Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Söz Yayınları

Söz Yayınları

• Söz Yayınları Kitapları | • Söz Yayınları İletişim Bilgileri | • Söz Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Söz Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 20 kitap bulunuyor."Söz Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Nuray Özbek

Söz Yayınları

Eğitim sektöründe geniş bir deneyime sahip olan Öğretmen-Yazar Nuray Özbek, elinizdeki bu kitapta, yaşamla ve çocuklarla ilgili romanıyla karşınıza çıkıyor. Hem eğitsel niteliğiyle hem de akıcı diliyle çocuklar için oldukça güzel bir eser. Çocuklar bizim her şeyimiz... Aliye de bu uğurda çocuklara çok şey öğretecek ve roman şöyle başlayacak: Sığındığı saçağın altında dalgın gözlerle etrafını..»»
Nevzat Erkmen

Söz Yayınları

Elinizdeki "Uyak Sözlüğü", Türk dilinde yaygınca kullanılan, ya da eski ve yeni metinlerde sık sık rastlanan sözcükleri içeriyor. Bu sözcüklerin çoğu yalın biçimleriyle verilmiştir. Ek ve takı alarak başka bir anlam taşıyan biçimleri de dizine katılmıştır.

Türk dilinde takı ve ekler sözcüklerin sonlarına geldikleri için, bu durum, uyak üretme açısından sonsuz olanaklar sağlar. »»

Öznur Karaeloğlu

Söz Yayınları

Hızlı okuma ile:

Bir bakışta gördüğünüz kelime sayısını artırırsınız,

Ödevlerinizi daha çabuk okuyup, anlarsınız,

Sınavlarda sorulan soruları daha kısa sürede okursunuz,

Daha bilgili ve başarılı olursunuz.

Yaş: 7-14

"Çocuklar İçin Hızlı Okuma kitabı, hızlı okuma dalında çocuklara yönelik ilk kitap. İçerisindeki öyküler ve alıştırmalar çocukların rahatça anlayacağı ..»»

Ilgaz Gümüştaş

Söz Yayınları

Yıllar önce, Türkiye İş Bankası Eski Genel Müdürü Sevgili Ünal Korukçu döneminde, sözcük ve zeka oyunlarıyla bezeli Arsadaki Çadır adlı çocuk romanında, satrançtan da söz etmiştik. Şimdi de onların insanlığın bu en eski oyunlarından biri olan satrancı destekleyici yaklaşımını biz yayımcılar takdirle izlemekteyiz. Türkiye İş Bankası`nca yayımlanmış olan Arsadaki Çadır, bir pedagog-yazar (ve baba)..»»
Paul Reps

Söz Yayınları

ZEN`IN ETI,ZEN`IN KEMIGI»»
Carlos Castaneda

Söz Yayınları

Carlos Castaneda, yaşamının otuz yılını eski çağlarda Meksika`da yaşamış olan şamanların dünyasını incelemeye adamış bir antropologdur. Meksikalı Yaqui Kızılderelisi şaman don Juan Matus`dan almış olduğu eğitim süresince ve sonrasında konuya ilişkin on kitap yazmıştır. Bu kitap, o çalışmalardan derlenmiş olmayan bir süreklilik göstermekteler. Bu bizzat eski çağ Meksikası şamanlarınca harekete g..»»

Carlos Castaneda

Söz Yayınları

Carlos Castaneda, çağımızın en etkili ve derin düşünürlerinden biri. Onun içgörüleri, insan bilinçliliğin gelecekteki evriminin kilometre talarını döşüyor. Hepimiz ona derinden şükran borçluyuz."-Deepak Chopra"Carlos Castaneda`nın kitaplarına sahip olduğumuz için son derece şanslıyız.. Onun başardığı işin öneminin abartılabilmesi olanaksızdır."»»

Carlos Castaneda

Söz Yayınları

“Benim için dünya esrarengizdir harikulade, ürkütücü, gizlerle dolu, kavranılamazdır o zira; ben senin burada, bu görkemli çölde, bu görkemli zamanda olmanın sorumluluğunu üstlenmen gerektiğine inanmanı istedim hep. Her bi eyleminin sonucunu hesaba katmayı öğrenmen gerektiğine inanmanı istedim; zira sen burada kısa aslında, onun tüm görkemelire tanık olamayacağın denli pek kısa bi süre kalacaks..»»

Carlos Castaneda

Söz Yayınları

Geçen hafta Castaneda`nın öldüğü açıklandı. Kızılderili büyücü Don Juan`ın öğretilerini kitaplarıyla milyonlarca okura aktaran gizemci-yazar-antropolog Carlos Castaneda ülkemizde de ilgi görüyordu.
Bir antropolog olarak bilim dünyasına giren Castaneda daha sonra kitaplarının getirdiği ünle New Age (Yeni Çağ) düşüncesinin önde gelen adlarından oldu.
- Yeni Yüzyıl , 28 Haziran 1998 »»
Florinda Donner

Söz Yayınları

Gözlerimden yaşlar durmak akar, ey Ulu Ruh-Büyükatam, gözlerimden yaşlar boşanırken sana ağacın hiç çiçeklenmediğini söylüyorum. Şimdi senin karşında acınası bir yaşlı adam duruyor, ben düşmüşüm, hiçbir şey yapmamışım. Ben daha küçücükken kolumdan tutup da beni getirdiğin bu dünyanın ortasında yaşlı halimle durmuşum, Büyükata, Büyükatam, ağacım kurudu!

Savaşçı Kadınların El Kitabı

Don J..»»

Carlos Castaneda

Söz Yayınları

“Carlos Castaneda`nın kitaplarına sahip olmak inanılmaz bir şans... Onlarda anlatılan öykü öylesine güzel, betimlemeler öylseine capcanlı... Antropoloji biliminin ürettiği en iyi yapıtları oluşturyorlar.. Onun yaptığı şeyin önemini abartabilmek olanaksız." "Castaneda, New Age akımının manevi babalarından birioldu. Çağımızın en yaşamsal konularını ele alıyor." Onun kitaplarını okuduktan sonra dü..»»

Carlos Castaneda

Söz Yayınları

Carlos Castaneda, Los Angeles`daki California Üniversitesitesi`nde insanbilim (antropoloji) dalında uzman bir öğrenciydi. Yaşlı bir Yaqui yerlisi olan don Juan`la tanıştığı zaman, Meksika`nın Sonora yöresindeki Kızılderililerce kullanılan çeşitli tıbbi bitkileri incelemekteydi. Don Juan` ın öğretileri, bu iki insanın usta ve öğrenci olarak geçirdikleri ilk beş yılın öyküsüdür. Carlos Castaneda ..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.