Kişinin duyguları, bildikleri ile ters orantılıdır. Ne kadar az bilirsen o kadar çok kafan kızar. B.Russel [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Tudem Yayınları

Tudem Yayınları

• Tudem Yayınları Kitapları | • Tudem Yayınları İletişim Bilgileri | • Tudem Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Tudem Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 88 kitap bulunuyor."Tudem Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Meike Haberstock

Tudem Yayınları

Hokus pokus! Belki inanmayacaksınız ama bu kitapta 12.300'ün üzerinde kelime var. PEH! Nereden mi biliyoruz? Uçsuz bucaksız zamanı olan biri kitaptaki tüm kelimeleri saymış da ondan. Kim mi? Altı yaşında, 67 oyuncak arabası, 19 pelüş hayvanı, 7 çiftle 2 tek mavi çorabı, 1 annesi ve bir sürü boş vakti olan bir zaman sihirbazı. Anton! Tilki Tilki saatin kaç? Şu uzun olan çubuk dörtle beş arasında..»»
Hanzade Servi

Tudem Yayınları

Uçan hamamböceklerinden, hipermetrop armutlardan, tütü giyen paspaslardan ve dört yüz elli beş yaşındaki bir çınar ağacının gölgesinde hayal kurmaktan hoşlanan ***ödülsavar*** yazar Hanzade Servi, yepyeni kitabı Sevgili Hiç Tanımadığım Çocuk'ta, siz sevgili hiç tanımadığı okurlarını nostaljik bir deneyim yaşamaya, mektuplaşmaya çağırıyor… Koşandere İlköğretim Okulu 5-B sınıfında okuyan Baler Iş..»»
Aytül Akal

Tudem Yayınları

İnsanın kendini keşfetmesi bazen zaman alabilir. Herkesin özel bir yeteneği olduğunu düşünen Mete de yıllardır çabalamasına rağmen bir türlü kendi süper gücünü bulabilmiş değil. Öyle ki, acaba ileride bir bakışıyla koca masayı yerinden oynatabilen süper bir çocuğa ya da duvarın arkasını görebilen harika bir çocuğa dönüşebilir mi diye hayaller kurup duruyor. Hatta teselliyi dilekleri gerçekleştirdi..»»
Pamuk Bol Bel ve Yedi Cüce

Tudem Yayınları

Duyduk duymadık demeyin! Tüm zamanların en hayalperest dedektifi Bol Bel geri döndü! Üstelik bu kez Pamuk Prenses kılığında, Yedi Cüceler ile birlikte… Top gibi göbeği, yaz kış üzerinden hiç çıkarmadığı turuncu şapkası ve pardösüsüyle Fillibaba yolunun çocuk ruhlu ***yakışıklı*** dedektifi Bol Bel Düşler Diyarı'nda! Oyuncak bebeğiniz konuşmaya mı başladı? Telefonunuzdan sadece başka gezegenl..»»
Andreas Steinhöfel

Tudem Yayınları

***Kafamda sürekli bir ton düşünce dolaşıyor, buna bir de şu renkler, sesler ve tüm diğer şeyler ekleniyor. Bir şey yapmak beni rahatlatıyor.*** Felix Winter, 11. doğum günü kutlaması hazırlıklarının yapıldığı gün geçirdiği bir kaza nedeniyle komaya girer. Felix'in girdiği koma, tıpkı on bir yıl önce ona gebe kalan annesinin hamileliği gibi tam 263 gün sürer. Kazadan sonra zaman ve dünya bir sü..»»
Doktor- Hukukçu

Tudem Yayınları

Mühendis, yazar Toprak Işık'ın beğeniyle okunan beş kitaplık ***Acaba Ne Olsam?*** dizisi, indirimli fiyat avantajı ve özel saklama kutusuyla set halinde satışa sunuluyor. Büyüyünce ne olacaksın? Doktor, bilim insanı, yazar? Eğer yaşın henüz küçükse, gönlünden geçen mesleği seçmekte özgürsün demektir. Antropolog, itfaiyeci ya da ip cambazı olabilmen için hiçbir engel yok. Ama eğer lise çağınday..»»
Michael Morpurgo

