Bir şeyi çok sevmek, insanı o şeye karşı kör ve sağır yapar. HZ. MUHAMMED (S.a.v.) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Siyah Beyaz Yayınları

Siyah Beyaz Yayınları

• Siyah Beyaz Yayınları Kitapları | • Siyah Beyaz Yayınları İletişim Bilgileri | • Siyah Beyaz Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Siyah Beyaz Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 98 kitap bulunuyor."Siyah Beyaz Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Nursel Aras

Siyah Beyaz Yayınları

"Evet baba, benim olmama izin vermedin!" dedi içinden. "Çocukluğumdan gelen bir ruh hali miydi hayatımı yönlendiren, yoksa dibe vuruşlarım, boşluğa uçuşlarım rastlantı sonucu muydu, diye düşünmüşümdür hep. Ne ruh halim, ne de rastlantıydı hayatımı yönlendiren. Sendin baba! Kendim olmama hiçbir zaman izin vermedin. Bir..»»
Tansu Bele

Siyah Beyaz Yayınları

Halide Edip Adıvar; çok uzun yaşamış ve yaşamı Türk tarihinin dönemeç yıllarıyla özdeşleşmiş, çok yapıt vermiş, üzerinde çok durulmuş, pek çok, belki en çok tartışılmış, araştırma yapılmış, yazı yazılmış bir yazarımız. Dahası bir o kadar da eleştirilmiş bir yazarımız. Ama bunlar, kimi siyasal nedenlerle toplumumuzda zamanla g&ou..»»
Tanseli Polikar

Siyah Beyaz Yayınları

Her yaşam bir öyküdür... Ama bazılarının yaşamı belki öyküden biraz daha fazladır. Burada olduğu gibi bir dönemi yaşayan insanların anlattıkları ve duyarak yaşadıkları hem o döneme ışık tutması hem de alışılmadık olması açısından ilginçtir bence. Kimdir Brigitte F.? Nerede yaşamaktadır? Neden "namı diğer" Günseli K. dır, Nerelidir?.. Brigitte F. benim ablamdır ve 1938 Almanya (Karlsruhe) doğumlu..»»
Şenol Demiroğlu

Siyah Beyaz Yayınları

Yorumsuz sadece yazarının edebiyata bakış açısını ve üslubunu oluşturmaya başladığı, kendi yazılış öyküsünü de içinde barındıran çağdaş bir roman değil; "Ben kimim?", "Bir başkası olabilmemiz mümkün mü?" veya "Aslında ne kadar bir başkasıyız?" ve "Bir başkasını ne kadar anlayabiliriz?" sorularıyla kurgulanan; kimlik arayışı, karmaşası ve bunalımlarıyla şekillenen; umutsuzluğun, inançsızlığın, mut..»»
Yücel Yüksel Mert

Siyah Beyaz Yayınları

İnsanlar, gözlerinin algı sınırlarını aşan şeyleri görüp inceleme konusu yapabilmek için, mikroskop gibi aletler geliştirmişler ve ancak bu sayede, "virüs" denilen öldürücü yaratıklara ulaşabilmişlerdir. Görüşlerini derinleştirmişler ve çok daha fazla şeyi inceleme konusu yapabilmişledir. Böylece, daha çok rafine bulgu elde etmiş olmanın ortaya çıkarığı olanaklar içinde, nelerin ne gibi sonuçlara ..»»
Hasan Taşkın

Siyah Beyaz Yayınları

11 Eylül saldırısı, neoconservatives (Yeni Muhafazakârlar) yönetimindeki ABD dünya gücüne, muhtemel rakiplerini saf dışı etme fırsatını verdi. ABD önce Afganistan'a ardından da Irak Savaşı ile Irak'a girdi ve bölgeyi şekillendirmeye başladı. Kuşkusuz ki Ortadoğu'da ABD'nin en yakın müttefiki İsrail'dir. Bu durum bölge ile Batı arasında bir köprü görevi üstlenen Türkiye'yi, Irak Savaşı sonrasında S..»»
Franz Kafka

Siyah Beyaz Yayınları

Avuntu vermeyen bir şey düşünmek mümkün mü? Ya da, daha doğrusu, avuntudan eser taşımayan avuntusuz bir şey? Bilmenin kendisinin avuntu olması çıkar yol olarak görülebilir.»»
İnönü Alpat

Siyah Beyaz Yayınları

T'de TİP'i göreceğiz. TİP'in mecliste 15 milletvekiliyle temsil edildiğini öğreneceğiz. Solcu/Sosyalist bir partinin çalışma tarzı, söylemi bizde merak uyandıracak. "Bugün niye olmasın?" sorusunu kendimize soracağız. D'de Deniz Gezmiş'le karşılaşacağız. Onun hayatını okurken, yeniyi aramanın, içtenliğin, hümanizmin, haksızlığa ba..»»
Franz Kafka

Siyah Beyaz Yayınları

Yeşim Kınay Doğan

Siyah Beyaz Yayınları

Zeynep, gazeteci olmak isteyen, kutsanmış bir bedende yaşadığına inanan bir üniversite öğrencisiydi İstanbulda. Ozan ise, New York da , yılların deneyimine sahip bir gazeteci, bir savaş muhabiri ve eski bir İstanbulluydu. Hayat, onları karşılaştırmak için Hindistanın kuzeyindeki bir sahneyi, Keşmiri seçti. Keşmirde 64 yıldır süren savaş bir türlü durmamıştı v..»»
Zafer Köse

Siyah Beyaz Yayınları

1987 sonbaharında Serkan, Sevil, Bulut. 2011 ilkbaharında Lara, Ozan. Yıllarca yaşadıkları ve yıllarca yaşayamadıkları aile ilişkileri, arkadaşlıkları aşkları... Kişilikleri, hayalleri, tercihleri mi belirliyor olayları yoksa başlarına gelenler mi onları şekillendiriyor? Bazen değiştirmeye çalışırken değişiyorlar. Sıcak, hüzünlü, umutlu bir roman gibi, hayat mücadelesi içinde akıp gidiyor yılları...»»
Merdan Yanardağ

Siyah Beyaz Yayınları

Gerçekleri kesin olarak, ancak olayları yaşayan insanlar bilirler... Fethullah Gülen'in ardından çok konuşuldu. Çok yazıldı, çok çizildi. Ama gerçekler hiç bu kadar gün yüzüne çıkmamıştı. 35 yıl boyunca yanında olan bir insanın ağzından, gizli kalan ne varsa bir gün tek tek anlatılacağını kim bilebilirdi? Halen yurtdışında yaşayan Fethullah Gülen'in amaçlarını, yaptıklarını ve tüm bilinmeyenleri a..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.