Akıllı bir insan kazandığı paranın bırazını, aldığı nasihatın ise birçoğunu bir yana koyar. Harry Carns [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Timaş Yayınları

Timaş Yayınları

• Timaş Yayınları Kitapları | • Timaş Yayınları İletişim Bilgileri | • Timaş Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Timaş Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 2931 kitap bulunuyor.
1982 yılında, İstanbul'da kurulan ve 2500’ü aşkın kitap çeşidiyle Türk yayın dünyasının önde gelen kurumlarından biri olan TİMAŞ’ın yol hikayesi… Şirkete Genel Bakış İlk adımlarımızı “Biz ışık tutarız, okur yolunu bulur” düşüncesiyle attık. Sorumlu yayıncılık anlayışımızda ilk günden bu yana iki ilke bizim için vazgeçilmez oldu: Çoğulcu bir fikir dünyasına hizmet etmek ve insani-ahlaki değerleri zedelememek. Ülkemizin önde gelen gazeteci, akademisyen ve aydınlarının buluştuğu bir kültür platformu oluştururken, okur kitlemizin istek ve ihtiyaçlarına yakın durmaya gayret ettik. Bu yaklaşım, Edebiyat Kitaplığı, Tarih ve Kültür Kitaplığı, Düşünce Kitaplığı, Aktüel-Siyaset Kitaplığı, Aile Kitaplığı, Gençlik Kitaplığı, Çocuk Kitaplığı, Başarı Kitaplığı, İnanç ve İbadet Kitaplığı başlıkları altında 7’den 70’e her yaş grubunun zevkle okuyacağı her türden kitabın bulunmasını sağladı. Yayıncılık anlayışımızı yerel perspektiflerle sınırlamadık. Yerel ve evrensel değerlerin buluştuğu noktada birçok yabancı eserin Türk okuruna sunulmasına aracılık ettik. İşimizi kitabın üretimiyle sınırlı görmüyor, kitap ve okur buluşmasını sağlayabilmek için yayıncılığımızı güçlü bir dağıtım, satış ve tanıtım ayağı ile destekliyoruz. Özetle, biz yayıncılığa profesyonel bir gözle yaklaşıyoruz, ama ne ürettiğimizi hiç unutmuyoruz. Çünkü biz “kültür” üretiyoruz.
Son Yayınlanan Kitapları
Nefise Atçakarlar

Timaş Yayınları

Milyonlarca insan Mimar Sinan‘ı pek çok muhteşem esere imza atan bir mimar olarak tanır. Ancak o, yalnızca bir mimar değildi. Aynı zamanda askerdi, insan kaynakları müdürüydü, mühendisti, imar bakanıydı, öğretmendi... Hayret verici değil mi? Bu kitapta; Mimar Sinan‘ın çok çeşitli işleri bir arada yapmayı nasıl başardığını, yaptığı köprüyü neden yıkmak istediğini, minareyi neden halatlarla çektirdi..»»
Nasuh Matrakçı

Timaş Yayınları

Yüzyıllar öncesine gidiyoruz... Sadece bizim değil tüm dünyanın tanıdığı bir kişi olan ve yaptıklarıyla herkesi kendine hayran bırakan Genç Padişah Fatih Sultan Mehmet’in maceralarının anlatıldığı bu kitapta accayip bilgilerle karşılaşacaksınız! Şehzadelerin nasıl eğitildiklerini, hangi okullara gittiklerini, Şehzade Mehmet’in haftalık ders programında hangi derslerin olduğunu, hocalarının kimler ..»»
Stefan Zweig

Timaş Yayınları

New York’tan Buenos Aires’e giden bir yolcu gemisinde başlar Satranç. Yolcular arasında bulunan bir milyoner, dünya satranç şampiyonu Mirko Czentovic’e, para karşılığında satranç oynamayı önerir. İkisinin oyununu izleyen Avusturyalı Dr. B., oyun sırasında kendine hâkim olamayıp oyuna dahil olunca, Mirko Czentovic’le karşılaşması önerilir kendisine. Gestapo tarafından bir otel odasında tecrit edile..»»
İsmail Bilgin

Timaş Yayınları

Eşref Sencer Kuşçubaşı ya da namı diğer Kuşçubaşı Eşref… Sıkı bir savaşçı, iyi bir istihbaratçı, dünya tarihinin gelmiş geçmiş en ünlü casuslarından... Ve tarihimizde hep merak edilen bir kurum: Teşkilat-ı Mahsusa… Osmanlı’nın son dönemleri… Bir yanda Balkanlarda patlak veren isyanlar, diğer yanda iç karışıklıklarla baş etmeye çalışan bir devlet. Bir yanda varoluş mücadelesi veren Osmanlı..»»
Patrick Lencioni

