Bilge sözler şeker kamışına benzer; ne kadar emsen de tadı tükenmez. (Afrika Atasözü) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Seçkin Yayıncılık

Seçkin Yayıncılık

• Seçkin Yayıncılık Kitapları | • Seçkin Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Seçkin Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Seçkin Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 1104 kitap bulunuyor.
Tarihçe Yayınevimiz 1959 yılında Ankara' da küçük bir kitabevi olarak yayın sektörüne adım attı ve zaman içerisinde Ankara’nın en etkin kitabevlerinden birisi haline geldi. 1970 yılından itibaren, daha çok hukuk konusunda kitaplar yayınlayarak adım adım bir yayınevine dönüşmeye başladı. 1980’lerde ise hukuk yayıncılığında Türkiye’nin en büyük yayınevi haline geldi. 1990’lara gelindiğinde hukukun yanı sıra ekonomi, işletme, muhasebe, mühendislik, bilgisayar ve dilbilim alanlarında yayınladığı kitaplarla diğer mesleki alanlarda da etkinliğini arttırmaya başladı. 2000’li yıllarda yayıncılık sektöründe akademik ve mesleki yayınlar konusunda uzmanlaşarak bu alanda Türkiye’nin önde gelen yayınevlerinden biri haline geldi. 1994 yılında kendi bünyesinde kurduğu dağıtım bölümünde kendi yayınlarının yanı sıra akademik ve mesleki alanda yayın yapan pek çok yayınevinin kitaplarını tüm Türkiye’ye dağıtmaya başladı. 1999 yılında Ankara’da ikinci şubemiz, 2001 yılında İstanbul şubemiz açıldı, 2008 yılında ise Ankara şubemiz daha büyük bir alanda okuyucularımıza hizmet vermeye başladı. Şu anda tamamıyla mesleki kitaplar konusunda uzmanlaşmış 3 şubemiz okuyucularımıza keyifli bir alışveriş ortamı sunmaktadır. 1996 yılında Türkiye’nin ilk online kitabevini açan yayınevimiz internet alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek sitesini sürekli yenilemekte, bünyesinde akademik ve mesleki yayın alanında kapsamlı bir kitap çeşidi bulundurmaktadır. Yayınevimiz ilk dergisini 2002 yılında yayınlanmaya başlamış, zamanla yayınlanan dergi sayısı beşe ulaşmış ve alanlarında önemli referans kaynakları haline gelmişlerdir. İlkelerimiz Yayınevimiz, yarım asırdan fazla süredir faaliyet gösterdiği yayın sektöründe dürüstlük, çalışkanlık ve iyi hizmet ilkelerini temel almıştır. Bunun yanında teknolojik gelişmeleri her zaman yakından takip etmiş ve bunların sağladığı imkanları okuyucularının hizmetine sunmuştur. “Biz bilgi sunuyoruz” sloganıyla yayın sektöründeki amacını ifade etmeye çalışan yayınevimiz, her zaman okuyucularının güncel, doğru ve yararlı bilgiye ulaşmaları için gayret göstermiştir. Hedefimiz 2000’li yıllarda gelişen teknoloji ile bilgi arzı hızlı bir şekilde artarken, yayınevleri de ciddi bir dönüşüme girmişlerdir. Bu çerçevede bilginin sunulduğu ortam değişmeye başlamış, kitap yerini hızlı bir şekilde dijital mecraya bırakmaya başlamıştır. Yayınevimiz bu gelişmeleri yakından takip ederek okuyucularına bu ortamda ihtiyaç duydukları doğru, faydalı ve güncel bilgiyi en hızlı şekilde sunmayı hedeflemektedir. Üyesi Olduğumuz Kuruluşlar Türkiye Yayıncılar Birliği Yayıncılar Meslek Birliği Ankara Ticaret Odası
Son Yayınlanan Kitapları
Fehmi Soner Mazlum

Seçkin Yayıncılık

Uzun yıllar masaüstü yayıncılık konusunda dersler veren ve aynı zamanda da grafik tasarım çalışmalarına devam eden yazar, ders esnasında karşılaştığı tecrübeleri ve tasarım deneyimlerini bu kitapta birleştirmiştir. Doyurucu içeriğinin yanısıra, kitabın tüm sayfalarının kuşe kağıda renkli baskılı olması, kitabı okumayı ve uygulamaları yapmayı daha kolay ve zevkli hale getirmiştir. Kitap; Photo..»»
Musa Çavuş

Seçkin Yayıncılık

Web Sayfası hazırlamak istiyorsanız ve bunun için de çok vaktiniz yoksa, web sitesi oluşturmak için en yeni web teknolojileri olan JQuery, CSS ve Ajax bilmeniz size oldukça zaman kazandıracaktır. Kitapta, JQuery, CSS ve Ajax programları detaylı ve bol örnekli olarak anlatılarak, nasıl ve ne şekilde web sayfası yapabileceğinizi, hazırlamış olduğunuz sitenin diğer sitelerle arasındaki bilgi alışve..»»
Güçlü Akyürek

Seçkin Yayıncılık

Yakın zamana kadar varlığı bile kabul edilmeyen ve yalnızca kapalı kapılar ardındaki kısmı korunan özel hayatın gizliliği hakkı, günümüzde teknolojinin de gelişimine koşut olarak son derece genişlemiş ve sanal iletişim ağları ve kamuya açık alanlardaki sosyal ilişkiler de dahil olmak üzere kişinin hayatının çok geniş bir kısmın kapsayacak boyuta ulaşmıştır. Dolayısıyla konusu "Özel Hayatın Gizli..»»
Işıl Özkan

