Efendiler, yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Pusula Yayıncılık

Pusula Yayıncılık

• Pusula Yayıncılık Kitapları | • Pusula Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Pusula Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Pusula Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 335 kitap bulunuyor."Pusula Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Sencer Çorlu,Ezgi Çallı

Pusula Yayıncılık

Ortaokul ve Lise Fen ve Matematik Öğretmenleri için Örnek Ders Planları Bütünleşik Öğretmenlik Projesi kapsamında STEM eğitimi için, öğretmenler tarafından geliştirilmiş uygulama örneklerini içeren örnek bir müfredat ve kuramsal bir çerçeve Bu kitap, matematik ve fen bilimlerine ait bilgi ve becerilerin, 21. yüzyılın bilgi temelli hayatına uygun bağlamlar içerisinde ve disiplinlerarası bakış..»»
Eyüp Akçetin,Murat Gök,Ufuk Çelik

Pusula Yayıncılık

Günümüzde dijital dünya sürekli veri üretiyor; markette alışveriş yaparken, internette zaman geçirirken, ulaşım araçlarını kullanırkan sürekli yeni veriler oluşuyor. Bu veriler doğru analiz edilip doğru yorumlanabilirse bilimsel, ticari ya da sosyolojik pek çok çıkarım elde edilebilir. İşte Veri Madenciliği bu dağınık ve karmaşık veri kümelerinden anlamlı bilgiyi derleyip çıkarma işlemine deniyor...»»
Barış Erdoğan,Ziya Bahtiyar

Pusula Yayıncılık

Bu kitap, ilkokul çocuklarına sadece robot yapımını öğretmekle kalmıyor, robot yapma sürecinde temel fizik, mekanik yasalarının öğrenilmesini ve pratik bir amaç için kullanılmasını da sağlıyor. Böylelikle temel bilim konuları soyutluktan çıkarak somutlaşıyor, çocuklarımızın kendi geliştirdikleri düzeneklerde kullanabildikleri somut ve gündelik bilgi haline geliyor. Kısacası, robot yapımı, aynı ..»»
Enes Aslanbakan

Pusula Yayıncılık

Cem Danyal Arslan

Pusula Yayıncılık

Siz hiç ODTܒde çocuk oldunuz mu? ODTÜ mezunu Cem Danyal Arslan olmuş! Babasının memuriyeti sebebiyle daha küçücükken ODTܒde yaşamaya başlamış ve kendi ifadesiyle “1972 yılında kıçında beziyle girdiği ODTÜ kapısından 1992’de İşletme mezunu olarak” çıkmış... Dolayısıyla bu keyifli anı kitabı, ODTܒnün şu ana dek hiç yazılmamış bir tarihi: Üniversitenin en hararetli yıllarına bir çocuğun g..»»
İpek Turan,Metin Akça,Melek Küçükkurt

Pusula Yayıncılık

Kodlama, küçükten büyüğe her bireyin problem çözme becerisi, algoritmik düşünme, sistem temelli düşünme gibi hayatın her alanında ihtiyaç duyduğu pratikleri kavramasına yardımcı olur. Kitap, kodlama kavramını hem günlük hayattan örneklerle anlatırken, Blockly, code.org ve Scratch gibi blok kodlama araçları ile teknik karşılığını göstererek pekiştiriyor. Serinin ilk kitabı “Temel Kodlama Eğit..»»
İpek Turan,Metin Akça,Melek Küçükkurt

Pusula Yayıncılık

Kodlama, küçükten büyüğe her bireyin problem çözme becerisi, algoritmik düşünme, sistem temelli düşünme gibi hayatın her alanında ihtiyaç duyduğu pratikleri kavramasına yardımcı olur. Kitap, kodlama kavramını hem günlük hayattan örneklerle anlatırken, Blockly, code.org ve Scratch gibi blok kodlama araçları ile teknik karşılığını göstererek pekiştiriyor. Kitap; • Temel programlama kavramla..»»
Yavuz Samur

Pusula Yayıncılık

Yeter Oynadığın ! Artık Kendi Oyununu Tasarlama Zamanı! Bu kitabın ana amacı, çocukların yaratıcılıklarını ve oyun deneyimlerini kullanarak kendi oyunlarını tasarlamaları için rehberlik etmektir. Oyun tasarımı üzerinde çalışmak, çocukların birçok becerisini arttırmaya yardımcı olur. Oyun tasarlarken algoritmik, analitik, yaratıcı ve tasarım odaklı düşünme becerileri gelişir. Kitap hedefin..»»
Abdullah Talha Karaalioğlu

Pusula Yayıncılık

YouTube sizin için hala eğlencelik bir araç olabilir. Ama on binlerce insan, YouTube'un sunduğu imkânları kullanarak çok değişik kampanyalar gerçekleştiriyor ve alışıldık pazarlama teknikleriyle mümkün olamayacak gelirler elde edebiliyor! Televizyon kanallarına ya da gazete ve dergi sayfalarına çıkmak hiç kolay ve ucuz bir şey değil, ama YouTube'u iyi kullanabilirseniz önünüzde kapılar sonuna kada..»»
Zafer Demirkol

Pusula Yayıncılık

Yirmi yılı aşkın bir süredir yayımladığı kitaplarıyla birkaç kuşağa programlamanın ve bilişim dünyasının kapılarını açan Pusula Yayıncılık, şimdi bu dünyaya giriş yaşını düşürerek çıtayı yukarı çıkartıyor: Çocuklar için programlama ve kodlama... Programlama aynen matematik gibi hayatın bir parçası. Dünyada son zamanlarda gelişen eğitim yaklaşımlarından biri de bu: Nasıl çok küçük yaştan itibare..»»
Fırat Dede,Mert Kahyaoğlu

Pusula Yayıncılık

Her yaş için elektroniğe, programlamaya merak duyanların ilk adımlarını sağlam atmalarında faydalanabilecekleri rehber niteliğinde bir kitap…Hayatımızın her anına dokunan elektronik cihazların nasıl çalıştığını öğrenmek herkes için gerçekten keyif verici. Tüm dünyada hızla yaygınlaşan Arduino Platformu sayesinde elektroniği hiç de sıkıcı olmayan bir yaklaşımla öğrenebilirsiniz. Arduino'yu temel bi..»»
Halil Aksu

Pusula Yayıncılık

“Bu daha başlangıç! Gelecek daha da sayısallaşacak! Bu kitap teknolojiyi ve bilginin getirdiği imkanları empoze etmektedir. Gençleri bu alanlarda tahsil yapmaya ve yenilikler üretmeye teşvik etmektedir. Yetişkinlere bu imkanlardan yararlanmayı ve kullanmayı önermektedir. Girişimcilere, yeni fikirler üretmeyi, yeni iş modelleri ile yeni hizmetler sunmayı tavsiye etmektedir. Devlet ve özel sektör..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.