Aşktan kurtulmak, ona tutulmak kadar kolay değildir. THOMAS H [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Şahdamar Yayınları

Şahdamar Yayınları

• Şahdamar Yayınları Kitapları | • Şahdamar Yayınları İletişim Bilgileri | • Şahdamar Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Şahdamar Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 40 kitap bulunuyor.
Kitap; düşünenlerin, yaşadığı zamana bir değer katmak isteyenlerin sığınağıdır. O vazgeçilmez bir ihtiyaçtır; kesinlikle boş zaman uğraşısı değildir. Sancılı yüreklerin, sorularla uyuşmuş beyinlerin sükûn aradıkları bir liman gibidir kitap sayfaları. Hâl, davranış ve sözleriyle bizlere yol gösteren atalarımız; "Kitap Körün Değneğidir" sözüyle bizlere kitabın ve okumanın ehemmiyetini en güzel ve veciz bir şekilde anlatmışlardır. Yayınevi olarak, kitabın ve düşüncenin yanında yer alıyoruz. Sağlıklı bir zihni sürecin devamı için, düşünceyi besleyen yazılı kültürün önemine dikkat çekiyoruz. Çelişkisiz birtoplum ve kitabî bir kültürün öne geçtiği günleri arzuluyoruz. Yayınlarımızla bunu gerçekleştirme çabası içerisindeyiz... Okuyorsanız varsınız... Var mısınız Okumaya?
Son Yayınlanan Kitapları
Bediüzzaman Said Nursi

Şahdamar Yayınları

Cemîl-i Zülcelâl'in bütün isimleri Esmâü'l-Hüsnâ tâbir-i samedânîsiyle gösteriyor ki, güzeldirler. Mevcûdât içinde en latif, en güzel, en câmi aynayı samediyet de hayattır. Güzelin aynası güzeldir. Güzelinmehâsinlerini gösteren ayna güzelleşir. O..»»
Bediüzzaman Said Nursi

Şahdamar Yayınları

Risale-i Nur Külliyatı'ndan Lemalar...»»
Bediüzzaman Said Nursi

Şahdamar Yayınları

Üstad Hazretlerinin iman, itikad, ibadet, tasavvuf vb. konulara izah getirdiği kıymetli mektuplardan oluşmaktadır. Mektuplarda soruların çoğu Nurların ilk talebesi olan Hulusi Yahyagil Abi tarafından sorulmuştur. Tevhid, nübüvvet ölümün nimet oluşu, orucun mana ve hikmetleri, anne-baba hukuku, kardeşliğin hususiyetleri, gıybetten sakınma, rüyanın h..»»
Bediüzzaman Said Nursi

Şahdamar Yayınları

Risale-i Nur Külliyatı'ndan Sözler...»»
Bediüzzaman Said Nursi

Şahdamar Yayınları

Işık Yayınlarından çıkan Kader Risalesi'nin dizgisinde, tashihinde, mizanpajında, yoğun bir dikkatin incelikleri var. Ayet, hadis ve Farsça ibarelerin şerhleri dipnot olarak gösterilmiş. Kaynakça, bibliyografyası; kelime, kavram ve özel isim indeksi ile lügatçesi çıkarılmış. Farklı bir Kader Risalesi.»»
Ferid El Ensari

Şahdamar Yayınları

Elinizdeki bu eser Üstad Hazretlerine eserlerine ve onun kumandanlık ettiği iman ve Kuran hizmetine can u gönülden alaka duyan destek olan ama Hazreti Üstadı dünya gözüyle göremediğinden yüreği hasret ve hicranla yanan Faslı meşhur alim ?merhum? Ferid el Ensari Hocamıza ait bir roman. İlk olarak ahirul Fursan ismiyle Arapça kaleme alınan ve basılan bu kıymetli eser şimdi Türkçe tercümesi yapıla..»»
Ali Ünal

Şahdamar Yayınları

“İslâmî düşünce ve inanç” ismini taşıyan bu çalışma, iman/inanç ve tefekkür dünyamızı yeniden ihya ve inşâ eden küllî kaideleri ele alıyor. »»
Ali Ünal

Şahdamar Yayınları

Risalelerde bahsi geçen iman hakikatlerine, tevhidin esaslarına ve burhanlarına dair küllî kaideler ele alınıp inceleniyor. »»
Ali Ünal

Şahdamar Yayınları

“Kur’ân’ın sönmez ve söndürülmez mânevî bir güneş hükmünde olduğunu, ben dünyaya isbat edeceğim ve göstereceğim.” diyen Bediüzzaman Hazretleri, Risalelerde Kur’ân-ı Hakîm’in ulviyetine, mu’cizeliğine, i’câzındaki çeşitliliğe, ana maksatlarına, â..»»
Ali Ünal

Şahdamar Yayınları

?Peygamberimizi Tanıma, Sünnet ve Hadis? başlığını taşıyan bu çalışma, Peygamber Efendimizi (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) tanıma, hayat-ı seniyyelerini hayatımıza hayat/ruh kılma, rehberliğinden/sahabe yolundan hiç ayrılmama; sünnetin ve hadislerin ehemmiyeti, hadis tenkit kriterleri v.b. konularda çok önemli kaideleri ele alıyor. »»
Ali Ünal

Şahdamar Yayınları

?Kulluk, Ahlâk, Muamelât ve Fıkıh?, bir Müslüman için hayatının tamamını kuşatan çok ehemmiyetli konulardır. Kurânın verdiği ilhamla hayatın tüm ünitelerine dair pırlanta esaslar ve olmazsa olmaz prensipler ortaya koyan Risale-i Nur hazinesi, bu sahaları hiç boş bırakmamış, hatta en temel meseleler olarak ele almış ve demesi gerekenleri demiştir. »»
Ali Ünal

Şahdamar Yayınları

?Velâyet-Nübüvvet?, ?Şeriat-Tarikat-Hakikat?, marifetullah ve muhabbetullah konuları, vahdet-i vücûd ve şühûd meslekleri gibi tasavvufun bilinmesi gereken meselelerinden tutun, seyr u sülûk-i ruhanîde karşılaşılan vartalar ve aldanma noktalarına kadar pek çok mevzu var ?Risale-i Nurda Küllî Kaideler? serisinin bu cildinde. Ayrıca Hazreti Bediüzzamanın, esaslarını ?acz-fakr-şefkat-tefekkür-şevk-şü..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.