Aşkta insan ne yardımcı, ne de arkadaş ister. GOETHE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
TB Yayıncılık

TB Yayıncılık

• TB Yayıncılık Kitapları | • TB Yayıncılık İletişim Bilgileri | • TB Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde TB Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 10 kitap bulunuyor."TB Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Uygar Özesmi

TB Yayıncılık

Kaçınılmaz sondan ve büyük ızdıraptan, cehennemden çıkış var mıdır? Cehennemden çıkış nerededir? Yasak meyveyi tekrar ısırmak gerek. Bu sefer çıkışı bulmak için örgüye bakmak gerek... Örgünün içindeki bize ve örgünün tek tek bütün düğümlerine. Biz artık doğanın parçası deği..»»
Suzan Nur Başarslan

TB Yayıncılık

İnsanın ilk kelimesi belâ. Bela, kabul etmek, evet anlamına geliyor; ama aynı zamanda bela, dert ve üzüntü anlamına da geliyor. Bu yüzden bela, bazen teslimiyetken insanda; bazen de isyan olarak karşımıza çıkıyor. Bilinçakımı, flashbackler, onlarca yapıta, kurgu kahramanına, işaret ve sembollere göndermeler... yer yer sürrealist bi..»»
Mehmet Sağnak

TB Yayıncılık

Hayal meyal hatırlıyorum. Radyoda saat anonsu yapılır, sonra bir gong çalar, ardından "Şimdi haber bültenimizi sunuyoruz," diye bir ses duyulurdu. Sonraları gong kayboldu, yerini kısılmış saat zili gibi öten "piip-piip-piip" diye bir sese bıraktı. Gong ya da piip, hiç farketmiyordu. O an, yani 19:00'da evde çıt çıkmamasına dikkat ediliyordu. Babam ve annem radyoya kulak kesiliyordu. Akşam yemeğind..»»
Meriç Renkver

TB Yayıncılık

"A harfinden kaçındıkça, aklına hep a harfi içeren kelimeler geliyordu. Tabii ilk sırayı a ile başlayan fiiller alıyordu: Anlamak, acımak, ağlamak, akıllanmak, aldanmak, aramak, arınmak, aşağılamak, aşmak, ayrılmak... Kelimelerin içinde ne kadar çok a vardı. 'Anlamayı kullanmamak için anlamamalıyım, ağlamayı kullanmamak için ağlamamalıyım, aldanmayı kullanmamak için aldanmamalıyım... 'derken, kaf..»»
Mehmet Sağnak

TB Yayıncılık

Hayal meyal hatırlıyorum. Radyoda saat anonsu yapılır, sonra bir gong çalar, ardından "Şimdi haber bültenimizi sunuyoruz," diye bir ses duyulurdu. Sonraları gong kayboldu, yerini kısılmış saat zili gibi öten "piip-piip-piip" diye bir sese bıraktı. Gong ya da piip, hiç farketmiyordu. O an, yani 19:00'da evde çıt çıkmamasına dikkat ediliyordu. Babam ve annem radyoya kulak kesiliyordu. Akşam yemeği..»»
Öznur Oğuş

TB Yayıncılık

Geçen zamanla birlikte değişen yemek alışkanlığı, yaşam biçimi, unutulan örf ve adetlerimiz... Osmanlı mutfağının günümüzde yapılmayan yemekleri, Osmanlı sultanlarının sevdiği yemekler, Fatih Sultan Mehmed'in sevdiği kavun dolması, o zamanın vişneli sarmaları, menekşe reçelleri, şurupları... Alışageldiğimiz yemek lezzetlerinden farklı olanları deneyimlemek ve ne kadar lezzetli olduğunu fa..»»
Suzan Nur Başarslan

TB Yayıncılık

İnsanın ilk kelimesi belâ. Bela, kabul etmek, evet anlamına geliyor; ama aynı zamanda bela, dert ve üzüntü anlamına da geliyor. Bu yüzden bela, bazen teslimiyetken insanda; bazen de isyan olarak karşımıza çıkıyor. Bilinçakımı, flashbackler, onlarca yapıta, kurgu kahramanına, işaret ve sembollere göndermeler... yer yer sürrealist bir havaya bürünen, iki farklı zaman düzleminde birçok kahrama..»»
Levent Aslan

TB Yayıncılık

Baktıklarımız ama göremediklerimiz, gördüklerimiz ama gerçek olmayanlar. İnsan aklının karanlık sırlarının keşfedilmemiş derinliklerinde yolunu bulmak için çırpınan insanların romanı... 1127 numaralı odanın orta yerinde, sis bulutunun içinde zeminde bir takım görüntüler oluşmaya başladı. Sis kümesi zeminde oluşan görüntülerin merkezine doğru dönmeye, belli belirsiz bir hortum şekli almaya başla..»»
Sina Kabaağaç

TB Yayıncılık

ANILAR (Halikarnas Balıkçısı’nın Ardında Bıraktığı Yaşamlar) Klasik Filoloji’ye yıllarını vermiş bir bilim ve düşün insanı; Halikarnas Balıkçısı olarak bilinen Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın oğlu. Osmanlı Devleti ve devamında Türkiye Cumhuriyeti’nin sanat ve politika alanında önde gelen ailelerinden Şakir Paşa Ailesi’nin bir ferdi; harika çılgınların belki en mahzun en yalnız ama kuşkusu..»»
Bedia Demiriş

TB Yayıncılık

Kitapta Latin Dilindeki fiillerin genel özellikleri, çekim gruplarının tam çekimleri, fiil çeşitlerinin tanıtımı, düzensiz fiiller hakkında bilgi ile kitabın sonunda küçük bir Latince - Türkçe Sözlük bulunmaktadır. Latin Dili ve Kültürü ile Batı Tarihi, Kültürü, Sanatı gibi konularda ilk elden kaynaklara ulaşmak ve uygarlık tarihine ilişkin bilgilere derinlemesine vakıf olmak isteyenler için başu..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.