Şimdiye kadar hiç kimse taklit yoluyla büyüklüğe ulaşamamıştır. -- Samuel Johnson [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Peron Kitap

Peron Kitap

• Peron Kitap Kitapları | • Peron Kitap İletişim Bilgileri | • Peron Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Peron Kitap isimli yayınevine ait Toplam 20 kitap bulunuyor."Peron Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Cavit Kürnek

Peron Kitap

“Kibar ve görgülü yazar bana Merkep diyor ama benim asıl sıfatım Eşek’tir. Hatta bazı insanlar öfkelendikleri zaman işin içine babamı da karıştıraral, birbirine: “Eşşek oğlu eşşek!” diyorlar. Oysa ben bu güne kadar kimseye: “İnsanoğlu insan!” demedim. İnsanlarla eşekler arasındaki farkı fark edebiliyor musunuz? Sahibim Şerife Hanım, beni her sabah damdan çıkarıp biraz y..»»
Rıza Aslan

Peron Kitap

“O, babamın en yakın arkadaşı, en yakın dostuydu. Hani, nefes arkadaşı derler ya işte oydu. Babam yıllarca ona hiç toz kondurmamıştı. Birgün olsun birbirlerini kırmamış, eleştirmemişlerdi bile… Babam müzik dinlemeye bayılıyordu. Ya o, o tam bir müzik tutkunuydu. Dinlendiğini hissettikçe ardı ardına söylerdi şarkıları, türküleri. Hem de öyle bir söylerdi ki hangi makamda..»»
Mazlum Çetinkaya

Peron Kitap

Yüzün Bir yasın üstünü örtüyor Ölmekle gitmek arasındaki eşikte Zamanın sancısı değişiyor durmadan Kuşlar kendisini topluyor   Olmadı işte Bir şiirin göğüs kafesine bir kuşu sığdıramadık       »»
Yusuf Araf

Peron Kitap

Bana benden başka her şeyle Tahammülü olan dünyanın içinde Solgun, kırık, buz kesmiş yüzleriyle bakan insanlar tanıdım Ne düşmeye vardı ayaklarım Ne de kalıp cesaret göstermeye Ama en çok beni yıkan Yağmurlu günlerde pencere ardından baktığım insanların Birer sevgili olmasıydı Birer intikam mahsulü Birer kin güdümü Ve Sana benden başka her şeyle Tahammülü ola..»»
Soner Dayan

Peron Kitap

Kuvvetle muhtemel isyandır, Su sol elimdeki bıçak. Birazdan ansızın dönüp, Kendimi öldürebilirim…   Bir bakıma yağmurdur, Öpüşleri anımsamak. Ya da kendi tenimdir, Dokunup ağladığım…   Göğsüm ki deminden beri, Yani bin yıldır, Çiçek açmaktadır…       »»
Metin Fındıkçı

Peron Kitap

Sana geldim Vazoma bıraktığın mimozalar Uyanmasın diye güyündüğüm çölden hırkamı İliklemeden Parmak uçlarıma basarak İndim basamakları Bir Bir   Sana geldim Karşı kıyıda yanan ışığına ulaştım Kat ettim denizi geceden adımlarımla Şehrin kuytu sokaklarından öyle Senin için geçtim Bir Bir        »»
Altuğ B. Altıntaş

Peron Kitap

Miskin kerhanesini Ve muazzam bir yokluğu Altı günde yarattı   Ah’ım Yedinci miskindi Yoktu yani Onca yokluk içinde bir yok Yaratılmamıştı Yedinci yalanına ilk kendimiz inandık Bize bir miskin lazımdı Ben miskin olamayacak kadar mecalsizim     »»
Gülbahar Gümüş

Peron Kitap

Nefesim, hastalıklı birinin yaşam kulacı Deniz derin, martı çığlıklı Sevinmeliyim çünkü Seni soluyorum   Sesimiz olsa, sözümüz olacak Henüz köşeden geçmemiş ilk aşkımız Ve beklemek denen zaman aşımı Hiç uğramamış yanımıza Kırmızı bir metal Paslanırken kaburgamda         »»
Hakan Unutmaz

Peron Kitap

Aşırıya kaçılmış neşter kokusu kolumda Ve bir o kadar pıhtı merakı avuçlarımın Hangi tavan arası hayali beni cezbeden Gorki’nin çocukluğunda Duvarlara sürterek bağışıklık oynadığım Sonradan kabukkaldıran yaralarım Saatimi cüzlere bölen bir tanrı Tanısam belki sevebileceğim Kanatlı kölelerinden Dilekçe alacağım var sayfalarca Yastığımla arz ettiğim Yardım çığlı..»»
Fuat Çiftçi

Peron Kitap

“Eleştiri, mevcut düzenin kendisi hakkında verdiği kesintisiz söylev, onun övgü dolu monoloğumudur? İlişkilerdeki fetişist katıksız nesnellik görüntüsü, bu ilişkinin şairler arasındaki ilişki olma özelliğini gizliyor olmalı ki en ezici yüzeysel tezahürleri bile göremez hale gelmiş eleştiri tek yanlı olmaktan kurtulamıyor. Eleştiri, varoluş koşullarındaki pratik değişikl..»»
Ahmet Güneş

Peron Kitap

İhanet ediyor tarih Medine Adıyaman’a göçtü Şimdi bir peygamber mi lazım Olmak mı lazım Hangi vahiye sığınsam da yargılansız evrimsiz insan Bir çağın yanılgısında masumiyet kayıp Var mıydı bilmem Rivayeti mutlu bir masal Bir kız çocuğunun masalı yarıda kesilir   Ve yine yanıldı bir çokbilmiş Tekerrür etti tarih ve cinnet dirildi Bir çocuk büyüdüğünün farkında..»»
Hüseyin Emre Coşkun

Peron Kitap

” Hiç yalnız yürümedim” Okunmamıştır Türkçe Çokça çapkınlığı çağrıştırsa da O kadın bana sadık kalmıştır Kesin olan; Shirley siyah ve gizemli bir sesin sahibidir Kürtçeye çevrilmemiştir yaşamı Bir dil daha yaşayamadan Yetmiş dokuz yaşında ölmüştür   Life is beautiful Ceyhan güzeldir Seyhan güzel   Madam, madem terk edecektiniz dünyayı Neden öptünüz sesinizl..»»