Bilge sözler şeker kamışına benzer; ne kadar emsen de tadı tükenmez. (Afrika Atasözü) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Sokak Kitapları Yayınları

Sokak Kitapları Yayınları

• Sokak Kitapları Yayınları Kitapları | • Sokak Kitapları Yayınları İletişim Bilgileri | • Sokak Kitapları Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Sokak Kitapları Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 239 kitap bulunuyor."Sokak Kitapları Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mustafa Gökçe

Sokak Kitapları Yayınları

80 Darbesi yıllarında, on iki yaşlarımda ayakkabı boyacılığı yaptığım dönem, dört beş gün işkence görmem; bırakıldıktan sonra Mersin'in ve Çukurova'nın ünlü kabadayılarıyla tanışmam, onlara özenmem, 16 ve 17 yaşlarında cezaevi hayatımın başlaması, Mersin Cezaevi'nde ünlü kabadayıları tanımam, Mersin Cezaevi anılarım, Ceyhan Mercimek Açık Cezaevi'nden koşarak firar etmem ve yakalandıktan sonra ..»»
Burak Erbay Yalçın

Sokak Kitapları Yayınları

Ve hayat… Güneşin tepemizden izlemesi gibi, kalemimizden dökülen mürekkebin kavrulan sıcakta değil de, hasretle kurumasıydı. Senle hiç yaşamadığımız yerlerde olan -olmayan- anılarla gezmek gibiydi. Varlığın, yokluğun ne olduysa senden sonra bir ihtimallik heveslerde... Dünyayı yeni tanıyan bir çocuğun hevesleri gibiydi ihtimaller. Ve seni hiçbir şairin mısralarına misafir olmadan; hiçbir yazar..»»
Senem Yıldız Özkılınç

Sokak Kitapları Yayınları

Dünya yüzeyinde hiçbir yer bu kadar karanlık değildi. Havada asılı kalmışsın gibi, boşluktaymışsın gibi karanlık. Bastığın yer yokmuşçasına karanlık. Korkutucu bir karanlık… O an tüm ekibin arasında dolaşan bir enerjiyi hissetti. Onları saran bir sihir gibi... Yeniden çok yoğun hissettiği bu duygu güvenmekti. Birlikte olmanın güveniydi. Bu kısa süreli saygı duruşu çok şey anlatmıştı küçük rehb..»»
Atilla Gülsar

Sokak Kitapları Yayınları

Savaşlar, hayatın gerçeği olduğu kadar edebi yani kurgusal dünyanın da birer gerçeği. İnsan hayatını kökünden değiştirebilecek kadar büyük ve yıkıcı olan savaşların konu alındığı romanlar; o atmosferi görmeyenlere, savaşın korkunç tahribatını ve etkisini, ansiklopedik bilgiler içeren kitaplardan daha iyi yansıtır. “Nar Tanesi Gülizar” Anadolu'nun bağrında Ahlat'ın Kırklar Mahallesi'nde yaşayan..»»
Şahalı Aydoğdu

Sokak Kitapları Yayınları

Teke yöresinin Yörük Türkmen yerleşim alanlarında, özellikle Yeşil Dirmil-Altınyayla yurdunda, kadınların ve yöre ozanlarının ayrıcalıklı bir yeri vardır hayatımızda. İster bir gelinin düğün gecesi kınasında olsun, ister bir ölümün ardından yakılan ağıtlarda, isterse bir ozanın dizelerinde, güzellemelerinde olsun, bu yörenin bağrından kopup gelen sesini duyarsınız böylesi zamanların ağıtlarınd..»»
Ömür Öztaş

Sokak Kitapları Yayınları

Bu kitap, profesyonel yaşamlarının başlangıcında olanlar veya herhangi bir anında değişiklikler yapmak isteyenler içindir. Hayatın sınırlı olduğunu ve her anın, hayalimizdeki o hedeflere ulaşmak için önemli olduğunu hatırlamaya ihtiyacınız varsa doğru adrestesiniz. "Benim hayatım" her seviyedeki çalışana hitap edebilecek konuları içermektedir. Bu, bir takımdaki liderliği ve morali geliştirmek ..»»
Altay Mert Görgülü

Sokak Kitapları Yayınları

Her türlü acıyı, öfkeyi, pişmanlığı, kısacası tüm yaşanmışlıkları içinde saklamayı tercih eden, dışına suskun bir hayat yaşamayı sürdüren, tüm fırtınaların içinde kopmasına, hayallerinin yıkılmasına rağmen dışarıdan bakıldığında yine de gülümsemeyi başarabilen...                      İçindeki oluşan tüm bu fırtınalardan dışarı bir kuru yaprak parçası bile sızdırmayan bu denli bir insana yakışa..»»
Uğur Bostan

Sokak Kitapları Yayınları

Dünya sahnesindeki ilk cinayet Hz. Adem'in oğulları arasında işlenmiştir. Habil, kardeşi Kabil'i "Aynı batında doğan kız kardeşini eş olarak alamazsın," ihtarında bulunur. Kabil'in kabul etmemesi üzerine iki kardeş Allah'a kurban adarlar. Yakıcı ateş Habil'in kurbanını yok eder. Çılgına dönen Kabil, ''And olsun ki seni öldüreceğim.'' der ve bu eylemi gerçekleştirir. Allah (C.C) yerleri eşeleye..»»
Özdemir Koçak

Sokak Kitapları Yayınları

Ben kendimi tanıtayım önce, siz de dinleyin işinize gelirse… Malatya ili Hekimhan ilçesine bağlı Güzelyurt kasabasında çiftçi bir ailenin dördüncü evladıyım. 11.07.1973 yılında doğduğum söylenir, babama göre martta doğmuşum, anneme göre yaz ekinleri zamanında. İlkokulu Yukarı Çerme İlkokulu'nda okuduktan sonra, liseyi Güzelyurt ve Hekimhan Lisesi'nde, yüksekokulu Malatya Meslek Yüksekokulu Mak..»»
Dinmez Er

Sokak Kitapları Yayınları

Son SözSabır can sıkıcı bir kambur sırtımdaSensizlik taşınamaz yükKaldırdım elleri teslim oluyorumTitreme nöbetlerindeyim Ağustos günleri cehennemindeGün akşam olduAsırlık yaman bir yaranın iziniDikenleriyle kanatanTek kırmızı güldür bana kalacakSensizliğin çukuruna gömülecek olan   »»
Ahmet Tahir Can

Sokak Kitapları Yayınları

Saçlarını bile okşamaya kıyamadığımız, analarımız, bacılarımız, sevgililerimizin "namus belasına" çokça katledildiği bu dönemi lanetliyorum. Bu sebeple bu çalışmamı, Feride’nin anısı önünde eğilerek şiddet mağduru bütün kadınlarımıza ithaf ediyorum. İnsan olmak için hiçbir din, dil ve ırka mensup olmak gerekmez! Eluard’tan beri bir sanattır insan olmak ve nakış nakış işlenir yüreklere… Namus i..»»
Müteber Yücesan

Sokak Kitapları Yayınları

Onun da her genç kız gibi sıradan hayalleri vardı. Peki hayat ona hayallerinin kapısını açacak mıydı yoksa hayatın onunla ilgili başka bir planı mı vardı? Bunu yaşayıp kendisi görecekti. Gerçek bir hayat hikayesi…   »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.