Bir insanı avucunuza almanın en iyi yolu, kalbini kazanmaktır.-- LA CORDAIRE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Rezan Has Müzesi Yayınları

Rezan Has Müzesi Yayınları

• Rezan Has Müzesi Yayınları Kitapları | • Rezan Has Müzesi Yayınları İletişim Bilgileri | • Rezan Has Müzesi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Rezan Has Müzesi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 13 kitap bulunuyor."Rezan Has Müzesi Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Rezan Has Müzesi Yayınları

Osman Hamdi Bey, Hoca Ali Rıza ve Halil Paşa'dan, Sabri Berkel'e uzanan sanat tarihimizin en önemli ressamlarının eserlerinden oluşan, 19. yüzyıldan 20. yüzyıla uzanan Türk resim geleneğinin karakteristik örneklerini bir arada görmeyi mümkün kılan ***Türk Resim Sanatı'nın Bir Asırlık Öyküsü*** adlı özel koleksiyon sergisinin kataloğudur. (Tanıtım Bülteninden) »»
Gönül Pakson

Rezan Has Müzesi Yayınları

Uygarlıklar beşiği Anadolu'nun çağlar boyu süren serüveninin sessiz ve gizemli tanıkları olan, M.Ö. 7000 - M.S. 1500 tarihleri arasındaki 8500 yıllık döneme ait hepsi birbirinden eşsiz pişmiş toprak eserlerden oluşan ***Anadolu'da Pişen Toprak*** sergisinin kataloğu. (Tanıtım Bülteninden) »»
Kolektif

Rezan Has Müzesi Yayınları

Kadir Has Vakfı sponsorluğunda, İstanbul Arkeoloji Müzeleri'nde , ***Boncuk, İnanç, Güç ve Güzellik*** isimli sergi için hazırlanan daha önce teşhir edilmemiş boncuk ve boncuk temalı buluntular ile boncuk tarihi üzerine hazırlanmış maklalelerin bulunduğu sergi kataloğu. (Tanıtım Bülteninden) »»
Güldalı AybaşSibel Sonmaz

Rezan Has Müzesi Yayınları

Çocuklar için özel olarak hazırlanan, Boncuğun tarihinin, gelişiminin ve kullanım alanlarının anlatıldığı ***Koleksiyondan Kreasyona Boncuk*** sergisi için hazırlanan 16 sayfalık eğitici çocuk kitabı. (Tanıtım Bülteninden) »»
Kolektif

Rezan Has Müzesi Yayınları

23 Ekim -31 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen 'Haliç...' Sergisi 24 usta sanatçının, Haliç'i özgün tarzlarıyla yorumladıkları eserlerden oluşuyor. Rezan Has Müzesi, geleneğini devam ettirerek bu özel serginin de kataloğunu yayımladı. Sergi Kataloğu, yakın dönem Türk Resmi'nin büyük isimlerini 'bir kavram' çerçevesinde -okuma- fırsatı sunan bir belge niteliğinde. 'Haliç...»»
Gülnur Sözmen

Rezan Has Müzesi Yayınları

Savaş ile yaşam arasına sıkışmış Afgan halkının hayatından kesitler sunan bu kitap ile sanatçılarımız Gülnur Sözmen ve Caner Şenyuva, bir ülkeye iki farklı bakış açısı sunarken, Afganistan'da yaşadıklarına tanıklık edebileceğimiz bir belgesel ortaya koyuyorlar. Savaş öncesinde pek çok fotoğrafçı tarafından ziyaret edilen bu coğrafya; savaş ile birlikte gidilmesi en riskli ülkelerde..»»
Kolektif

Rezan Has Müzesi Yayınları

Kadir Has Üniversitesi - Rezan Has Müzesi'nde 22-25 Kasım 2007'de gerçekleştirilen ''Uluslararası Boncuk ve Boncuk İşleme Sanatı Konferansı'' kapsamında, boncuğun uygarlık tarihindeki yerini ve boncuk işleme sanatındaki yeni teknikleri irdeleyen akademik sunum kitabı. (Tanıtım Bülteninden) »»
Kolektif

Rezan Has Müzesi Yayınları

Kadir Has Üniversitesi Rezan Has Müzesinin, 3 Kasım 2007 tarihinde düzenlediği ***Arkeoloji Mercek Altında*** başlıklı konferansın yayının hazırlanması sırasında, konferansta tutulan ses ve video kayıtlarına sadık kalınmış, konuşmalar değiştirmeden aynen kullanılmıştır. Konferans sunumları, editör tarafından derlenerek yayına hazırlanmıştır. ..»»
Gönül Paksoy

Rezan Has Müzesi Yayınları

19-22 Nisan 2007 tarihleri arasında 11. Uluslararası Doğu Halı Konferansı çerçevesinde, Gönül Paksoy'un Osmanlı'dan bugüne gelen kumaşlarla tasarladığı kıyafetlerden ve zengin koleksiyonundan oluşan ***Zamansız Sadelik*** adlı serginin kataloğu. (Tanıtım Bülteninden) »»
Kolektif

Rezan Has Müzesi Yayınları

Türk Resim Sanatı tarihinin en iyi ve en önemli örneklerinden oluşan bu kitap da; Fausto Zonaro, Alberto Pasini, Fabiust Brest gibi Oryantalist ressamlardan; Osman Hamdi, Şeker Ahmet, Halil Paşa, Mahmut Cûda ve Feyhaman Duran gibi Türk Resim Sanatı'nın önemli isimleri ile Çağdaş Ressamlardan Erol Akyavaş, Burhan Doğançay ve Kemal Önsoy gibi sanatçıların en iyi eserlerinden örnekler ye..»»
Güldalı AybaşSibel Sonmaz

Rezan Has Müzesi Yayınları

Doğal zenginlikleri ve 15 bin yıllık geçmişi ile Unesco'nun on ***Dünya Mirası*** kriterinden dokuzunu sağlayan dünyadaki tek yer olma özelliğine sahip Hasankeyf bu kez çocuklara sesleniyor. Sibel Sonmaz'in akıcı dili Halime Keskin'in resimleriyle Hasankeyf'in tarihi çocuklar için keyifli bir öyküye dönüşüyor. (Tanıtım Bülteninden) »»
Kolektif

Rezan Has Müzesi Yayınları

Kadir Has Üniversitesi Rezzan Has Müzesi'nin 27 Mayıs - 31 Ağustos 2010 tarihli ***Hasankeyf'i Bilir misin?*** adlı fotoğraf sergisinin kataloğudur. Doğal zenginlikleri ve 15 bin yıllık geçmişi ile Unesco'nun on ***Dünya Mirası*** kriterinden dokuzunu sağlayan dünyadaki tek yer olma özelliğine sahip Hasankeyf, bu kez usta fotoğraf sanatçılarının objektifinde can buluyor. Ilısu Bara..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.