Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Özgü Yayıncılık

Özgü Yayıncılık

• Özgü Yayıncılık Kitapları | • Özgü Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Özgü Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Özgü Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 12 kitap bulunuyor."Özgü Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Allah Bizden Neler İstiyor?

Özgü Yayıncılık

Selam sevgili okuyucum. Öyle zannederim ki bu kitabı elinize alıp içeriğine şöyle bir baktığınızda, ***bu bir ilmihal kitabıdır*** diyeceksiniz. Tabi hemen aklınıza şu soru damlayacak: ***Bu kadar ilmihal içinde buna ne gerek vardı?*** Haksız değilsiniz. Ama her kitabın ayrı bir yeri ve hizmeti vardır. Peki, bu kadar ilmihalin, yani akaid, fıkıh ve ahlak kitapları arasında bu kitabımızın meziyet..»»
Cemal Nar

Özgü Yayıncılık

Hacı Kalay, sistem tarafından İmam Hatiplerin sevilmediği, istenmediği, hatta zaman zaman düşman görülüp mücadele edildiği bir zamanda, onlara bütün şefkat, merhamet ve servetiyle yaklaşarak sevdi. Onlara güzel okullar ve yurtlar yaptırmak için gece gündüz var gücüyle çalışıp didindi. Başkalarını da buna teşvik etti. Bunu bir mukaddes dava haline getirdi. İşte böylesine mübarek bir insanın yâd-ı c..»»
Seyyid Mübarek

Özgü Yayıncılık

Rasûlüm!) De ki: Eğer Allah'ı seviyorsanız bana uyunuz ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah son derece bağışlayıcı ve esirgeyicidir. (?l-i İmrân, 31.) Müslüman kardeşim; Bu küçük kitapta 100 mesaj sunulmuştur; ki her biri 'Allah'ın dini üzere hareket etme'nin yolunu göstermektedir. Yine her biri, müslümanın salih amellerinin artmasına yardımcı olacak ve onu, hem Allah ..»»
Mustafa Karabacak

Özgü Yayıncılık

Birçok kadının sormak isteyip de soramadığı yahut biraz daha cesaretli olanların televizyon ve radyo programlarında isimlerini gizleyerek sorabildikleri en mahrem soruların benzerlerini hanımlar Efendimiz'e (s.a.v.) sormuşlardır. Bazen Efendimiz'in (s.a.v.) hanımlarının dahi hayret ettiği bu sorulardan birkaçı. Ey Allah'ın Rasûlü! Namazda iken biraz uzun okusam eşim beni dövüyor, oruç tutsam b..»»
Cemal Nar

Özgü Yayıncılık

Kitap muhteşem bir nesne, okumak harika bir olay. Beyaz bir sayfa var karşında, sanki beyaz bir sahne. Kelimeler birer oyuncu. Bakmayın siz hareketsiz durduklarına. Okumanın düğmesine dokununca film makinesi başlar çalışmaya, gözlerden zihne atlayan kelimeler, muhayyilede kostümlerini giyinmişler ve hayat sahnesine çıkmışlardır ve bizzat olayın içine katılarak gerçek bir macerayı yaşamaya başlamış..»»
Cemal Nar

Özgü Yayıncılık

Batılı emperyalist güçler, Osmanlı İmparatorluğu'nu parçalayıp ortadan kaldırdıktan sonra o toprakların üstünde kurdurup ilân ettikleri sözde İslâm devletlerine, Lozan'da da Türkiye'ye bir yalanı kabul ettirdiler: ***Artık haçlı seferleri bitti.*** Bu ülkede ***Batıcı***devlet gerek Milli Eğitim, gerekse her düzeyde şu yalan ile milleti kandırdı: ***Artık haçlı savaşları tarih sayfalarında kald..»»
Hasan El-Benna

Özgü Yayıncılık

Sadece Mısır İslâmî hareketinin değil tüm dünyadaki İslâmî hareketlerin 20. yüzyıl içerisinde en dikkat çekicilerinden birisi de hiç şüphesiz ki İhvan-ı müslimîn hareketidir. Yerel bir hareket olmasına karşın Afrika ve Orta Doğuda ciddi bir karşılık bulan bu hareket Türkiye'deki hareketleri de derinden etkilemiştir. Proğramı, proğramının uygulanmasındaki ciddiyeti ve mücadele azmi İslâmî harek..»»
Mevdudi

Özgü Yayıncılık

Üstad Mevdudi bu küçük ama önemli eserinde bir İslâm savaşçısının ahlâkî donanımının nasıl olması gerektiğine ilişkin çarpıcı tesbitlerde bulunmaktadır. İslâm ahlâkının mertebeleri, güçler dengesinde Sünnetullah'ın yeri ve hükmü, fıtrî ve İslâmî ahlâk gibi konuları özgün uslûbuyla dile getirmekte ve bir ahlâk felsefesi ortaya koymaktadır. İman, İslâm, takva ve ihsan kavramlarının İslâm savaşçıs..»»
Haydar Sadıkoğlu

Özgü Yayıncılık

Bilelim ki: Göklere, yere ve bunların müştemil bulundukları bütün kevnî eserlere bakarak Allah'ı bulmak, akil baliğ olan herkese farzdır. İslâm'da iman ve İslâm lafzı aynıdır. Mümin olan, müslümandır, müslüman olan da mümin. Aralarında bazı ayrıntılar varsa da bunları birbirinden ayırmak doğru olmaz. Ancak mü'minler feraiz-i diniyyenin bir kısmını terk ettiklerinde bunlardan imanın kemali ka..»»
Cemal Nar

Özgü Yayıncılık

Bu kitap çok önemlidir. Çünkü Müslüman olmamızdan çok Müslüman kalmamızın önemini anlatıyor. Müslüman olmak ailemizden gelen bir nimetse, Müslüman kalmak ve öyle can vermek, bizim uhdemize ve çabamıza kalmıştır. Eğer bu bizim için önemliyse, içinde yaşadığımız hayat tarzını, yürürlükteki sistemi, kullandığımız kavramları, kısacası bütün düşünce ve inançlarımızı, söylemlerimizi ve eylemlerimizi y..»»
Cemal Nar

Özgü Yayıncılık

Bazı dostlarımdan, fikri eserlerin yanında ashabın ve selefin yaşadığı saf İslamî hayatı anlatan ve yorumlayan gerçek hikâyeleri eğitici içerikli ve terbiye edici kitaplar da yazmamı isteyen teklifler aldım. Biraz düşününce bu isteği haklı buldum. Öyle ya, yüce Yaratıcımız da bol bol kıssa anlatmıyor muydu Kur'an'da? Bizler onun ahlakı ile ahlaklanmanın yanısıra ifade ve üslubunu da örnek almalı d..»»
Cemal Nar

Özgü Yayıncılık

***Bilindiği gibi aklı başında insanlar akılla, fikirle, ilimle, hikmetle, delil, belge ve kanıtla mücadele eder, tartışırlar. Zalimler ve zorbalar bunlardan anlamaz, dolayısıyla bunları aramazlar. Onların anladığı sadece güçtür, kaba kuvvettir. Batıl da zaten genellikle zalimlerin ve zorbaların davasıdır ve dayanağı aynen öyledir. Onun için batıla efendilik sökmez. O, güçten anlar. Hak bunu ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.