İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Sütun Yayınları

Sütun Yayınları

• Sütun Yayınları Kitapları | • Sütun Yayınları İletişim Bilgileri | • Sütun Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Sütun Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 20 kitap bulunuyor.
Sütun Yayınları; kadim kültür ve medeniyetimizin edebiyat dünyamıza taşınması ve genç kuşaklara kendi değerlerimizi tanıtma düşüncesinden doğdu. Yayınevi olarak öncelikli hedefimiz, edebiyat ve düşünceyi at başı götüren eserleri, kültür hayatına kazındırmaktır. Üslûbu önemsiyor; üslûbu, muhtevaya; muhtevayı üsluba feda etmek istemiyoruz zira Cemil Meriç'in ifadesiyle üslûbu, "şahsiyet" olarak görüyoruz. Yayınevi olarak, edebî düşüncede istikameti, üslûpta şahsiyetli duruşu, muhtevada milli ve manevi değerlere saygıyı esas aldığımızı özellikle belirtmek isteriz. Edebiyatı, edepten ayrı düşünmüyoruz. Yayınevimizin öncelikli hedefi, ağırlıklı olarak, edebiyat kitapları yayımlamak ve genç kuşaktan yazarlara kendilerini ispat etme fırsatı vermektir. Gelenekten beslenip geleceği kurma gayreti içindeyiz. 2005 yılında kurulan yayınevimiz, 2006 yılında, Türkiye Yazarlar Birliği tarafından yılın yayınevi, kitaplarımızdan Cihan Okuyucu'nun "Göz Gördü Kalem Yazdı" isimli gezi kitabı da yılın en iyi gezi kitabı ödülüne layık görülmüştür. Fuzuli'nin en değerli eserlerinden biri olan "Rint ve Zahit" günümüz Türkçesi ile okurlarımızın beğenisine sunulmuş, Berat Demirci'nin 2004 yılında deneme dalında Türkiye Yazarlar Birliği ödülü alan orijinal eseri "Turna ve Gayda" da yayınevimizden çıkan kitaplar arasındaki yerini almıştır. Mevlana Mesnevisinden Sait Türkoğlu tarafından titiz bir çalışma neticesinde a'dan z'ye konularına göre tasnif edilerek derlenen "Işığın Kalbi" isimli eserimiz okuru, Mevlana'nın veciz ifadelerine daha çabuk ulaştırmayı hedefliyor. Yayınevi olarak; edebiyatı en kadim sanatlardan biri kabul ediyor ve bunun bilinci ile gelecek nesillere "şahsiyetli" eserler bırakmak istiyoruz.
Son Yayınlanan Kitapları
Turan Karataş

Sütun Yayınları

'Şiir Vadilerinde' yolculuk yapmak ister misiniz? Okuduğunuz ve hayran olduğunuz şairlerin, şiirlerinin tenkidini ve tahlilini yapmak ister misiniz? Cahit Sıtkı Tarancı, Ahmet Muhip Dıranas, Cahit Külebi, Nazir Akalın, Ahmet Necdet, Güven turan ve diğerleri... Şiir ve şair kelimelerinin edebî yolculuğuna çıkmak istiyorsanız bu kitap sizler için. Bu kitap, öze yaklaşma ve şiiri tanıma çabasında ola..»»
Şemsettin Yapar

Sütun Yayınları

Bazen değişimler çok keskin ve yokuşlu virajlardan oluşabilir. Bu kitapta da Engin'in ruhsal olgunlaşmasında döndüğü dönemeçler, çıktığı yokuşlar ve bunların dinamikleri anlatılıyor. Bu değişimi okuyanların pek çoğu kendi hayatlarındaki değişimlerden izler bulacaklar. Başarılı ve temiz Türkçesiyle, renkli ve kokulu sıfatlarıyla ve günlük hayattan hikayelere ölçülü bir şekilde sızan argo ifadele..»»
Hacı Şaban Boztaş

Sütun Yayınları

İnsanoğlunun öğrendiği ilk isimlerin yazılı olduğu yapraklar… Rüzgâr düğümü çiçeklerinin dönüştüğü görünmezlik tozu… Zamanın açılan kilidinden ortaya çıkan bir felaket Dalus… Efendisini arayan, azap ve temizlik için yaratılmış gölge ve daha birçok olağanüst&..»»
Ali Zengin

