Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Pusula Yayıncılık

Pusula Yayıncılık

• Pusula Yayıncılık Kitapları | • Pusula Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Pusula Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Pusula Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 133 kitap bulunuyor."Pusula Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Edward T. DowlingÖmer Faruk ÇolakMurat Yıldırımoğlu

Pusula Yayıncılık

Son kullanıcı bilmeyebilir ama komut satırı hiçbir zaman ortadan yok olmadı. Hâlâ kullanılıyor. Unix, Linux gibi işletim sistemlerinde zaten Command Line Interface (CLI) var, Microsoft da CLI’ya rakip olarak PowerShell yazılımını geliştirdi: PowerShell sistemin uç noktalarına kadar gezinme ve sistemin derinliklerinde hızlı işlem yapabilme yeteneği sunuyor. İlk bakışta ço..»»
Murat Yokuş

Pusula Yayıncılık

Türkçede Nmap konusunda yazılmış ilk kaynak olan elinizdeki kitap ile Nmap kullanarak taranan ağ üzerindeki portlar, uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilir, ağ topolojisini çıkarabilir, sızma testlerini gerçekleştirebilir, ayarları test edebilir, ağ envanteri tutup haritalayabilirsiniz.     • NMAP KURULUMU • NMAP TEMEL TARAMA • TEKLİ, ÇOKLU, HEDEFLİ, AGRESİF TAR..»»
Salih Baltalı

Pusula Yayıncılık

Sanılanın aksine programlamayı öğrenmek çok kolaydır. Özellikle günümüzde bunu öğrenmeye yardımcı olabilecek birçok uygulama ve yazılım bulunuyor. Kodu Game, programlama becerisi olmayan çocukların bilgisayar oyunu yaparak programlamanın temellerini öğrenmelerini sağlayan ücretsiz bir oyun geliştirme aracıdır. Bu kitap, Kodu Game ortamında çocuklara hem programlama kavr..»»
Barış Erdoğan

Pusula Yayıncılık

Yeni programlamaya başlayan bir kişinin programlama dillerini ve bu dillere ait kavramları anlaması zor olabilir. Ancak Small Basic, programlamayı son derece kolay ve eğlenceli hale getiren bir programlama dilidir. Yeni başlayanlar bile programlamayı hızlı bir şekilde öğrenebilirler. Small Basic, programlamayı kolay, anlaşılır ve eğlenceli hale getirmek u?zere tasarlan..»»
Ayşe Nil

Pusula Yayıncılık

İlkokul öğrencileri için özellikle 8-10 yaş grubunu hedef alan bu STEM etkinlik kitabı “Bilişim Dünyası” ve “Hayal Gücüm” temaları üzerine inşa edilmiştir.  Kitap STEM aktiviteleri, uygulamaları ve ucu açık sorularla bu temalardaki STEM çıktılarını öğrencilere kazandırmayı hedefler. Kitapta yer alan aktiviteler “Oh, Bu çok kolay” “Eh, Bu da kolay”, “Hım, bu biraz zorlar..»»
Uğur Sarıçam

Pusula Yayıncılık

Bu kitap, henüz Minecraft: Eğitim Sürümüyle yeni tanışanlar için Minecraft: Eğitim Sürümü’nün nasıl indirilip kurulacağı, neler yapılabileceği, oyun modlarına nasıl erişileceği gibi temel bilgiler sunmanın yanı sıra eğitimcilere özel Minecraft eklentileri ve müfredata uygun planlanmış bazı uygulama örneklerini sunar. Oyunlar artık sadece bir eğlence aracı olarak görülmü..»»
Barış Erdoğan

Pusula Yayıncılık

Bu kitap, daha önce blok kodlama araçları ve temel kodlama kavramları ile tanışmış çocukların metin tabanlı kodlamaya geçiş yapmaları için hazırlanmıştır. Kitapta yapılan uygulama örnekleri Arduino Genuino 101 kartı ile yapılandırılmış olsa da, seçilen örnekler Arduino UNO kartı ile kurulmaya da uygundur. Arduino her ne kadar Robotik uygulamalarının ayrılmaz bir parças..»»
Barış Erdoğan

Pusula Yayıncılık

Bu kitap ile App Inventor’ı tanıyacak, uygulama ve oyunlar geliştirecek ve uygulamalarımızı nasıl çalıştırıp dağıtacağımızı öğreneceğiz. Artık bir ihtiyaç haline gelen akıllı telefon ve tabletlerhızla dünyaya yayılıyor. Beraberinde milyonlarca mobil uygulama da… Biz de aklımızdaki projeleri mobil uygulama olarak hayata geçirip milyonlarca cihazla uygulamalarımızı payla..»»
Kolektif

Pusula Yayıncılık

İlkokul Öğretmenleri için “Bir İnşaat Aranıyor!”  ve “Mars‘ta Yaşam” Hikâye ve Etkinlik Kitapları ile Uyumlu Program Kitabı Bu kitap, Bütünleşik Öğretmenlik Projesi kapsamında, MEB kazanımları ile uyumlu, ilkokullar için geliştirmiş dört  STEM tema içeriği “Yeşil Dünyamız” “Makineler Dünyası”  Bilişim Dünyası” “Hayal Gücüm”  ile  eğitim materyallerini içeren bir öğretme..»»
Ayşe Nil

Pusula Yayıncılık

İlkokul öğrencileri için  hazırlanan bu hikaye kitabı STEM kazanımlarının eğlenceli bir öyküyle çocuklara benimsetilmesi hedefleniyor. Çocukların evde ya da okulda keyifle okuyacakları bu hikaye  “Yeşil Dünyamız” ve “Makineler Dünyası” temaları üzerine inşa edilmiştir. Bir İnşaat Aranıyor hikayesi devamında özellikle okulda öğretmen eşliğinde yürütülecek “STEM Etkinlik ..»»
Kolektif

Pusula Yayıncılık

İlkokul öğrencileri için özellikle 8-10 yaş grubunu hedef alan bu STEM etkinlik kitabı “Yeşil Dünyamız” ve “Makineler Dünyası” temaları üzerine inşa edilmiştir.  Kitap STEM aktiviteleri, uygulamaları ve ucu açık sorularla bu temalardaki STEM çıktılarını öğrencilere kazandırmayı hedefler. Kitapta yer alan aktiviteler “Oh, Bu çok kolay” “Eh, Bu da kolay”, “Hım, bu biraz z..»»
Ayşe Nil

Pusula Yayıncılık

İlkokul öğrencileri için  hazırlanan bu hikaye kitabı STEM kazanımlarının eğlenceli bir öyküyle çocuklara benimsetilmesi hedefleniyor. Çocukların evde ya da okulda keyifle okuyacakları bu hikaye  “Bilişim Dünyası” ve “Hayal Gücüm” temaları üzerine inşa edilmiştir. Bir İnşaat Aranıyor hikayesi devamında özellikle okulda öğretmen eşliğinde yürütülecek “STEM Etkinlik Kitab..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.