Bir şeyi çok sevmek, insanı o şeye karşı kör ve sağır yapar. HZ. MUHAMMED (S.a.v.) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Sis Çanı Yayıncılık

Sis Çanı Yayıncılık

• Sis Çanı Yayıncılık Kitapları | • Sis Çanı Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Sis Çanı Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Sis Çanı Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 6 kitap bulunuyor."Sis Çanı Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Demirtaş Ceyhun

Sis Çanı Yayıncılık

TURK EDEBIYATINDA ANADOLU»»
Demirtaş Ceyhun

Sis Çanı Yayıncılık

Gerçekten, niçin "illa da türban" acaba? Türban, savlandığı gibi, İslamiyetin modernleşmesinin simgesi midir? Öyle ise modernleşme nedir? Dinler de modernleşebilir mi?
Ama "modernizm" de, bilindiği gibi bir "laik" kavramdır. Ne var ki, ta 1931 yılında CHP yöneticilerince "din ile dünya, din ile devlet işlerinin ayrılmasını anlatan bir tabirir" şekilnde açıklanan bu sözcüğün anlamı üzerinde bir ..»»
Demirtaş Ceyhun

Sis Çanı Yayıncılık

Eski Yunan kültür ve uygarlığının temelinde Homeros`un, çağdaş Fransız kültürünün temelinde Montaigne`nin, Molière`in İngiliz kültürünün temelinde Shakespeare`in yattığını yadsıyabilmek elbette olanaksızdır. Osmanlı İmparatorluğu`nun kültürel temelini de, Divan edebiyatının oluşturduğundan kuşku duyulmasa gerektir galiba. Cumhuriyet de, çağdaş edebiyatımızın eseridir. 1950`de DP milletveki..»»
Kod Adı: Ulu Hakan

Sis Çanı Yayıncılık

Ziya Gökalp, "Türkçülüğün Esasları" adlı ünlü kitabında, "Türk tipinin her şeyi güzel, Osmanlı tipinin her şeyi çirkindir", "Türkler ile Osmanlılar birbirlerini sevmezdi." diye yazmaktadır. Gerçekten Türk değil midir Osmanlılar acaba? Kimi çevrelerce "Padişah analarının soy kütüklerine bakılarak" savlandığı gibi, "Tarihin bir anındaki koşulları mı yarattığı, arızi bir kozmopolit yö..»»
Demirtaş Ceyhun

Sis Çanı Yayıncılık

Fransız tarihçi Prof. Claude Cahen, "Türkler, atalarının göçebe olmasından bir eziklik duyarlar" diyor. Gerçekten, Anadolu`ya ayak bastığımız ta XI. yüzyıldan bu yana, gerek Selçukluların, gerekse Osmanlıların göçebe sözcüğünü işitmeye bile katlanamayıp neredeyse dilden çıkarıp atmalarına bakılacak olursa, Prof. Cahen`a hak vermemek de olanaksızdır doğrusu. Çünkü, Osmanlılar sanki bu yüzde..»»
Demirtaş Ceyhun

Sis Çanı Yayıncılık

1993 yılında Avrupa Şampiyon Kulüpler Ligi`ne katılan ünlü takımımız Galatasaray, İstanbul`daki ilk maçında Bacelona ile beraber kaldıktan sonra, bir gazetecimiz, Barcelona teknik direktörü Johan Cruyff`a, galiba biraz da övünmeyle imalı imalı: "Ne dersiniz Mr. Cruyff? demiş. "Galatasaray` lı Suat sizce`de Avrupa`da top koşturabilir mi?" Gazetesinde gene kendisinin yazdığına göre; " Anlayamad..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.