İnsanlar köprü kuracakları yerde, duvar ördükleri için yalnız kalırlar.-- NEWTON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Pegem Akademi Yayınları

Pegem Akademi Yayınları

• Pegem Akademi Yayınları Kitapları | • Pegem Akademi Yayınları İletişim Bilgileri | • Pegem Akademi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Pegem Akademi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 301 kitap bulunuyor."Pegem Akademi Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hüseyin Başar

Pegem Akademi Yayınları

Kitapta denetim kavramı üzerinde durulmuş, denetçi rolleri tartışılmış, bazı ülkelerdeki denetçi seçme ve yetiştirme uygulamalarına yer verilmiştir. Eğitim denetçilerine yönelik olarak yazılan bu kapsamlı çalışmada, Türkiye'deki eğitim denetçilerinin sahip olmaları gerekli özellikler bir araştırmayla desteklenerek aktar..»»
Ziya Bursalıoğlu

Pegem Akademi Yayınları

Prof. Dr. Ziya Bursalıoğlu 1960`lı yılların başından bu yana sürdürgeldiği çalışmaları, araştırmaları ve üretegeldiği makaleleri ve yapıtlarıyla, ülkemizde "Eğitim Yönetimi" alanının üniversitenin bir uğraşı alanı haline gelmesini sağlamıştır. Bu alanın gelişmesinde ve tanıtılmasında gerçek bir öncüdür O. Bursalıoğlu, bug..»»
Yüksel Özden

Pegem Akademi Yayınları

Eğitimde dönüşümün amacı, eğitim sisteminin tıkanıklığına çözüm üretme çabasında olan zihinlerde yeni resimler oluşmasına yardımcı olmaktır.Türk Eğitim Sisteminin ilk yapılandırıldığı yıllarda bu yana eğitimin amacı, bilginin doğası, kurumların işleyişi ve liderlik kavramı dahil olmak üzere bir çok alandaki temel kabullenmel..»»
Yüksel Özden

Pegem Akademi Yayınları

Bilgi toplumunda ortaya çıkan yeni değerler sonucu ders programları, öğrenme öğretme etkinlikleri ve öğretim yöntemlerine ilişkin yeni teori ve uygulamaların anlatıldığı bu kitap, eğitim sisteminde yapılması gereken yeniden yapılanmanın genel çerçevesi doğrultusunda öğretim içerik ve sunumunda yapılması gereken yeni düzenlemeler &uu..»»
Vehbi Çelik

Pegem Akademi Yayınları

Eğitim kamuoyu, mesleki gruplar içinde en kalabalık olanını oluşturmaktadır. Okul yöneticisi, müfettiş, öğretmen, öğrenci, veli ve genel olarak toplum, eğitimsel liderlik kitabının hedef kitlesini oluşturmaktadır. Bilgi toplumunda eğitimsel liderlik, etkilediği hedef kitle açısından büyük önem taşımaktadır. Bu kitap, bu denli büyük..»»
Ali Balcı

Pegem Akademi Yayınları

Hayatımızın en değişmez gerçeği, değişmenin kendisidir. Bu yargı, örgütler için de doğrudur. Pek tabiidir ki değişmenin olumlu yönde olması istenir ve beklenir. Bunun için de değişmenin tesadüflere bırakılmayarak planlanması, sağlıklı şekilde yönetilmesi gereklidir. Planlı olan planlı değişmeye örgütsel gelişme adı verilmektedir. &Oum..»»
Emin Baydil

Pegem Akademi Yayınları

Coğrafyaya Giriş dersi, eğitim fakülteleri sınıf öğretmenliği programında yer alan bir derstir. Eğitim fakültelerindeki yeniden yapılanma; Türkçe Öğretmenliği’nin yan alanı olarak Sosyal Bilgileri, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği’nin yan alanı olarak da Türkçe’yi belirlemiştir. İlköğretim Bölümü Sosyal Bilg..»»
İsmail Doğan

Pegem Akademi Yayınları

Modern Toplumda Vatandaşlık Demokrasi ve İnsan Hakları »»
Aytaç Açıkalın

Pegem Akademi Yayınları

Bu kitabı okumaya başlamadan önce, ailenizle birlikte çekilmiş İlk Fotoğrafınız'ı bulup inceleyin lütfen. Özellikle fotoğrafta kendinize ve çevrenizdekilere daha bir yakından ve derinden bakarak ayrıntılarınızı yüksek sesle saymaya, tanımlamaya ve açıklamaya çalışın.    Ailenizle birlikte çektirdiğiniz En Son Foto..»»
Şeref Tan

Pegem Akademi Yayınları

Bu kitap, öğretimin planlanması, uygulanması, öğretimde ölçme ve değerlendirmeyle ilgili olarak öğretmen adaylarımızın ve öğretmenlerimizin, temel bilgi ve becerilerini daha üst düzeylere çıkarmak amacıyla hazırlanmıştır.    Kitapta, eğitimde program geliştirme, hedef ve davranış yazma, ders içeriğinin düzenlenm..»»
Kolektif

Pegem Akademi Yayınları

Sınıf Yönetimi ve Disiplin, öğrencinin öğretmene, sınıfa ve okula göre kendini düzenlemesi değildir. Sınıf Yönetimi ve Disiplin, öğretmenin, okulun ve ailenin öğrenciyi merkeze alarak, öğrenciye uygun ve onun daha etkili öğrenmesini sağlayacak ve bilinçli-sorumlu davranışlar geliştirmesini kolaylaştıracak örgütlü, d&uu..»»
Necmi Köycü

Pegem Akademi Yayınları

- Okul ya da Kurum Yöneticisi Olmak - Müfettiş Olmak - Yurt Dışı Öğretmenlik Sınavlarına Girmek - TODAİ Sınavlarına Girmek isteyenler ile - Öğretmenler - Hizmet İçi Eğitime Katılan Yönetici Adayları - Müfettiş Yardımcıları için - Hazırlanma ve Yetişme Rehberi  »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.