Seçkin Yayıncılık

Lisans ve lisansüstü öğrenciler için ders kitabı olarak hazırlanan eser, esas olarak Türk üniversitelerinde öğrencilere AB hukukunun temel prensipleri hakkında bilgi veren bir çalışma olarak düşünülmüştür. Eserin bir diğer amacı ise; AB hukuku konusunda bilimsel çalışmalar yapacak olan lisansüstü öğrencilerine kaynak oluşturması ve bugüne kadar yazarın yıllarla oluşturulan AB hukuku konusundaki ..»»
Erhan Günay

Seçkin Yayıncılık

"Cirolu Çeklerde Yetkili Hamil" isimli bu kitap, İcra Takip Hukukunun oldukça karmaşık bir konusunu incelemektedir. Borçlu, alacaklının Kambiyo Hukuku yoluyla takip hakkı bulunmadığını şikayet yoluyla ileri sürebilir. İcra mahkemesi de usulüne uygun şikayet dolayısıyla alacaklının Kambiyo Hukuku gereğince takip hakkına sahip olmadığına karar vererek takibi iptal edebilir. Kambiyo senetleri tü..»»
Hasan Selçuk Selek

Seçkin Yayıncılık

Kitap YÖK - Dünya Bankası Projesi, İKMED Projesi ve Bologna Projesi müfredatlarına uygun olup, bölümlerin farklılıkları dikkate alınarak konular yeniden gözden geçirilmiştir. Bu baskıda Şekiller ve Tablolar dizinleri de yenilenmiştir. Ayrıca kullanılan 74 serisi temel entegreler ve bacak bağlantıları ile Yedi Parçalı Göstergenin (Seven Segment Display) bacakları kitabın sonunda Ek şekliden veril..»»
Alican Kaptı

Seçkin Yayıncılık

Kamu politika sürecinin birçok yönünün bulunması, sürece etki eden faktörlerin değişken olması ve süreç işleyişinin dinamik olması gibi hususlardan dolayı "karmaşık" olarak nitelendirilmektedir. Bu kitap, sistematik bir yapı içerisinde kamu politika sürecini açıklamakta ve güncel durumda ortaya çıkan su temel teorileri, modelleri ve teorik yaklaşımları okuyucularına sunmaktadır. Konu Başlıkl..»»
Mehmet Önder Efe

Seçkin Yayıncılık

Elektrik devrelerinin analizinde kullanılan temel yaklaşımları anlatan bu kitap pek çok mühendislik disiplininde uygulama alanı olan devre türlerini ve bunların çözümlerini incelemektedir. Esas olarak elektrik devrelerinde doğru akım koşullarının incelendiği bu eserde işlemsel kuvvetlendiriciler konusu çeşitli uygulama örnekleriyle ele alınmakta, RL, RC ve RLC devrelerinin analizi, durum denklem..»»
Hasan Selçuk Selek

Seçkin Yayıncılık

Kitap YÖK - Dünya Bankası Projesi, İKMED Projesi ve Bologna Projesi müfredatlarına uygun olup, bölümlerin farklılıkları dikkate alınarak konular yeniden gözden geçirilmiştir. Bu baskıda öğrencilerden gelen istek üzerine; akım, gerilim ve direnç ölçme ile ölçü aleti kullanma ile ilgili bilgiler de eklenmiştir. Ayrıca, Kenetleme devreleri ile Kazanç konusunda yeni çözümlü örnekler de kitaba eklenm..»»
Musa Çavuş

Seçkin Yayıncılık

Kitaptan Bulunan Konu Başlıkları: - Android Programlama Temelleri - Emülatör Kullanımı - Android-UI - SQLite - Content Provider - Arka Plan Programları - Android ve Dış Dünya Bağlantısı - SMS - Multimedya - Facebook - Google App Inventor Android işletim sistemi, akıllı telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemi olma yolundadır. Özellikle Google, TV ve navigasyon sistemlerinde d..»»
Ünal Akçalı

Seçkin Yayıncılık

Bir mühendisin proje okuması nasıl ise; hakediş stiasyonları da kendi içerisinde olduğu gibi hakedişler arasında da bir takım kombinasyonları olan teknik bir iştir. Yaklaşık maliyet, metraj hazırlanması, yeşil defter, yükleniciye fiyat farkı verilmesi gibi... Hakediş düzenlemesini bilen bir teknik eleman, yapı elemanlarının ölçülerini, imalat tanımlarını, projeyi okumasını da iyi yapar. Genişle..»»
Zeynel Kıran

Seçkin Yayıncılık

Biçimbilim (Morfoloji), İsim (Nom), Tanımlık (Artıcle) Ve Sıfatlar (Adjectıfs) Fiil Grubu, Belirteç (Adverbe), Adıllar (Pronoms), Edatlar (Preposıtıons) Biçimbilimden Sözdizimine Sözdizimi (Syntaxe), Basit Tümce Basit Tümcenin Dönüşümleri Olumsuzluk Vurgulama Edilgenlik Kişisizlik (Impersonnelle) Bileşik Tümce, İsim Yan Tümceleri Les Proposıtıons Complétıves Sıfat..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.