Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Profil Yayıncılık

Profil Yayıncılık

• Profil Yayıncılık Kitapları | • Profil Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Profil Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Profil Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 176 kitap bulunuyor."Profil Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Zbigniew Brzezinski

Profil Yayıncılık

Zbigniew Brzezinski...    Sadece 20. yüzyılın değil tüm zamanların en büyük stratejistlerinden biri. "Büyük Satranç Tahtası" ve "Tercih" kitaplarının yazarı... ABD eski başkanlarından Jimmy Carter'ın ulusal güvenlik danışmanıydı. Avrasya ve Ortadoğu'nun kaderini çizen adam diye de bilinir. Soğuk ..»»
İlber Ortaylı

Profil Yayıncılık

Tarihin izinde ve tarihin ışığında kitaplarımızın yazarı yaşayan en büyük tarihçilerden İlber Ortaylı yine gündemi sarsacak... "Türkiye tarihinin teknik olarak yazımını, birtakım tezlerin teknik tenkidini yapanlar ecnebiler, yani tarih eğitimlerini, tarihe bakış alışkanlıklarını tamamıyla bu çevrenin dışında edinmiş insanlar. Bu konunun üzerinde durulma..»»
Atilla Akar

Profil Yayıncılık

Derin devlet üzerine çok şey söylendi bugüne kadar. Herkes kendine göre bir tarif getirdi. Ancak olaylara bir "devlet felsefesi" üzerinden yaklaşanlar pek olmadı. Atilla Akar, bu kez konuya düşünsel-tarihsel arka planı ile bakmaya çalışırken hem de güncel olarak soru-cevap yöntemiyle konuyu tartışıyor. Yazar, kitapta "derin devlet" kavramının tarihi ve bugünü, "demokrasinin mahiyeti", Türklerde d..»»
Serdar Tezelman

Profil Yayıncılık

Tiroid bezinin selim ve habis hastalıklarına gerek ülkemizde gerekse de dünyada sıklıkla rastlanmaktadır. Ülkemizin de yer aldığı kuşak Dünya Sağlık Örgütü tarafından 'Endemik Guatr Bölgesi' olarak kabul edilmektedir. Son 50 yıldan beri gerek dünyada öncelikle Amerika Birleşik Devletleri'nde başlamak üzere gerekse de ülkemizde olmak üzere guatrı önlemeye yönelik koruyucu tıp hizmetine hükümetler l..»»
Duygu Çalışır

Profil Yayıncılık

Çoğumuz büyüme serüvenimiz içinde filmlerdeki öpüşme sahnelerinde anne babalarımızın ve aile büyüklerinin boğaz temizleme seslerine, "cık cık, ayıp" sözlerine tanık olduk. Cinselliğin neredeyse hiç konuşulmadığı, annelerin kız çocuklarına adet dönemiyle ilgili kısa ve korkutucu açıklamalar yaptığı, evlenmeden önce "kadının kocasına karşı kadınlık görevlerinin" neler olduğuna dair yetersiz ve ürküt..»»
Ömer Lekesiz

Profil Yayıncılık

Edebî polemik türünde yazanların sayısı - tıpkı edebî eleştiride olduğu gibi- çok sınırlı. Çünkü polemik son tahlilde "bir düşman kazanma sanatı". Ömer Lekesiz, kitapları olduğu kadar kültürel, sanatsal olguları, olayları iyi okumayı, sözünün arkasında durmayı, birikime yaslanmayı, doğrunun, hakkın ve emeğin değerini gözetmeyi, asil bir sorgulamayı gerektiren polemik türünde de yazmayı seçti. Kü..»»
Murat Kutlu

Profil Yayıncılık

Saadettin Köpek adı nereden geliyor? Tiryaki Hasan Paşa neyin tiryakisiydi? Kara Murat gerçekten yaşadı mı? Haçova Zaferini kim kazandı? Barbaros Barbar mı kızıl sakal mı? Patrona Halil'in asıl mesleği neydi? Öküz Mehmet Paşa bu lakabı neden aldı? Vakay-ı Vakvakiye'nin asıl adı nedir? Çırağan Sarayının adı nereden geliyor? Demirbaş Şarl'a bu lakabı kim verdi? Lati, Menat, Uzza putlarının adları ne..»»
Fatma Barbarosoğlu

Profil Yayıncılık

Sözüm Söz, Fatma Barbarosoğlu ile yapılan söyleşilerden oluşan bir kitap. Doksanlı yıllardan günümüze yirmi yıllık bir zaman aralığına yayılan söyleşiler, hem yapıldığı dönem/ler açısından, hem de yazarın modernleşmenin belli başlı görünümleri ve süreçleri hakkındaki düşünsel sürekliliğini ortaya koyması bakımından önem taşıyor. Söyleşilerde üç ana eksen öne çıkıyor: sosyolojik analizler; hikâye,..»»
İbrahim Tenekeci

Profil Yayıncılık

Dağların durduğu böyle anlarda Yalar yarasını içte bir geyik Her yerden görülen bir şeyken dünya Sağa çekip ağaçları seyrettik.»»
Hicran Aygün

Profil Yayıncılık

Derin bir tatmin oluş, sonrasında kaygılı bakışlara bıraktı kendini. Her katilin yerde yatan maktulüne baktığı gibi. Ama onların bakışlarında bir şey daha gizliydi. Pişmanlık, intikam, kazanmış olmak, hırs, çaresizlik, rahatlık, korku, merak, endişe, sonrası... Belki hepsi, belki sadece güç. “Annelik şefkati ve merhametinin bittiği yerde cinayet planları başlar.&rdquo..»»
Tuba Cıngı Kaytaş

Profil Yayıncılık

Önce kaçtım. Beni engelleyen tüm olumsuzluklardan, duygulardan, düşüncelerden, korkulardan, tanımlardan, kurallardan, yaşanılanlardan... Sonra bunların değişmesi gerektiğini fark ettim. Tüm olumsuzların yerini aşk, huzur, tamlık ve mutluluk almalıydı. Ama bunlar için kabul etmeliydim. Her şey benimle ilgiliydi ve benim bir yansımamdı. Herkes benim bir parçamdı. Tam olanı akışına bırakmam gerekiyor..»»
Edward H. Julius

Profil Yayıncılık

"İlginç ve faydalı bir kitap. Tavsiye ederim." -Jaime Escalante (Stand and Deliver filminin (1988) hikâyesini konu aldığı ünlü matematikçi) Hiram W. Johnson Lisesi "Sihirli Matematik Oyunları her yaştan öğrenciyi büyüleyecek. Tüm matematik programları için 'olmazsa olmaz' bir kaynak." -Howard Wang, Sierra Canyon K..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.