Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Paragraf Yayınları

Paragraf Yayınları

• Paragraf Yayınları Kitapları | • Paragraf Yayınları İletişim Bilgileri | • Paragraf Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Paragraf Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 11 kitap bulunuyor."Paragraf Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Jean-Jacques Rousseau

Paragraf Yayınları

Jean - Jacques Rousseau'nun düşünce tarihi içindeki önemi yadsınabilemez. Zaman ve mekanda Aydınlanma'nın tam göbeğinde, ama Aydınlanmacı çağdaşların gözünde - hatta kendi değerlendirmesine göre - ***Filozof Yüzyılı***nın dışında ve kıyında yaşamış olan bu düşünür, iki yüz küsur yıllık toplum ve siyaset anlayışımızın başlıca nirengi moktasıdır. Fransız Devrimi'nin kendini bütünüyle o..»»
Ekim 2005 Sinema Kültürü Dergisi

Paragraf Yayınları

İçindekiler Gündem ve Haberler Festivallerden Vizyon Eleştiri Söyleşi - Melek Özman'la Flimmor Üzerine Akım Kuram Yorum Belgesel - Fotoğrafa Dönüşen Belgesel / Mille et un Jours Tekno - Sinema Sinema Müziği Denem Sinema Arkeolojisi Dosya: Orson Welles Sinema Kitaplığı »»
Kurthan Fişek

Paragraf Yayınları

Bu kitap ilk olarak 1975 yılında yayımlandı. Yazarı yayımladı. Yazarı aynı tarihte bir başka çalışmayla, Yönetime Katılma konulu araştırmasıyla doçent unvanı almıştı. Yönetim ise, akademik unvan alma amacıyla yazılmamıştı, yazar bu çalışmada sahip olduğu akademik birikimi yönetim olgusunu açıklamak üzere harekete geçirmişti. Öncesinde Asya toplumlarının evrimi üzerinde durmuş, kapital..»»
Zeki Tez

Paragraf Yayınları

Doğa bilimlerinin ve tekniğin gelişiminin aşamaları çok yönlüdür; bu süreçlerin insani, sosyal ve düşünsel boyutları vardır. Doğa bilimlerinin ve bu bilimlerin uygulamadaki sonuçlarından ibaret olan tekniğin tarihlerinin birlikte yazılması, siyasi, felsefi, dini ve ekonomik olanlar başta olmak üzere, birçok toplumsal faktörün karşılıklı etkileşiminin iyi kavranmasını ve bu etkileşimi..»»
Birgül Ayman Güler

Paragraf Yayınları

Dünya'da ve Türkiye'de Ekonomik Liberalizasyondan Siyasi-İdari Liberalizasyona 21.Yüzyılın ilk beş yılında ***devlette reform*** reçetesi: Rasyonalizasyon! Deregülasyon Liberalizasyon! Privatizasyon! Desentralizasyon! Regülasyon! Yitirilenler : Sosyal Refah Devleti Ulusal-Egemen /Bağımsız-Devlet Yurttaşlık Kimliği! Ortaya Çıkan : Yoksulluk Yönetimi Küresel İk..»»
H. Nedim Şahhüseyinoğlu

Paragraf Yayınları

İnsan düşündüğü gibi yaşamaz. Yaşadığı gibi düşünür. Düşünceye etki yapan, ona kaynaklık eden, hiç kuşkusuz düşüncenin içinde bulunduğu ve yaşadığı koşullardır. Fakat düşüncenin de karşılıklı olarak bu koşullara etki yapıp onları dönüştürdüğü bir gerçektir. O halde biz, 'Madem ki bir kitabı okuyor, okuyanın niyeti bu kitaptaki düşünceleri uygulamaktır.' diyemeyiz. Bu ilkel bir yargı o..»»
Cenk Tekin

Paragraf Yayınları

Temel Kuramlar, Kronolojik Tarih, Sözlük (Deyimler-Kavramlar), Seçilmiş Biyografiler, Seçilmiş Bibliyografya İlk kez J.B. Rhine tarafından türetilen parapsikoloji terimi; paranormal olaylar üzerinde deneysel ve nicel çalışmalar yapılmasını ifade ediyordu. Günümüzde ise, çoğunlukla, normal ötesinin bütünüyle bilimsel ölçütlerde soruşturulmasını anlatan 'ruhsat araştırmalar' kavr..»»
Devrim Koçer

Paragraf Yayınları

Bu kitapta; öğretmenlerin ve anne - babaların çocuklar hakkında en çok merak ettikleri konuların yanı sıra, öğrencinin tanılanması, eğitim ortamlarının oluşturulması ve gerek evde gerekse sınıfta çocuğa nasıl yardımcı olunacağı hakkında bilgi verilmekte, bu çerçevede üstün zeka ve teneke, zihinsel yetersizlik, özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu konuları ..»»
Fatih Kaymakçıoğlu

Paragraf Yayınları

Türkiye'de enerji açığının olduğu ve bu açığğı kapatmak için gereken büyük çaplı yatırımları karşılamak amacıyla yabancı sermayeye gereksinim olduğu iddiası son on yıldır gündemdedir. Bu süreçte yabancı yatırımcıya güvence vermek için uluslararası tahkimin yolu açılmıştır. Oysa; elektrik sektöründe mevcut durumun bu düzenlemeleri gerektimediği ve tahkim düzenlemelerinden sonra da yaba..»»
Jean Baudrillard

Paragraf Yayınları

Büyük toplumsal hareketler ve çağdaş üretim saplantısı arasındaki ilişkileri çözümleyen Jean Baudrillard, güçlü bir Pazar ekonomisi tarafından dayatılan nirengi noktalarına karşı çıkmış bir kuşağı etkileyen sorunsalın tam merkezinde yer almaktadır. Dünyanın ***sanallaştırılmasına***, her yerde geçerli olan bir gösterge ***ticaretine***, saydamlığın (demokrasinin) göz boyamaya dayalı e..»»
Feyyaz Erpi

Paragraf Yayınları

Bu kitabı eline alanlar, kitabın başlığına bakıp içinde, bildiğimiz anlamda fotoğraflar arayacaklardır. Oysa burada sözü edilen fotoğraflar farklı türden. Bunlar, benim uzun yaşamım boyunca yer küresinin değişik köşelerinde bulunduğum farklı yerlerini bazıları benim yaşadığım, bazıları benim dışımda, fakat benden başka pek az kişinin bildiği, gerçeklere dayalı anektodlarından oluşan, ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.