Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Tekin Yayınevi

Tekin Yayınevi

• Tekin Yayınevi Kitapları | • Tekin Yayınevi İletişim Bilgileri | • Tekin Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Tekin Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 189 kitap bulunuyor."Tekin Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Özdemir İnce

Tekin Yayınevi

  “Yıllardır, Başyüce ve Başyücelik diye bir şeyden söz ediyorum. Necip Fazıl Kısakürek'ten söz ediyorum. Recep Tayyip Erdoğan'ın ikide bir “Davamız” dediği şey ne? Hemen yanıtlayayım: Necip Fazıl Kısakürek'in İdeolocya Örgüsü adlı kitabında bir ütopya olarak tasvir ettiği Başyücelik devletini kurma davası. Bunu kaç kez yazdım ama bir daha yazıyorum. Kimileri AKP tek a..»»
Hanefi Avcı

Tekin Yayınevi

“Bir ülke, yer altı zenginlikleri, ormanları, ırmakları, gölleri, tarihi ve doğal güzellikleri kadar, tarihi boyunca edindiği değerler ve evrensel manada sahip olduğu hukuku, demokrasisi, devlet geleneği, yönetim tecrübesi, yetişmiş insan kaynağı, ortak yaşam anlayışı, fikir özgürlüğü gibi kavramlarıyla  tanımlanır. Bu kavramlar, ülkedeki insanların mutlu, rahat ve huzur..»»
Cüneyt Akman

Tekin Yayınevi

Bu kitabın konusu tarihten bugüne Türkiye’nin başına musallat olan  tek adam yönetimi, “Ulu Hakan” hayranlığı, tek kelime ile is­tibdadın hikâyesi...  Ve o eski istibdadın, zaman içinde İslamofaşiz­me evrilmesinin hikâyesi… Ekonomik krizler, savaşlar, yükselen baskıcı rejimler ve en nihayet faşist özentisi bir rejim! Oluşmaya başlayan bu yeni rejim, tarihi yeniden yaz..»»
Mikdat Kadıoğlu

Tekin Yayınevi

Afetler ne kadar “doğal” ne kadar “doğal” değildir?  Afetler onları unuttuğumuzda mı ortaya çıkar?   Deprem bulutlardan, karıncalardan filan tahmin edilebilir mi?   Depreme hazırlıklı olmak için neleri öğrenmeli ve yapmalıyız?  Yürüyerek ya da otomobille sel suyuna girilir mi?   Sellerin neden olduğu tehlikeler nelerdir?   Sellerden korunmak için neler öğrenmeliyiz..»»
Benjamin N. Cardozo

Tekin Yayınevi

“Yargıçlık kürsüsünde geçirdiğim ilk yıllarda, atıldığım bu deryada nasıl yol bulacağımdan, ruhen çok fazla sıkıntı duydum. Hukukta kesinliği bulmak için çabaladım. Onu aramanın nafile olduğunu gördüğümde, çaresiz kaldım ve bunaldım. Karaya varmaya çalışıyordum, yerleşik ve sabit kuralların olduğu sağlam karaya, kararsız zihnimin ve vicdanımın solgunluğu ve zayıf ışığına..»»
Onur Bilge Kula

Tekin Yayınevi

“İnsanın özgürlüğünden vazgeçmesi, insan oluşundan vazgeçmesi demektir! Özgür olmamak, bütün haklardan ve yükümlülüklerden vazgeçmedir.” Özerkleştirici ve özgürleştirici yeni bir yönelim olan Aydınlanmanın birincil istemi veya kazanımı, dünyanın her yerinde, her insanın akıl ile donatılmış olduğu ve aklını yetkinleştirebileceği ilkesidir. Bir akıl varlığı olan insan, dü..»»
Zeynep Altıok Akatlı

Tekin Yayınevi

Laiklik, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesi olan “halkçılığın” ve “devrimciliğin” ileriye götürülerek vatandaşların egemenlik alanının sigortası niteliğini taşır. Türkiye’yi bölgede yaşanan dinsel ve mezhepsel çatışmalardan uzak tutarak bütün vatandaşları barış içinde ayrımsız bir şekilde ortak paydada buluşturan ana etkendir laiklik.    Yıldan yıla demokrasi ve..»»
Onur Bilge Kula

Tekin Yayınevi

  Atatürk, Amasya Bildirgesi’nde her türlü büyük devlet güdümüne girme önerisini geri çevirmiştir. Ulusa ve dünyaya duyurduğu bağımsızlık istencini, olağanüstü örgütleme başarısıyla, Erzurum ve Sivas kongrelerinde “Ulusal gücü etken ve ulusal istenci egemen kılmak ilkesini” uygulamıştır. Ulusal örgütlenmenin en önemli aşaması, 23 Nisan 1920’de TBMM’nin Ankara’da toplanm..»»
Jack Ensing Addington

Tekin Yayınevi

“Çocuklar, bütün yasaların üzerinde olan anayasanın öncelikli muhatabıdır. Bugün anayasa karşısında daha çok, özgürlük hak ve eşitlik öne süren çocukların anayasal yükümlülükleri olsa olsa ‘ödevler’ sözcüğüyle ifade edilebilir. Yetişkin oldukları zaman sadece seçme ve seçilme hakkını kullanmakla kalmayacak, görev ve sorumluluklar da üstleneceklerdir. Bu nedenle anayasa m..»»
Enver Aysever

Tekin Yayınevi

Arka Kapak Yazısı     “Faili meçhuller, katliamlar, ölümler arasında ruhumu korumak için daha sık sarılıyorum kitaplara. Gevezelikte sınır tanımıyor insanlar. Herkesin cehaletle paketlenmiş ve asla kuşku duymadı­ğı kurtuluş planları var. Garip; biri kayboluyor mesela, ardından bakakalıyor kalabalık, birçoğu fark etmiyor. Genç bir adam tek­melerle öldürülüyor, ailesi ac..»»
Levent Yanlık

Tekin Yayınevi

Arka Kapak Yazısı   “Tuhaf bir cazibesi vardır bu şehrin. Uyuşturucu gibidir, bağımlılık yapar. Çok şehirler gördüm ama rüyalarıma giren sadece odur.  Belki de şehrin üzerinde asılı duran kesif esrar dumanının eseridir bu. Amsterdam, hem Amsterdam’dır hem de çok daha fazlasıdır; birazcık Paris, hallice bir Heidelberg, şurasından bakınca tıpatıp Brugge, hatta Fas; İs..»»
Simla Moradi

Tekin Yayınevi

Arka Kapak Yazısı   Daha önce de belirttim ama bir kez daha söyleyeyim; cinsellik satar. Tüm dünyada böyledir. Türkiye’de de böyle. Bunu internet gazeteciliği yaptığım dönemde net bir şekilde anlamıştım. Üzerine bolca cinsellik sosu döktüğümüz haberler, okuyucunun ilgisini daha çok çekerdi. Sadece internet değil; medya, eğlence ve sanat dünyasının her alanı için de bu..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.