İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Pınar Yayınları

Pınar Yayınları

• Pınar Yayınları Kitapları | • Pınar Yayınları İletişim Bilgileri | • Pınar Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Pınar Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 164 kitap bulunuyor."Pınar Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ömer Özyılmaz

Pınar Yayınları

İslam kültürünün, ailenin kuruluş ve işleyişine, çocuk gelişim ve eğitimine ve de gençlik çağı ve özelliklerine ilişkin zengin birikimiyle, çağdaş eğitim bilimleri, gelişim psikolojisi ve sosyolojiyi akılcı bir tarzda buluşturmaya gayret eden bu bilimsel çalışmanın, özellikle aile ve çocuk eğitimi ile gençlik d&..»»
Abdurrahman Babacan

Pınar Yayınları

'Binyılın Sonu: 28 Şubat' kitabı, yakın dönemde yaşanmış; fakat yansıma alanı ve sonuçlarıyla uzun vadede Türkiye'de ciddi dönüşümlerin taşıyıcısı olacağına dair göstergelerini almaya başladığımız '28 Şubat 1997 Postmodern Darbesi'nin hikâyesini anlatıyor. Çalışmaya başladığımız andan itibaren adım adım sürecin izlerini takip ederken, karşımızda dokunulmamış ciddi bir birikim olduğunu gördük. Şu a..»»
Toshihiko Izutsu

Pınar Yayınları

Keio Üniversitesi'nin yayınladığı bu kitap, Profesör Toshihiko İzutsu'nun 1962 yılının baharı ile 1963 yılında Montreal'deki Mcgill Üniversitesi'nde vermiş olduğu derslerden oluşmaktadır. İzutsu, evvela, bize dilbilim veya semantikle ilgili düşüncesini anlatmaktadır ki, o, kur'an'ı bu yolla anlamayı arzulamaktadır. Anladığım şekliyle, semantik, bir ..»»
Kürşad Atalar

Pınar Yayınları

Günceli yorumlama çabası, kanımca, gündemin peşinden sürüklenme riskini de beraberinde taşır. Gazetelerdeki köşe yazılarının ‘yorum’un ötesine geçememesinin asli nedeni de bu olsa gerek. Üstelik ‘güncel’i yorumlamanın, gündemi belirleyenlerin ‘sahasında oynamak’ gibi bir dezavantajı da vardır. Bendeniz ise, hep olan-bitenin ardındakilerle ilgili olduğum için, bu..»»
Bayram Ali Çetinkaya

Pınar Yayınları

Savaş alanlarındaki yenilgiler, toprak kaybı, ordunun çağın gereklerine göre modernize edilememesi, yönetim felsefesinin kaybolması, devletin dirayetsiz askerî ve sivil bürokratlarca idare edilmesi gibi sebepler, ülkenin aydın, münevver ve entelektüellerini düşündürdüğü/ kaygınlandırdığı gibi "âkil" devlet adamlarının da gündemlerini meşgul etmiştir. Bu kaygı ve sıkıntıların yoğunlaştığı dönemle..»»
Fatma Kutluoğlu

Pınar Yayınları

İnsanlık ciddi bir bunalım ve ruhsal bir çöküntü içindedir. Ruhsal patlamalar, ekonomik dengesizlikler, bunların meydana getirdiği toplumsal kokuşmuşluk ve dağılma... Böylesi bir kaos ortamında insan bugün dünden daha fazla "Hayat Veren Çağrı"nın "Kur'ân'ın aydınlığına, rehberliğine muhtaçtır. Hayatın çeşitli alanlarıyla ilgili problemlerin, yaşadığımız çağın kendine has sorunlarının üstesinden ..»»
Zübeyir Yetik

Pınar Yayınları

Yalnız Tevrat'ta değil, Kur'ân-ı Kerim'de de kendisine ilişkin "haberler" bulunan, adı çevresinde alabildiğine ayrıntılı rivayetler yayılmış olan, bir "zenginlik simgesi" olarak dillerde dolaşıp duran Karun, tam anlamıyla "çağdaş" bir kimlik, yaşamakta olduğumuz çağla tıpı tıpına uyumlu bir kişilik belirtir. Zenginliğe verdiği önem, zenginliği "bilim"e iliştirmesi, kendisindeki bilgiyle ilişk..»»
Zübeyir Yetik

Pınar Yayınları

Bel'am; adı, sanı, ünü, namı çok yaygın bir kimlik. Hakkındaki yine çok yaygın olan rivayetler bir yana, günlük konuşmalarda bile dinini dünyalıkla değiştiren ya da güçlülerin dümen suyunda giden din bilginlerini simgeleyen bir figür olarak yer alır. Nemrut, Firavun, Karun, Haman, Samiri gibi isimlerden söz eden Kur'ân-ı Kerim'de -onun din olgusuyla böylesine ilişkilendirilmiş olmasına karş..»»
Toshihiko İzutsu

Pınar Yayınları

Keio Üniversitesi'nin yayınladığı bu kitap, Profesör Toshihiko İzutsu'nun 1962 yılının baharı ile 1963 yılında Montreal'deki Mcgill Üniversitesi'nde vermiş olduğu derslerden oluşmaktadır. İzutsu, evvela, bize dilbilim veya semantikle ilgili düşüncesini anlatmaktadır ki, o, kur'an'ı bu yolla anlamayı arzulamaktadır. Anladığım şekliyle, semantik, bir dili kullanan... insanların weltanschauu..»»
İbni Teymiyye

Pınar Yayınları

İbn Teymiye genelde bütün İslam aleminde unutturulmaya çalışılmış, ülkemizde ise hemen hemen hiç tanınmamasına rağmen, hakkında rastgele sözler söylenmiş mücahit bir İslam alimidir. İslam dünyasında zaman zaman meydana gelen Kur'an'a ve sünnet'e dönüş hareketlerinin oluşturduğu canlı düşünce ve eylem ortamında İbni Teymiyye kendiliğinden gündeme gelmiştir. Kur'an'ın Sünnet'in sadık bir bend..»»
Sümeyye Ertekin

Pınar Yayınları

Ben hayatımda hiçbir şehirden bu kadar etkilenmedim. Taştaki mucize midir bu? Taşlardan oluşmuş bir şehir insanı bu kadar mı etkiler? Benim gibi deniz ve yeşil tutkunu biri için çok yavan bir şehir ama içinde beni kendine çeken, bağlayan hatta âşık eden tuhaf bir şey var. Yüzyıllar öncesinde gibiyim Kudüs'ün Eski Şehir sokaklarını gezerken... Asırlık taş sokakları gezerken sanki köşeyi dön..»»
Nehir Aydın Gökduman

Pınar Yayınları

Sanki eksiktim yarımdım... İki arada bir derede... Arafta Oysa içimde devcileyin ırmaklar çağıldıyordu. Gün ışıklarını hain bir sevgili gibi çekiverince yeryüzünden yüreğimin sol köşesindeki cevher ağrıyordu biteviye ağlıyordu. Gün aldatıyordu ama karanlık rahat komuyordu adamı. Dertler bulut bulut üzerime yağıyordu. Bir başıma zaman ve mekanın, yeryüzünü parselleyen tüm kirli sınırl..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.