Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar çirkindir. EFLATUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Onur Yayınları

Onur Yayınları

• Onur Yayınları Kitapları | • Onur Yayınları İletişim Bilgileri | • Onur Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Onur Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 18 kitap bulunuyor."Onur Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Charles Darwin

Onur Yayınları

Organik evrim teorisine göre, canlı türler ayrı ayrı ve bugün oldukları gibi yaratılmamışlardı; tersine, hepsi de ortak bir kökenden ve uzun bir evrim süreciyle türemişlerdir. Yaşayan hiçbir tür, kendi kılığını, uzak bir geleceğe değişmemiş olarak iletemeyecektir. Bugün yaşayan türlerin pek azı, kendi dölünüçok uzak ..»»
Metin Demirtaş

Onur Yayınları

...İşte böyle Ne arayanım var Soranım ne de Kocamışı bir köprüyüm şuracıkta Ve kararıp kalmışım yalnızlıktan Artık Can Yücel bile Geçmez olmuş kapımdan Ah bir geçse Tutup sakalından soracağım 12 Eylül'ün o karanlık günlerinde Korkudan tir tir titrediğimi Nerden çıkırdın diye Korkmak ne kelime Bekledim ve diledim hep Söylediği gibi keşke Asma köprü yapıp assalardı beni O dal gibi ..»»
Metin Demirtaş

Onur Yayınları

Gece yarısı, uykun kaçmış Camlardasın yine Dışırda ay aydınlığı bir gece Ay germiş tefini Geçiyor salına salına Ardıçlığın ordan Duman almış karşı dağları Ahlatlar uzakta Durgun ve kara Yalnız dervişleri kıraçların Neden hep kederleri Kederleri ve anıları çağırır sana?... (Arka Kapak) »»
Metin Demirtaş

Onur Yayınları

Demirtaş , öznel yaşamında acılar da, sevinçler de yaşadı. Onun şiirinden damıtılan acı ve sevinç, öznel giysisinden sıyrılarak toplumsal olana dönüştü ve toplumdan kendine yansıyan acı ve sevinçle çevrili kaldı. Sancılı bir toplum savaşım içinde bir toplumdur ve daha çok da acıyı yaşamaya yargılanmış gibidir. Demirtaş'ın şiiri, yaşamın yenilmezliğini orunluyor. Çünkü, onun şiiri, acıyı (ve se..»»
Muzaffer İlhan Erdost

Onur Yayınları

Muzaffer İlhan Erdost: 

1930 yılında Artova`da doğdu. Yükseköğrenimini Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi`nde tamamladı. Askerliğinden önce Pazar Postası, Ülke dergilerinde çalıştı, sonradan kapatmak zorunda kaldığı Açık Oturum Yayınevi`ni kurdu (1957-61). Askerlik dönüşü bir süre Ulus gazete..»»

Charles Darwin

Onur Yayınları

1871 yılında yayımlanan bu yapıtın birinci baskısını izleyen yeni basımlarında önemli birçok düzeltme yaptım; şimdi geçen ateşten deneyimden yararlanma yolunu tuttum ve bana sağlam görünen bütün eleştirilerden yararlanmaya çalıştım. Ayrıca, çok sayıda, yorum ve yeni olguları mektuplaşarak bana iletenlere karşı büyük bir borç altına girdim; bu yorumlar ve yeni olgular o kadar çoktu ki, bunların ..»»

Charles Darwin

Onur Yayınları

Organik evrim teorisine göre, canlı türler ayrı ayrı ve bugün oldukları gibi yaratılmamışlardı; tersine, hepsi de ortak bir kökenden ve uzun bir evrim süreciyle türemişlerdir. Yaşayan hiçbir tür, kendi kılığını, uzak bir geleceğe değişmemiş olarak iletemeyecektir. Bugün yaşayan türlerin pek azı, kendi dölünüçok uzak bir geleceğe iletebilecektir. Bütün canlı biçimler, çevremizde etkilerini sürdüre ..»»
Muzaffer İlhan Erdost

Onur Yayınları

UC SAIR NAZIM HIKMET CEMAL SUREYA AHMED ARIF»»
İbni Haldun

Onur Yayınları

MUKADDIME 2»»
İbni Haldun

Onur Yayınları

MUKADDIME 1»»
M. VasilyevK. Stanyukoviç

Onur Yayınları

İnsan henüz çok gençtir. En eski uygarlıktan bu yana, onun kayıtlı geçmişi on bin yıldan aza tutar. Yakın ve uzak gelecekte, insan, yaşamı, komşu gezegenlere taşıyacaktır. Onun zeki ruhu, evren içlerinde daha uzağa ve daha uzağa erişecektir.»»

Albert Einstein

Onur Yayınları

FIZIGIN EVRIMI»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.