Timaş Yayınları

Patrick Lencioni, kitapları dünya çapında beş milyon civarında satan bir iş yönetim dahisi... Özelikle ekip çalışması ve liderlik konularında dünyanın bir numaralı danışmanlarından ve bu konuda duayen. Üstelik o bir hikâye anlatma ustası... Önerdiği iş yönetim modelini hem öykünün içine ustalıkla yedirmesini bilen hem de insanlara ellerinden bırakamayacakları akıcılıkta bir eser vaat eden bir y..»»
Cemil Koçak

Timaş Yayınları

Türkiye 1945 yılında çok önemli bir değişiklik yaşadı. Yirmi yılı aşkın zamandır süregiden tek parti yönetiminden demokrasiye geçildi. Demokrat Parti’nin kurulması son derece önemli bir olaydı. Önemliydi, çünkü siyasal alana sadece yeni bir parti değil, yeni bir soluk geliyordu. CHP sert siyasi tavrını yumuşatmak, halk gerçeğiyle yüzleşmek, rekabet denilen kavramla yüzleşmek zorunda kaldı. Prof..»»
Ahmet Şimşirgil

Timaş Yayınları

Yıllardır birçok tarihçi yetiştiren, yaptığı televizyon programlarıyla ve yazdığı kitaplarla tarihi yediden yetmişe herkese sevdiren Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’in kaleminden yepyeni bir seri: OTAĞ! Osmanoğullarının bir cihan devletine dönüşme macerasını anlattığı KAYI serisiyle yüz binlere ulaşan Prof. Dr. Şimşirgil, tarih okunun yayını bu defa daha geriye çekiyor ve İslâmlaşma sonrası Türk tarihin..»»
Francis Scott Key Fitzgerald

Timaş Yayınları

“Çoğumuz var olmak, üremek ve bunları yapabilmek için savaşmakla yetiniriz; yaygın kanıya göre birinin yazgısını denetlemek için girişilen başarısızlığa mahkûm denemeler de yalnızca mutlu veya mutsuz azınlığa tanınmış bir haktır.” Amerika’nın Kayıp Çağı... Şatafatlı partiler, gençlik heyecanları, taşralılar, köleler... Bir tarafta refah içinde yüzenler, diğer tarafta onlara gıptayla bakanlar... İh..»»
Özlem Kumrular

Timaş Yayınları

Kanuni Sultan Süleyman dönemi Osmanlı İmparatorluğu’nun en iyi belgelendirilmiş dönemlerinden biridir. 1526 Mohaç Savaşı’nı takiben Avrupa arşivlerinde, özellikle Osmanlı tehlikesine maruz kalan Akdeniz bölgesinde Osmanlı’ya dair belgeler hızla artar. 16 ve 17. yüzyıllarda Türklerle ilgili haber toplama çılgınlığı vardır adeta. “Kaçın, Türkler geliyor!” Dönemin ruhunu esprili bir dille anlatır. İs..»»
Nevzat Tarhan

Timaş Yayınları

15 Temmuz gecesi Türkiye şok edici bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı. 1980 sonrası kuşaklar fiili bir darbe ile hiç tanışmamıştı. Önceki kuşaklar belki darbelere aşinaydı ama bu defa başka bir şey oluyordu. “Ancak filmlerde olur,” denilebilecek cinsten bir çılgınlık yaşanıyor; bir milletin uçakları aynı milletin Meclis’ine bomba yağdırıyor, sokaktaki insanlara kurşun sıkıyordu. Her şey..»»
Nick Arnold,Tony De Saulles

Timaş Yayınları

Bilim hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı..Eğlenceli bilgiden yep yeni bir kitap daha...Kimya Kim Ya!?Gözlüklerin neden gerçek camdan yapılmadığını, En pis kokan bombanın nasıl yapıldığını, Kendi diş macununuzu nasıl kendiniz yapabileceğinizi, Sabun, deterjan, naylon, teflon gibi maddelerin nasıl icat edildiğini, Atomların müthiş enerjisini, Nobel Ödülünün ilk kez nasıl verildiğini, Kimyanın nasıl bi..»»
Salim Köse

Timaş Yayınları

İlk kez, üniversitede yolları kesişen iki farklı insan... Bir yanda, kaçakçılık yaparak geçimini sağlayan bir ailenin çocuğu, Kilisli yoksul bir Kürt; diğer yanda, İttihat ve Terakki döneminde bakanlık yapmış bir dedenin torunu, varlıklı ve tanınmış bir Beyaz Türk... Birbirine neredeyse tamamen zıt olduğu halde, bütün siyasi didişmelerin ve tartışmaların ardından birbirlerine daha sıkı sarılan bir..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.