Sevgi bir inanç davranışıdır. İnancı az olanın sevgisi de azdır. ERİCH FROMM [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Şiirden Yayınevi

Şiirden Yayınevi

• Şiirden Yayınevi Kitapları | • Şiirden Yayınevi İletişim Bilgileri | • Şiirden Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Şiirden Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 13 kitap bulunuyor."Şiirden Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ayşe Nart

Şiirden Yayınevi

Nur Çeşmesi Ayşe Nart'ın 4. Boyut ve Ötekiler adlı romanlarından sonra üçüncü romanı. Elbette ilk iki romanın kazandırdığı deneyimin ardından sağlam bir örgü, sürükleyici bir dille yazdığı bir roman olma özelliğine de sahip. Olaylar Danimarka'da geçiyor. Romanda şu yaşadığımız son günlerde hepimizin acıyla tanık olduğu, kimi tarikatlara bağlı cemaatlerden görevlilerce çocuklara yapılan cinsel isti..»»
Osman Hakan A.

Şiirden Yayınevi

Toz, duman, terlik, süpürge, sarı kayış Artık her ömre değecek bir ateş... Her şey sayılı, hep...daha birkaç gün Yufka, peynir, zeytin, ekmek (Arka kapak) »»
Ahmet Tüzün

Şiirden Yayınevi

Rudolf Otto Wiemer

Şiirden Yayınevi

Söz Değişmece »»
Ahmet Ada

Şiirden Yayınevi

Ahmet Ada, kuşağının en üretken, hatta bu konuda eleştiri bile alan şairlerinden. Toplumcu gerçekçi bir anlayışta yola çıkan Ada, şiirinin ufkunu kendi poetik anlayışından ve biçeminden taviz vermeden geliştirdi. Üretkenliğin, aramanın, araştırmanın, yanlış anlaşıldığı ülkemizde o yoluna usanmadan devam etti. Şiirle ilgili her..»»
Celal Soycan

Şiirden Yayınevi

Bu kitapta, Celal Soycan'ın sanat, edebiyat ve şiir üzerine yazılmış yazılarını topladık. Celal Soycan, sanat, edebiyat ve şiir üzerine düşünen, çağdaş bilgi birikiminden de yararlanarak bu konularda ülkemiz sorunsallarını çözümlemeye yönelik oylumlu ve açımlayıcı yazılar da yazan &cce..»»
Metin Cengiz

Şiirden Yayınevi

Elinizdeki kitap, hem Cemal Süreya, hem de İkinci Yeni hakkında yazılmış önemli bir kitap. Cemal Süreya hakkında önemli; çünkü İkinci yenidolayımında ve yer yer ondan taşan şiirini ve şiir düşüncesini irdeleyen, Türk şiirinin dünden yarına nasıl büyük bir ırmak gibi aktığını gösteren bir kitap; İkinci Yeni hakkında önemli, çünkü Cemal Süreya'yı merkez alarak İkinci Yeni şiirini irdeleyen, yerli ye..»»
Metin Cengiz

Şiirden Yayınevi

" Modernleşme ve Modern Türk Şiiri ", modernleşmenin anlamını bir bağlama oturtarak ve Türkiye'de bu kavrama atfedilen değerleri yerli yerine koyarak geçirilen sürecin yeniden değerlendirmesini yapıyor. Günümüz edebiyatında çok tartışılan konulardan biri olan şiirimizin modernleşme sürecini ele alan bu çalışma, farklı yaklaşımlara yer veriyor. Yazarın ifadesiyle; " Her yeni okuma, yeni bir yaklaş..»»
Behruz Kia

Şiirden Yayınevi

Yayınevimizden Kâbusa Yolculuk ve Düşüncedeki Rüzgâr adlı kitapları yayımlanır yayımlanmaz yoğun bir ilgi gören Behruz Kia İran’da günümüzün önemli şairlerinden biri. Kuşağından Furuğ Ferruhzad, Sohrab Sepehri ile yakın arkadaş. Dilimize daha önce üç şiir kitabı kazandırılmış (Dört Kitap, Mavi Yalnız..»»
Metin Cengiz

Şiirden Yayınevi

Bugün Türk şiirinin eksikliğini çektiği en önemli konu “Şiir Düşüncesi” ile ilgilidir. Eleştirinin şiir açıklama ve konu bağlamına sıkıştırılmasının, “abartılı övgü ile yerme ve küfür” arasında seyretmesinin sebeplerinden biri de budur. Çağdaş şiirimizin kurucu şairlerinden Metin Cengiz’in şiirbilimi..»»
Tahar Bekri

Şiirden Yayınevi

1951’de Tunus, Gabes’de doğdu. Şiirlerini Fransızca ve Arapça yazmaktadır. Şiir, deneme ve sanat üzerine yirmi kadar kitap yayımlamıştır. 1976’da hapisten çıktıktan sonra, 1989’a kadar sürgün statüsünde olduğu Fransa’ya yerleşti. O günden bu yana Tunus’a düzenli olarak geri dönmeye çalışmaktadır. Şiiri genel olarak sürgün temini işler. Siirleri birçok dile çevr..»»
Ralph Waldo Emerson

Şiirden Yayınevi

Aşk üzerine yazılmış bu deneme, ünlü Amerikalı düşünür Emerson'un önemli eserlerinden sayılır. Aşkın simyasını anlamak isteyenler, aşk üzerine düşünenler, aşkı düşünsel boyutta yaşayanlar için mutlaka okunması gereken bir kitap. »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.