Ayrılık sabahı onlar yüklerini denk yaparlarken, ben yüzüme ebucehil karpuzu sıkılmış gibi (gözyaşları dökerek ağlıyor) idim... İmriülkays [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Pozitif Yayınları

Pozitif Yayınları

• Pozitif Yayınları Kitapları | • Pozitif Yayınları İletişim Bilgileri | • Pozitif Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Pozitif Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 50 kitap bulunuyor."Pozitif Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Yunus Mürebbi

Pozitif Yayınları

Tarihini bilmeyen toplumlar, mazi belleğini yazamaz... Kendi tarihini yazamayan toplumların tarihini ise başkaları yazar... Ve tarihi yazan talihi de elinde tutar.... Türk'ün yeniden diriliş destanının yazıldığı Milli Mücadele dönemini ne kadar biliyoruz? Türk'ün yeniden diriliş destanının ayrıntılarıyla ele alındığı Diriliş serisinin ilk çalışması; Mehmet Akif Ersoy'un Kastamonu'daki Mil..»»
Kolektif

Pozitif Yayınları

"Sporun muhteşemliği oyunun ve insanın 'bir' olduğu anlarda doğar. Hayatın tüm karmaşıklığı sporun bir anında belirir ve çözümlenir." Hayatını özel olimpiyatlara adayan Timothy Shriver'ın bu sözleri sporun insan hayatındaki yerini en iyi özetleyen cümlelerin başında geliyor. Spor yapan, izlemekten zevk alan, takım tutan, spor yıldızlarına hayranlık duyan, hayatını sporla yaşayan herkes, anlar..»»
Fırat Çakır

Pozitif Yayınları

Bazen bitmesin isteriz Bittiğinde her şeyin sonu geldi sanırız Aslında her son bir başlangıç değil mi? Kıyamet bir son mu? Yoksa yeni bir başlangıç mı? İnsan, ömründe kaç kıyamet yaşar biliyor musun? Ne mutlu içindeki "sur"u üfleyenlere. Ne mutlu bana. Kıyamet kitabının her bir harfi gönlünüzü serinleten muştu kapısını aralayan mana yolculuğu ile dolu. Şimdi karar sizin: Doludan yana m..»»
Daniel L.Schancter

Pozitif Yayınları

Evden çıkarken kapıyı kilitledim mi acaba? Anahtar daha biraz önce elimdeydi, peki şimdi nerede? Bu kadını tanıyorum, ama adı neydi, dilimin ucunda... Ne yaparsam yapayım, onu bir türlü unutamıyorum. Hepimiz, hatta genç olanlarımız bile, sürekli bu tür durumlarla karşı karşıya kalmışızdır. Daniel L. Schacter, Hafızanın Yedi Günahı adlı kitabında hepimizin şikâyet edip yakındığı bu durumu..»»
Deepak Chopra

Pozitif Yayınları

Hint asıllı Amerikalı Doktor Deepak Chopra'nın tüm dünyada 3 milyondan fazla satan ve adeta başucu kitabı olan 'Başarının 7 Spirütüel Yasası' kitabına Yaşamın 7 Spirütüel Yasası'da denebilir. Çünkü doğa, gördüğümüz, duyduğumuz, kokladığımız, tadını aldığımız ve dokunduğumuz her şeyde, yani nesnel varlık oluşturmada aynı prensipleri kullanır. Başarı; mutluluğun artarak devamı ve hayatta daha değ..»»
Ahmet Sait Akçay

Pozitif Yayınları

Karşılaştırmalı edebiyattan postmodern romana, deneysel öyküden İslâmi edebiyatın sosyolojik okumalarına farklı sularda gezinmeyi seven Ahmet Sait Akçay, bu kez bir Orhan Pamuk kitabıyla karşımızda. Akçay, Okumanın Farkı: Orhan Pamuk'ta, Türk edebiyatını Nobel Edebiyat Ödülü'yle tanıştırmasına karşın, son yıllarda bir tür sükût suikastıyla karşılanan yazarı 'yepyeni' bir okumayla tartışmaya ..»»
Serdar İnan

Pozitif Yayınları

Geleceğinizi çok geç olmadan dönüştürmek, keşfedebileceğiniz en kıymetli hazinenizdir. Kapılardır açar yenilikleri Kapılardır örter gerilikleri Aslıdır o düzenler hayalleri Hayallerdir başlatır nesilleri (Tanıtım Bülteninden) »»
Falih Rıfkı Atay

Pozitif Yayınları

Evet on sekizinci yüzyılın sonlarından beri kurtuluş yolları arıyoruz. Altı ihtilal yaptık. Doğru 'teşhis' koyan ve doğru 'tedavi' yolu gösteren yalnız Atatürk devrimciliği olmuştur." -Falih Rıfkı Atay- Atay bu kitabında, III. Selim dönemi ile 27 Mayıs 1960 tarihleri arasında gerçekleşen altı ihtilalle bu ihtilallerin Türk insanına kazandırdıkları ve kaybettirdikleri hakkındaki görüşlerini di..»»
Falih Rıfkı Atay

Pozitif Yayınları

‘Haber vereyim ki Atatürk ne yaptığını, nasıl yapacağını, kimlere ne yaptıracağını, kimleri nerede nasıl kullanacağını bilen pek hesaplı bir adamdı. Yapmış oldukları üzerinde istediğiniz tenkidlerde bulunabilirsiniz. Fakat kendi varmak istediğine ulaşmaktan başka bir şey düşünmeyen, dostluklarının, yakınlıklarının, sözde sırdaşlıklarının üstünde bilhassa ‘’kendi kendine vefalı’’ bir lider olduğu s..»»
Falih Rıfkı Atay

Pozitif Yayınları

Zeytindağı, insanın kanını donduran tarihi bir süreci "bir imparatorluğun çöküşünü" o zamana göre en duru Türkçeyle karşımıza getiriyor. Kitapta Mehmetçiğin Yemen`de, Aden`de, Kanal`da, Gazze`de, Arap Çölleri`nde nasıl kırıldığını, yenilgiden sonra bir vagon dolusu "mecidiye altınını" nasıl bıraktığımızı hayretler içerisinde okuyacaksınız. Cemal Paşa`nın emir subayı olarak, o günlerde en yak..»»
Cahit Tanyol

Pozitif Yayınları

Dediler kim gelecektir iki er Biri sultan birisi şeyh-i ekber Biri sultan kılığında derviş Biri derviş kılığında sultan Biri devlet kuran işçi Biri millet biri devlet »»
Nurşen Mazıcı

Pozitif Yayınları

"Amerika, Fransa ve İngiltere`de buna benzer ölümler oluyor, hiçbir ulus suçlu görülmüyor, Örneğin, İngiltere`nin barış zamanında ve savaş alanından uzak İrlandalılar`a; Rusya`nın Yahudiler`e ve Çerkezler`e reva gördüğü işlemler hemen hemen kayıtsız bakan dünya, Ermeni halkın göçü konusunda almaya zorunlu olduğumuz karar için, bize karşı haklı bir suçlamada bulunamaz." M.Kemal Atatürk-20 Eylül 1..»»