Tudem Yayınları

***Kuşçu insanlara büyü yapıyor. Onunla konuşmamalıyız. Bu kesinlikle yasak.*** Savaş Atı, Kelebek Aslanı, Issız Adanın Kralı, Kayıp Zamanlar gibi milyonlarca okura ulaşmayı başaran kitaplarından tanıdığımız, Children's Book Ödülü'nün sahibi İngiliz yazar Michael Morpurgo'dan I. Dünya Savaşı'nın gölgesinde yaşanan keşiflerle dolu yepyeni bir serüven: Balinalar Geldiğinde. Gracie ve Daniel'a ..»»
Koray Avcı Çakman

Tudem Yayınları

***Hırs, Kibir, Sevgisizlik, Açgözlülük, Kıskançlık, Duyarsızlık, Nefret ve Merhametsizlik… İnsanların zaafları bana tüm kapıları açacak.*** Naif kişiliği ve güçlü anlatım yeteneğiyle çocuk ve gençlik edebiyatımızın üretken yazarlarından Koray Avcı Çakman, korku türünde kaleme aldığı yeni öykü kitabı Sıra Sana Da Gelecek'te, mezarlıktan kurtulmak isteyen dehşetengiz bir ruhun, Golem'in sesine k..»»
Terry Pratchett

Tudem Yayınları

***Yıldırım ve şimşek aşkına!*** Duyduk duymadık demeyin! Ejderhalar Viran Şato'yu işgal etti! Bir yeşil ejderha ailesi Viran Şato'yu kasıp kavururken binlerce kişi canlarını kurtarmak için çığlık çığlığa kaçışıyor. Ortalık toza dumana bulanmışken Kral Arthur'un şövalyeleri ne mi yapıyor? Hiç sormayın! Kimisi tatilde kimisiyse büyükannelerini ziyarette… Neyse ki yedek bir zırh ve onu doldurmaya..»»
Toprak Işık

Tudem Yayınları

Büyüyünce ne olacaksın? Doktor, bilim insanı, yazar? Eğer yaşın henüz küçükse, gönlünden geçen mesleği seçmekte özgürsün demektir. Antropolog, itfaiyeci ya da ip cambazı olabilmen için hiçbir engel yok. Ama eğer lise çağındaysan işin biraz daha zor sayılır. Sonuçta kim hayatı boyunca hiç sevmeyeceği bir işte çalışmak ister ki? Meslek seçimi şakaya gelmez. Unutmamak gerek ki, sevdiği işi yapanlar, ..»»
Alain Korkos

Tudem Yayınları

Bir orkestra kaç müzisyenden oluşur? Antik Mısır'da kaç firavun hüküm sürdü? Bir plajda kaç kum tanesi vardır? İnsan vücudunda kaç litre su bulunur? Cevabını bilmediğiniz ne çok soru var, öyle değil mi? İşte size güzel haber: Merak ettiğiniz pek çok sorunun yanıtı Acaba Kaç? kitabında! Bu sorular çoğu zaman eğlenceli konular hakkında olsa da hayata dair ciddi meseleleri de farklı ve eğlenceli ..»»
Kadir Gülcü

Tudem Yayınları

Genel yetenek, bireyin ***SÖZCÜK***, ***SAYI***, ***İMGE*** ve ***ŞEKİL***leri kullanarak yaptığı zihinsel işlemlerle ölçülebilir. 45'i çözümlü 135 SÖZEL YETENEK sorusu, 45'i çözümlü 136 SAYISAL YETENEK sorusu, 35'i çözümlü 107 ŞEKİL YETENEĞİ sorusu, 18'i çözümlü 124 ÇOKLU YETENEK ve KARMA TEST sorusu olmak üzere toplamda 501 sorunun yer aldığı bu özel kitap, bireylerin genel yeteneklerinin ö..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.