Hatalarımı düzelten kimse uşağım bile olsa efendim olur. -- Goethe [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Rasyo Yayınları

Rasyo Yayınları

• Rasyo Yayınları Kitapları | • Rasyo Yayınları İletişim Bilgileri | • Rasyo Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Rasyo Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 3 kitap bulunuyor.
Kitap dünyamıza yeni bir akıl olarak katılan Rasyo, yüzyıllar önce kaybettiğimiz değerlerin en başında gelen aklımız’ı Doğu'nun da Batı'nın da ötesinde, düşünceden müziğe, edebiyattan sinemaya uzanan kültür yelpazesinde aramak, bulmak ve inşa etmek üzere yola çıkıyor. Akıl adına akılcılık yapmak değil Rasyo’nun derdi; çağımızın kamaşmış ruhlarını, körleşmiş görüşlerini, duyarsızlaşmış hislerini, işgal edilmiş bedenlerini ve düztabanlaştırılmış beyinlerini eğlendirmek hiç değil. Ne aklın akılcılığı, ne ruhun ruhçuluğu, ne insanın insancılığı, ne sanatın sanatçılığı, ne edebiyatın edebiyatçılığı, ne de özgürlük adına özgürlük ilgilendirmiyor onu. Bilakis Rasyo, hayatı ve varoluşumuzu anlamlandırıp değerlendirebilecek ve sonsuzluğa açılabilecek bir akıldan yoksun oluşumuzun ızdırabını yaşayan, henüz kalp ritimleri bozulmamış kalemlere açıyor kapısını. Yayın türü değil, fikir, güzellik, hakikat ve ideal akıl kaygısı güden Rasyo, sanat ve fikir hayatımızın yabancılaşmış bedenlerine ve ruhlarına sıcak kanlı kelimelerden oluşan düşünceler ve şiirler fısıldamak istiyor. Yeniliği ‘olan’da değil, nihayet ‘olması gereken’de arayan muhalif bir akıl Rasyo.
Son Yayınlanan Kitapları
Timuçin Çevikoğlu

Rasyo Yayınları

Döndükçe etekler yelpazelenir Döndükçe gönülde aşk tazelenir Hz. Mevlana'nın fikirlerini benimseyerek izinden gidenlerin oluşturdukları Mevlevilik, 700 yıl gibi uzun bir süre oyunca, oldukça geniş bir coğrafyada etkinliğini sürdürmüştür. Mevlevilik kültür ve sanatı, Hz. Mevlana'nın tüm insanlığı kucaklayan fikirleri paralelinde, bugün de tüm dünyada ilgi çekiyor, sevilerek kabul görüyor. ..»»
Ayhan Yılmaz

Rasyo Yayınları

Ve sonra bir gün... Geceleri kutularından çıkıp dipsiz orman senfonileri icra eden serseri kemanlar gibi... Tüm o kelimeler ayaklandılar, istiklallerini ilan ettiler. Tablolardan, kitapların arasından fotoğraflardaki hülyalı bakışların derinliklerinden çıktılar ve benim de tanımadığım başka alemlerden yoldaşlarıyla bir araya gelip Irmağı Gören Oda'da toplandılar. Buyurun, senelerdir ö..»»
Kadir Canatan

Rasyo Yayınları

"İbn Haldun, sadece bugünün sosyal olaylarını anlamak için değil, sosyal bilimleri ve daha genel düzeyde beşeri/toplumsal hareketin dinamiklerini ve seyrini anlamak için de gerekli bir kaynaktır. Kadir Canat'ın bu çalışması İbn Haldun'u anlamamızı kolaylaştırıp bize özgü, Batı-dışı bir sosyolojinin anahtar terimleri konusunda önemli ipuçları veriyor." -Ali Bulaç- "Türkiye'de modernleşme polt..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.