Şiirin, düz yazıdan farkı şudur; az kelimeyle çok şey söylemek. VOLTAIRE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ruhun Gıdası Kitaplar

Ruhun Gıdası Kitaplar

• Ruhun Gıdası Kitaplar Kitapları | • Ruhun Gıdası Kitaplar İletişim Bilgileri | • Ruhun Gıdası Kitaplar Hakkında Bilgi
Sitemizde Ruhun Gıdası Kitaplar isimli yayınevine ait Toplam 13 kitap bulunuyor."Ruhun Gıdası Kitaplar" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Ruhun Gıdası Kitaplar

El yapımı, ev yapımı, hayat yapımı 12 öykü... Dereotlu poğaçalar, kayık tabaklar, ekmek kırıntıları, kurutulmuş sosisler, filizli patatesler, hamursuzlar, çiçekli porselen takımlar, büyük yudumlar, semaverden ince fısıltılar, pasticiolar, masalarda mumlar, dizlerde örtüler, tavadan yağan fasulyeler, kalabalık sofralar, koyunlar, çığlıklar, kalk saati, bıçaklar, patlayan..»»
Güzin Yalın

Ruhun Gıdası Kitaplar

Başta yemek kültürü olmak üzere, insan yaşamına zenginlik katan tüm kültür öğelerinin incelenip çoğalmasına ve bu zenginliğin verdiği keyfin her yaştan ve her coğrafyadan insan tarafından paylaşılmasına katkıda bulunan ‘Ruhun Gıdası Kitaplar’, Güzin Yalın’ın derlediği ‘Laf Söyledi Balkabağı’ kitabı ile raflardaki yerini aldı! ‘Laf Söyledi Balkabağı’, günlük hayatımızda önemli bir yere sahip olan..»»
Ayşegül Bahar

Ruhun Gıdası Kitaplar

Sağlıklı ve estetik bir kiloda kalmak pek çok kişinin özlemi. Bu yüzden sürekli diyette olanların sayısı giderek artıyor. Her gün yepyeni bir diyet moda oluyor. Büyük özverilerle verilen kilolar, diyet süresi bittikten kısa zaman sonra hızla geri geliyor. Yani her diyetin ardından ufukta yeni bir diyet görünüyor! Bu sonsuz kısır döngüye isyan edip "diyetten illallah!" diyenlerin sayısı gidere..»»
Michael Krondl

Ruhun Gıdası Kitaplar

Üç Büyük Baharat Kentinin Yükselişi ve Çöküşü Küçük, siyah karabiber tanecikleri, uzun ince tarçın çubukları ya da şekilsiz zencefil yumruları aslında yüzyıllar boyunca dünya tarihinin önemli bir kısmını belirledi; olağanüstü zenginliklere, akıl almaz maceralara, acımasız kıyımlara sebep oldu; imparatorlukların kaderini değiştirdi, debdebeli kentler ve talihsiz sömürgeler yarattı. Avrupa tarih..»»
Meral Nayman Demir

Ruhun Gıdası Kitaplar

Osmanlı Hanımları Mutfakta 1880-1926 yılları arasında yayınlanmış Osmanlıca kadın dergilerindeki yemekle ilgili makalelerin derlemesinden oluşuyor. Makalelerin bir kısmı sofra düzeni, mutfak ve yemek kültürü, beslenme alışkanlıkları üzerine, bir kısmıysa yemek tarifleri içeriyor. İmparatorluğun son yıllarından cumhuriyetin ilk yıllarına, alaturkalıktan alafrangalığa geçerken sofra, mutfak, kadın..»»
Marsha Mehran

Ruhun Gıdası Kitaplar

Ruhun Gıdası Kitaplar'dan yemek kültürüne kurgusal bir bakış! Roman dizimize NAR ÇORBASI'yla devam ediyoruz, afiyetle okuyun diye! Küçük İrlanda kasabası Ballinacroagh'da bilinen gastronomik lezzetler hiçbir zaman handaki et lokantasının basit yemeklerinden öteye geçmemişti. Fakat güzel Aminpour kız kardeşler, Marjan, Bahar ve Layla kasabaya geldiklerinden beri durum değişmek üzere. Üç kız k..»»
Ayla Özberk

Ruhun Gıdası Kitaplar

***Tadın Kıyısında*** üç ayrı başlık altında toplanan öykülerden oluşuyor. İçlerinde, yaşanırken acı tatlı, umutlu buruk lezzetler oluşturan ve tıpkı kekik, tarçın, zencefil, karanfil gibi damakta izler bırakan anılar var. Birinci bölümde ***tüylerini kabartan bir kedi gibi güneşte ısınarak gevşemeyi, suların şıpırtısını ve kuşların sesini dinlemeyi*** anlatıyor yazar ve böyle usulünce yaşamayı **..»»
Lilia Zaouali

Ruhun Gıdası Kitaplar

Sirke ve şeker, kuru meyveler, Hindistan'dan ve Çin'den baharatlar, gül suyu, hurmadan ve kuru üzümden yapılan tatlı şarap... Tüm bunlar Arap mutfağının altın çağının lezzetleri. Yarı tarih yarı yemek kitabı kimliğiyle keyifli bir mutfak serüveni sunan bu eser, 9. ve 10. Yüzyıllarda Bağdat'taki gösterişli halife saraylarında Pers, Grek-Roma ve Türk aşçılarından esinlenerek geliştirilmiş ve hızl..»»
Michael Krondl

Ruhun Gıdası Kitaplar

Küçük, siyah karabiber tanecikleri, uzun ince tarçın çubukları ya da zencefil yumruları aslında yüzyıllar boyunca dünya tarihinin önemli bir kısmını belirledi; olağanüstü zenginliklere, akıl almaz maceralara, acımasız kıyımlara sebep oldu; imparatorlukların kaderini değiştirdi, debdebeli kentler ve talihsiz sömürgeler yarattı. Venedik, Lizbon ve Amsterdam… Michael Krondl, belirli dönemlerde dünya ..»»
Meral Nayman Demir

Ruhun Gıdası Kitaplar

Osmanlı Hanımları Mutfakta 1880-1926 yılları arasında yayınlanmış Osmanlıca kadın dergilerindeki yemekle ilgili makalelerin derlemesinden oluşuyor. Makalelerin bir kısmı sofra düzeni, mutfak ve yemek kültürü, beslenme alışkanlıkları üzerine, bir kısmıysa yemek tarifleri içeriyor. İmparatorluğun son yıllarından cumhuriyetin ilk yıllarına, alaturkalıktan alafrangalığa geçerken sofra, mutfak, kadın, ..»»
Ömer Ülkenciler

Ruhun Gıdası Kitaplar

Güzin Yalın (Editör)H. AçanalA. PanayatopoulosM. Khalife

Ruhun Gıdası Kitaplar

***Kimimiz yediklerimizin öykülerini de merak ediyoruz; kimimiz sadece lezzetleriyle ilgileniyoruz. Bazen yediğimizden çok, onu nasıl bir sofrada kimlerle yediğimiz önemli oluyor; bazen ilgi yemeğin kendisi yerine, içinde piştiği tencereye veya fırına kayıyor. Kimi insan pişirmekten daha büyük keyif alıyor; kimisi her yediğimizin sağlığa etkisiyle meşgul oluyor. En iyi tanıdığımız ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.