Sütun Yayınları

Sekiz hayat, sekiz zaman, tek mekân: İstanbul. Sekiz kişinin sekiz farklı zamandan seslendiği, ortak sevdanın adı İstanbul! İlginç kurgusuyla tarihin şahitliğinde bir aşk hikâyesi okuyacaksınız. Seyyahların, ressamların, şairlerin sevdiği, yazarların tutulduğu şehrin hikâyesini okuyacaksınız. »»
Mustafa Oral

Sütun Yayınları

Aşk içre rüyalar, hikmetin hakikatine uyanmış yolcuları konu ediyor. Kutlu hayatlardan, nurlu beldelerden geçerek Nurun sahibine doğru yapılan yolculukta ışıltılı aynalara takılıp kalanlardan, hakikatin şafağını müjdeleyenlere doğru yapılan bitimsiz bir yolculuğu.. Yolcu, dünyada sefer halinde olan değil midir? Mustafa Oral, hikmete ram olmuş hayatlardan devşirdiği kelimelerle kuruyor hikayeler..»»
Hacı Şaban Boztaş

Sütun Yayınları

Bilgeler - Ador'lu Efendi Ridar, Gelpagoren'in efendisi gölgecanlı Arut, her ne kadar yaşlı olsa da estetik duruşuyla dikkat çeken kadın Zahmetçi bilge Sennemur. Ateşcanlı şeytanlar - Bedeninde uçan yüzen ve yürüyen her yırtıcıdan bir parça taşıyan ürkütücü Şeytan Orga, Orga'nın babası sinsi Orfin ve uşağı Dr. Feyn ile iktidar saplantılı gölgecanlı Rtambuse. Olgunlaşma yolunun çilekeşleri yiğit d..»»
Nihat Dağlı

Sütun Yayınları

Nihat Dağlı Türk denemeciliğinin önemli kalemlerinden. İzdüşümler'le başlayan yazı serüvenine Her Şey Büyürken Oldu ile devam ediyor. Diğer yazılarında olduğu gibi Dağlı, yaşarken ve okurken kalbinde ve zihninde birikenlerle okuruna sesleniyor. »»
Hasan Çağlayan

Sütun Yayınları

Hızla akıp giden hayata kendimizi öyle bir kaptırmışız ki sükûnete vakit bulamıyoruz. Hayatın yükünü çekmek kalbimize düşüyor ve bu koşuşturma; içimize dönmeyi, durup düşünmeyi elimizden alıyor. Hayatın bu baş döndüren akışı içerisinde, farkına bile varmadığımız nice mühim ayrıntı zayi olup giderken kalplerimizi de nice güzellikten mahrum bırakıyoruz. »»
Recep Şükrü Güngör

Sütun Yayınları

Zor bir yoldan gelen daha zor ve yoğun yaşamış, hep düzlükte geçen bir hayatın sahibi ise hiç yorulmamış, yorulmadığı için de derinleşmemiştir. Zor ve yoğun hayatın sahibine göre geçmiş zaman uzunken, düz ve rahat hayatın sahibine göre bu süre kısadır. Hiç şüphesiz bunun sebebi, geçen zamanın 'değer'li kılınışıyla veya kılınmayışıyla ilgilidir. İnsan yaşadığı 'an'ı fark edip değerlendirir veya h..»»
Salih Gülen

Sütun Yayınları

Düşüncelerini; "Hayatın en dramatik anlarında bile görmesini bilen için derinlerde bir yerde de olsa ince bir tebessüm vesilesi vardır. Ben, gündelik hayatın her anına yayılan bu bir dirhem tebessümü bir damla mürekkeple çoğaltma çabasındayım" diye özetleyen Salih Gülen; hem bir kuşağın ortak geçmişini hemde kendi hikâyesini ustaca anlattığı kitabı "Nöbetçi Zeytin" ile selamlıyor okurunu. Sözü uz..»»
Emrah Bilge Merdivan

Sütun Yayınları

Hiçbir şey bildiğiniz gibi olmayabilir. Olayların bir de bu bilinmeyen yönüne dikkat çekmesi için yazıldı bu kitap. Gülümsemek için, dertlenmek için, başka bir gözle bakabilmek, âlemi seyre dalmak için... »»
Turan Karataş

Sütun Yayınları

Edebiyat terimleri, bu sahada bir birikime kavuşmak, dahası uzmanlaşmak isteyenlerin bilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Terimleri tanımadan edebiyat meselelerine sıhhatli, gerçekçi bir yaklaşım sağlamak mümkün değildir. Söz konusu sahanın "anlam kodları" sayılan edebiyat terimleriyle ilgili olarak bugüne dek bazı kitaplar yazıldı, yayımlandı. Hepsinin kendince bir hizmeti oldu. Ne va..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.