Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Opm-Ruffel

Opm-Ruffel

• Opm-Ruffel Kitapları | • Opm-Ruffel İletişim Bilgileri | • Opm-Ruffel Hakkında Bilgi
Sitemizde Opm-Ruffel isimli yayınevine ait Toplam 6 kitap bulunuyor."Opm-Ruffel" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Sten Nadolny

Opm-Ruffel

Bir tekne kazası emekli hakim Wilhelm Weitling’i bir anda bugünün dünyasından koparır ve kendi 1958’deki halinin hayaletimsi bir seyircisi kılar. Aylar geçmekte, bütün bunalımları ve özlemleriyle on altıncı yaşını yaşamakta olan lise öğrencisi Wilhelm’in ensesi dibinden ayrılamayan yaşlı Wilhelm bir yandan annesi, babası, dedesi, komşuları, arkadaşları ve öğretmenleriyle..»»
Eleni Dafnidi

Opm-Ruffel

Güzellik başa bela, hele başkalarının güzelliği olunca. Daha bebekken sevginin yemek anlamına geldiğini öğrenen Thenia yirmi üç yaşındadır ve sahip olduğu yüz yirmi kiloyu azaltmakla korumak arasında bocalamaktadır. Acaba sıkı bir rejim onu Barbie’ye dönüştürüp fena halde abayı yaktığı erkek güzeline kavuşturmaya yetecek midir? Yoksa, oyuncakçı dükkânlarındaki Barbie’ler..»»
Panos Ioannides

Opm-Ruffel

Türkiye’nin uzak komşusu Kıbrıs’tan bir gelişim romanı. Ioannides’in Amerika ’62 romanının kahramanı olarak tanıştığımız Petros Arhontidis Kağga’ya çocukluğunu anlatarak giriyor. Baş kişi gene, çocukluk ve ilkgençlik yıllarını izlediğimiz Petros olmakla beraber, güçlü bir kişilikle sevecenliği birleştirmeyi bilen bir kadın olarak anlatılan anneye, özellikle de, hayalcili..»»
Panos Ioannides

Opm-Ruffel

“Bu kitap için dağınık ve kısa notları 1962 Ekim’i ile 1963 Mayıs’ı arasında Amerika’ya yaptığım bir seyahat süresince tuttum; bu süre füze felaketiyle insanlığı tehdit eden Küba bunalımı yüzünden benim hafızama olduğu gibi milyonlarca insanın da hafızasına kazındı. Kitapta anlatılan olayların çoğu, o zaman olduğu..»»
Sten Nadolny

Opm-Ruffel

Matthew mürettebatı kızıştırıyordu: ***Bizi korkutamazlar! Kalkışacak olurlarsa veririz derslerini!*** Tabii, düşman gemisinin silah donanımının kendi gemilerinden daha üstün olduğu açıkça belli oluyordu. Ayrıca Investigator'a ateş açmaya bile gerek yoktu ki - saatte sekiz parmak suyu nasıl olsa kendi kendine alıyordu gemi. John şimdi çok iyi anlamıştı Kopenhag'ta hissettiği şeyin ne olduğunu: ..»»
De Profundis

Opm-Ruffel

***Bu kitap için dağınık ve kısa notları 1962 Ekim'i ile 1963 Mayıs'ı arasında Amerika'ya yaptığım bir seyahat süresince tuttum; bu süre füze felaketiyle insanlığı tehdit eden Küba bunalımı yüzünden benim hafızama olduğu gibi milyonlarca insanın da hafızasına kazındı. Kitapta anlatılan olayların çoğu, o zaman olduğu gibi, bugün de son kayıtlar esnasında tekrardan su yüzüne çıkmış küçük hayal do..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.