Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Parşömen Yayınları

Parşömen Yayınları

• Parşömen Yayınları Kitapları | • Parşömen Yayınları İletişim Bilgileri | • Parşömen Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Parşömen Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 57 kitap bulunuyor."Parşömen Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
İsmail Özmen

Parşömen Yayınları

CİLT 1 Ünlü mutasavvıf Feridüddin Attar, kitabında simgesel anlatım biçimini seçerek kuşlarla birlikte bilinmeze, kuşların ölümsüz padişahı Simurg'u aramaya giderler. Onda, onunla birlikte ölümsüzlüğü tatmak üzere yola çıkarlar. "Kuşlar ülkesinin bütün kuşları Kafdağı'nın ardındaki p..»»
Tehm,na Durrani

Parşömen Yayınları

Bu kitap Pakistan'da bir tarikat lideriyle evlendirilen bir kadının 20 yıllık esaretinin öyküsünü anlatıyor. Tarikat liderinin sahtekârlıklarının, insanlara karşı duyduğu inanılmaz nefret ve bunun getirdiği zalimliğin, cinsel tercihlerindeki sapkınlıkların, insanların din uğruna her şeye rağmen bu lidere olan düşünsel esaretlerinin ve bu kötül&u..»»
Jacop Abbott

Parşömen Yayınları

Cengiz Han'ın kurduğu büyük imparatorluk, dünyanın çeşitli yerlerinde ve değişik zamanlarda askeri güçle farklı ulusların yaşadığı bölgeleri fetheden büyük komutanların kurduğu imparatorluklarla aynı kaderi paylaştı. Oğullar ve büyük bölgelerde bırakılan halefler kısa süre içinde kendi aralarında kavga etmeye başladıla..»»
James Joyce

Parşömen Yayınları

A Portrait of the Artist as a Young Man is a semi - autobiographical novel by James Joyce, first serialised in the magazine The Egoist from 1914 to 1915, and published first in book format during 1916 by B. W. Huebsch, New York. The first English edition was published by the Egoist Press during February 1917. The story describes the formative years of the life of Stephen Dedalus, a fictional alter..»»
Henry James

Parşömen Yayınları

Henry James, son of theologian Henry James Sr. and brother of the philosopher and psychologist William James and diarist Alice James, was an American-born author and literary critic of the late 19th and early 20th centuries. He spent much of his life in Europe and became a British subject shortly before his death. He is primarily known for novels, novellas and short stories based on themes of cons..»»
Virginia Woolf

Parşömen Yayınları

The novel centers, in a very ambiguous way, around the life story of the protagonist Jacob Flanders, and is presented entirely by the impressions other characters have of Jacob [except for those times when we do indeed get Jacob's perspective]. Thus, although it could be said that the book is primarily a character study and has little in the way of plot or background, the narrative is construc..»»
Virginia Woolf

Parşömen Yayınları

To the Lighthouse is a novel by Virginia VVoolf. A landmark novel of high modernisin, the text, centring on the Ramsay family and their visits to the İsle of Skye in Scotland betvveen 1910 and 1920, skilfully manipulates temporality and psychological exploration. To the Lighthouse foilovvs and extends the tradition of modernist novelists like Marcel Proust and James Joyce, vvhere the plot is secon..»»
F. Scott Fitzgerald

Parşömen Yayınları

The Great Gatsby is a novel by the American author F. Scott Fitzgerald. First published in 1925, it is set on Long Island's North Shore and in New York City from spring to autumn of 1922. The novel takes place foiiovving the Firsi VVorld VVar. American society enjoyed prosperity during the "roaring" 1920s as the economy soared. At the same time, Prohibition, the ban on the sale and m..»»
Levent Baytok

Parşömen Yayınları

Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, her ne olursan ol, ya göründüğün gibi ol»»
E. Maude Hull

Parşömen Yayınları

Şeyh, hıçkırıklara boğuldu ve titreyen dudaklarını ateşli bir şekilde öptü. Sert bir biçimde, ''Asla!'' dedi. ''Asla gitmene izin vermeyeceğim. Allah'ım! Seni ne kadar çok istediğimi bir bilebilsen. Seni buradan uzaklaştırmanın bana nelere mal olacağını bir bilebilsen. Seni hep mutlu edebilmem için Allah'a dua et. Benim en k&oum..»»
İlhan Akın

Parşömen Yayınları

Evrende çok şeylerin henüz yaratılmadığı, bazı şeylerin ise yeni yeni yaratılmaya başlandığı, bilinmeyen çok eski zamanlarda, Ezeli Tanrı İzanagi ve Ezeli Tanrıça İzanami, tanrılarla dolu Gökyüzü Ülkesi’nde meraklı, bir o kadar da heyecanlı bir hayat sürüyorlardı. Küçük yaşlarına aldırış etmeden, büyüklerin yaptığı işlere kafa yoruyorlar, çocuk oyunları oynayacakları yerde, boylarını aşan iş..»»
Ali Süha Uyar

Parşömen Yayınları

Ayastefanos Rus Abidesi, Osmanlı-Rus Savaşı'nda ölen 5,000 civarındaki Rus askerleri için yapılmış bir anıt mezardır. Anıt Ayastefanos (bugünkü Yeşilköy) civarında yaklaşık 3 yılda Rus mimar Bozarov tarafından yapılmıştır. 1895 yılında yapılan anıt, Mahmut Şevket Paşa tarafından 14 Kasım 1914 yılında yıktırılmıştır. Yapının pirinç ve altın maketi kayıtlarda ol..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.