Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Parafiks Yayınevi

Parafiks Yayınevi

• Parafiks Yayınevi Kitapları | • Parafiks Yayınevi İletişim Bilgileri | • Parafiks Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Parafiks Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 40 kitap bulunuyor."Parafiks Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Çetin Agaşe

Parafiks Yayınevi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: "Haziran olaylarıyla 17 Aralık sürecini ben birbirine paralel olarak görmüyorum. Bunlar birbirinden ayrı meseleler." Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: "Şu anda 17 Aralık'ta başlayan yeni bir darbe girişimini de bertaraf ediyor, yeni bir saldırıyı, yeni bir sabotajı daha devre dışı bırakıyoruz." Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç: "Bizler adil olmayı kutsal bir gör..»»
Ramis Çınar

Parafiks Yayınevi

Aşk acısı, yalnızlık ve bitmek bilmeyen anlam arayışları... Aşk, Hayat ve Arayış adlı bu romanında "anlam arayışı" temasını ele alan Ramis Çınar, okurlarını maceralı bir yolculuğa davet ediyor. Romanın kahramanı Mustafa, mutluluğu ararken farklı mecralara yönelecek, korkusuzca hayallerinin peşinde koşacak; ne var ki her defasında karşısında hayatın acımasız gerçeklerini bulacaktır. Ta ki kendis..»»
Övgün Ahmet Ercan

Parafiks Yayınevi

Bu betik (kitap), Türkiye'nin en güvenli kömür ocağı diye bilinen Soma'da 13 Mayıs 2014'te olan Türkiye'nin en büyük yeraltı ocağı yangın kazasının ardında yatan gerçeklerin deşildiği öyküleştirilmiş bir anlatıdır. Ülkemizin her bireyiyle, kurumuyla savsak yaşamasının bedelini salı günü 15:10'da, yeraltına bir ekmek için inen 787 işçiden 301'i boğularak yaşamlarıyla, 122'si ise yaralanarak ödedi..»»
Aşkın Zengin Akkuş

Parafiks Yayınevi

Hiç tanımadığı biriyle, zifiri karanlık bir odada üstelik gözünde uyku gözlüğüyle sevişmek zorundaydı. Hava iyiden iyiye kararmış, duvarları siyaha boyanan odada gözgözü görmüyordu. Üzerindekileri çıkararak yatağa doğru yürüdü, çırılçıplaktı... Uyku gözlüğünü taktı ve yatağın üzerine oturdu. Karanlığın koynuna girdiği sırada az sonra yaşayacağı tecrübenin provasını yapıyor gibiydi... Kurbanlık koy..»»
H. Gürdağ

Parafiks Yayınevi

Aklıma çalım atıyor gözlerin galibiyet sayıyorum sana yenilmeyi kimse anlamıyor. Şike yaptığımı yalandan şampiyon oluyorsun sen ben kime düşüyorum. »»
R. Hüseyin Akın

Parafiks Yayınevi

Ama şimdi sevişelim, çünkü, sen sonraları küçük salonlu kiralık evlerde bulunursun. Belki sakallı bir adamdan iki güzel çocuk doğurursun. Ah bakıyorum da ak gerdanına, göbeğine, olursan en güzel hamile sen olursun. Çok sevişelim, o kadar sevişelim seninle. Sabahları mis kok kadın kok. Hep sevişelim, çok sevişelim kadın kok. Sabahları dur durak bilme kadın kok. »»
Hüseyin Sel

Parafiks Yayınevi

Bir gün her zamanki gibi gazetelere göz gezdirirken bir gazetenin köşe yazısında şöyle bir başlık dikkatimi çekti: "Başkent'te balık tüketilmiyor'. Okuduğum bu köşe yazısında ülkemizde kişi başına balık tüketimi 8 kg, başkent Ankara'da ise 2 kg, Avrupa'da ise 24 kg olarak tespit edildiği dikkatimi çekti. Üzülerek bu yazıyı okuduğumda bunun nedeni ne ve nasıl çözülmeli diye düşünmeden edemedim. »»
Şeref Dereci

Parafiks Yayınevi

Hayatta bazı olaylar vardırki MİLAT olarak saniyelere işlenir.Türkiye’nin son yıllarında olan olaylar, 
Osmanlı imparatorluğundan bu yana Ortadoğu Cografyasında süregelen çatışmaların yansımasıdır. Soluksuz ve bir nefeste okuyacağınız MİLAT adlı romanda bu topraklarda yaşanan olayların içinde mazlum ve zalimler arasındaki mücadeleyi so..»»
Haluk Başaran

Parafiks Yayınevi

Bu Onun Hikayesidir. Fuzulinin de şehid-i kerbelasında belirttiği üzere 'Mah-I Muharrem oldı meserret haramdur. Matem bugün şeri'ate bir ihtiramdur.' Hz. Hüseyin'in şehit edilişi İslamiyet tarihinin en acıklı en elemli vakıalarının başında gelmektedir. Hz. Hüseyin'in hayatını ve bu acıklı vakıa'yı merkez kabul etmiş bu kitabın bu açıdan bakıldığında önem arzetmekle birlikte mutlaka okunması ger..»»
Suat Tekin

Parafiks Yayınevi

Hiç bir kötülük süresiyle ölçülmez. Güzelliklerde öyle. Ne kötülüklerin kısa sürdüğü anları unutursunuz, ne de güzelliklerin sahici olduğuyla ilgilenirsiniz. Sizi mutlu etmiş olması önemlidir sahici olmasa da. Ya da bir kaç saniyede olsa, mutlu etmiş olması… Cehalet ve sefaletle geçen bir hayatın içinde kurtarıcı olarak gördüğünüz ve dört elle sarıldığınız değerler, bir günde olsa..»»
Suat Tekin

Parafiks Yayınevi

Bu zorlu coğrafyanın insanları acı ve çileyi kaderleri, yoksulluk ve yalnızlığı kendi hataları olarak gördüler. Kimseyle gizli hesapları olmadı. Hayatı tüm gerçekliğiyle yaşadılar. Masum suçlar ve süslü laflara aldanarak her türlü ahlaksızlığı hoş gördüler. İnandılar, güvendiler, dayandılar... Zararları hep kendilerineydi. Günlük, anlık yaşadılar... Bir gün sonrası için bile hayal kurmadılar..»»
Duygu Arya Sapaz

Parafiks Yayınevi

Şükret . Affet . Hisset Yazar, bu kitabıyla birlikte bizi başta Hindistan olmak üzere gizemli ülkelere ve diyarlara çekmekte… Meditasyon sihirli özellikleri ile ruhu arındırma ve dinlendirme işlemlerine tabi tutmakta. Çakraların dengelenmesinde yardımcı olmakta. Gelecekte çok konuşulacak ve okunacak bir yazar. Herkesin okuması gereken bir eser. -Yrd. Doç. Dr. Özcan Aygün- (Tanıtım Bülteninde..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.