Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Okursoy Kitapları

Okursoy Kitapları

• Okursoy Kitapları Kitapları | • Okursoy Kitapları İletişim Bilgileri | • Okursoy Kitapları Hakkında Bilgi
Sitemizde Okursoy Kitapları isimli yayınevine ait Toplam 12 kitap bulunuyor."Okursoy Kitapları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
İbrahim Okur

Okursoy Kitapları

Bu kitap, matematiğin eğitim sisteminden ve entelektüel faaliyetlerden adeta dışlanması, buna karşılık, Orta Çağ'ın çoktan terk edilmiş sözde matematik konularının Ezoterizm, Batınîlik, Hurufîlik, Gizemcilik gibi eğilimler altında medya marifetiyle gündeme yeniden yerleştirilmesi üzerine kaleme alınmıştır. Matematiğin bütün ilimleri kuşattığını, matematikçi ile şairin yoldaş olduğu..»»
İbrahim Okur

Okursoy Kitapları

Terör Dünyaya Nasıl Yayıldı? Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Büyük Güçler, Türkiye'ye Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra nasıl bir çevre, daha doğru bir deyimle nasıl bir kafes hazırlamışlardır? Büyük Güçleri bu derece cesaretlendiren sebepler nelerdir? Türkiye, gücünün son haddine kadar azaldığı dönemlerde dahi, neden büyük Güçleri ürküten bir konumu muhafaza etmiştir? (Arka Kapak) ..»»
İbrahim Okur

Okursoy Kitapları

Temizliğin uygarlığın ölçüsü olduğu sık sık söylenir. Bu kitap, genel kabul gören bu doğruyu merkeze yerleştirerek uygarlık tarihini inceler ve insanlığın su ile olan kişisel ilişkisi konusuna eğilir. Tarih boyunca, mimarlık ve sanat kendine özgü nasıl bir yol izlemişse, temizlik kültürü de belli bir yol izlemiştir. Uygarlığın çeşitli boyutlarının, tarih boyunca izlediği yolların ..»»
İbrahim Okur

Okursoy Kitapları

Sümerler kimdir? Sümerce ile Türkçe arasındaki ilgi nasıl ispatlanmıştır? Sümerlerde geometri bilgisi ne kadar ileriydi? 60 tabanlı Sümer matematiğinin kolaylıkları nelerdir? Tarihin adı bilinen ilk mimarı kimdir? On ikili kent birliklerinin kökeni nereye kadar uzanır? Hurufiliğin kökenleri sümerlere dayanır, neden? Tarihin adı bilinen ilk hekimi kimdir? Tarihi..»»
İbrahim Okur

Okursoy Kitapları

Tarih boyunca Türk sözcüğü hangi anlamları yüklenmiştir? Roma, Hun İmparatoru Attila'nın elinden nasıl kurtuldu? Malazgirt zaferi dünya tarihinin yönünü nasıl değiştirdi? Türkler İslam dünyasını Bizans'ın elinden nasıl kurtardı? Haçlılar İstanbul'u neden yaktı? Tarihin gelmiş geçmiş en büyük deniz kaşifi olan Türk kimdir? Papalık kendine nasıl gelir sağlıyordu? A..»»
İbrahim Okur

Okursoy Kitapları

Osmanlı, gücünün doruğundayken Rus, İngiliz ve Fransız elçileri yüklü hediylerle İstanbul'a gelirler, kendi çıkarları doğrultusunda lobi yapmaları için vezirleri ikna etmeye çalışırlardı. Meselâ, o dönemde henüz tarih sahnesine çıkmamış olan Ruslar sadrazamlara ve vezirlerin her birine paha biçilmez kürkler getirirlerdi. Osmanlı memurları da, devlet kademelerinde yükselebilmek için ve..»»
İbrahim Okur

Okursoy Kitapları

Afrika hem zengin hem de yoksul bir kıtadır. Yoksuldur... Çünkü dünyanın en yoksul 20 ülkesinden 19'u bu kıtadadır. Koleradan sarıhummaya, eboladan AIDS'e kadar her türlü hastalık kol geziyor. Açlık başlıbaşına büyük bir felaket. Her gün farklı bir bölgesinde katliam oluyor. Dünya ise izlemekle yetiniyor. Gorillerin, gergedanların davasını güden sayısız Batılı örgüt bölgede mevcu..»»
İbrahim Okur

Okursoy Kitapları

Birinci Dünya Savaşı sonunda Türkleri Anadolu'dan kovamayan Büyük Güçler şimdi de ***Anadolu'da zaten Türk yoktu***, demeye başladılar. Anadolu Müslümanlarına Türk adını Atatürk'ün verdiğini, Türkçeyi de Atatürk'ün uydurduğunu söylüyorlar. Bu amaçla, tarihimize, kültürümüze, Türkçemize, bayrağımıza, müziğimize, halk oyunlarımıza, yemeklerimize dair ***sözde bilimsel*** yazılar yayın..»»
İbrahim Okur

Okursoy Kitapları

Büyük Güçler, ordu ve donanmalarıyla fetih çağını kapadı. Ama bu, ötekilere bağımsızlık getirmedi. Tersine içeriden adam devşirerek el değmeden yönet(tir)me çağı başladı. İnsanların ne yiyeceği, nasıl yaşayacağı, kimlerin değirmenine su taşıyacakları gibi konular söz konusu devşirmeler aracılığıyla örgütleniyor ve halk, bu kişilerin aracılığıyla neyin doğru neyin yanlış olduğu konusun..»»
İbrahim Okur

Okursoy Kitapları

Kitap, dünya çapındaki ekonomik krizlerin giderek tırmanmakta olduğunu sekiz yıl öncesinden, krizlerin doğasını analiz ederek haber vermiş, o zamandan bu yana gelişmeler kitapta yer alan görüşleri doğrulamıştır. Orta Doğu'da hangi sorunun ne zaman, nasıl ve ne amaçla ortaya çıkarıldığını ve gelişmelerin bugünlere doğru ne şekilde seyrede geldiğini incelemektedir. Kitap, nükleer silahl..»»
İbrahim Okur

Okursoy Kitapları

Araştırmacı yazar İbrahim Okur'un İşbirlikçi Dizisi çerçevesinde yayınlamakta olduğu kitapların üçüncüsü, Çin / 3500 Yılın Köşe Taşları adıyla yayınlandı. Kitap, cep boy ölçülerinde ve 416 sayfa. 3500 yıl önceki Şang hanedanından yola çıkıyor ve Den Sioping'in 1978'de reformlarına kadar Çin'de olup bitenleri ele alıyor. Zaman içerinde günümüze doğru akıp gelirken halk üzerinde eg..»»
İbrahim Okur

Okursoy Kitapları

Şairlerden biri hırsızlar beyinin karşısına çıkıp methiye okudu. Sonunda, beyin buyruğu ile adamcağızın elbisesini aldılar. Kendisini de köyden dışarı attılar. Orda da ardına köpekler düştü. Şair bir taş atmak istedi; toprak buz tutmuştu. aciz kaldı: ***Bunlar ne haramzade insanlar!***, dedi, ***köpeği salmışlar da taşı bağlamışlar!*** hırsızlar beyi balkonundan bunu işitti; gülerek:..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.