Kapitalistler öylesine para delisidirler ki, bize bir gün onları asacağımız urganı bile satarlar. (Mao) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
O2 Yayıncılık

O2 Yayıncılık

• O2 Yayıncılık Kitapları | • O2 Yayıncılık İletişim Bilgileri | • O2 Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde O2 Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 37 kitap bulunuyor."O2 Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Yılmaz Okumuş

O2 Yayıncılık

Maçi kazanmak içun kabul etmemuz lazimdur, emperyalizum karşusinda ilk yariyi yenuk kapattuk. Fakat bu maçun sonuci değil, ilk yarinun sonucidur. Daha önumuzde koskoca bir ikinci yari var. Şimdi soyinma odasina yaralarumuzi sarayiruk. Nerede hata yaptuğumuzi tespit edeyiruk. Biraz soluklanup ikinci yariya çakacağuk. İçumuzden bazilari, "2. yariya..»»
Rıfat Batur

O2 Yayıncılık

Bir varmış, bir yokmuş. Bir ülke varmış, kralı yokmuş. Sebzesi çok, insanı yok. Sevgisi var, kavgası yok. Burası koskocaman sebze ülkesiymiş. Burada suların şırıltısından, yaprakların hışırtısından, rüzgârın şarkısından başka ses duyulmazmış. Ancak son günlerde bir hal olmuş, sebzeler ülkesinin ahalisine. Tartışır olmuşlar birbirleriyle. Bir sonuca ulaşmak ş&o..»»
Rıfat Batur

O2 Yayıncılık

Karpuz, katılımcıların isimlerini elinde bulunan kâğıda yazmaya başlamıştı bile. Olimpiyatların hakemliğini uzun süredir yapan karpuza, herkes güvenir. Karpuzun kocaman yeşil çizgilerle kaplı, çok sevimli bir gövdesi ve sürekli gülen bir yüzü varmış. Uçları yukarı kıvrılan bıyıklarını da unutmamak gerekir. İri gövdesine rağmen &cce..»»
Rıfat Batur

O2 Yayıncılık

Sabaha karşı bebek sesi çınlamış karnabahar teyzenin evinin önünde. Rüya gördüğünü sanan Karnabahar teyze, yastığını eliyle kabartıp tekrar yatmış. Bir süre sonra yine aynı ses gelmiş kulağına. Gözünü açıp tavana boş boş bakmış, sesi hala duyabiliyormuş. Uyanık olup olmadığından emin olmak için bir çimdik atmış kend..»»
Servet Gürbüz

O2 Yayıncılık

Genco'nun kâbusu "yalnız tatiller" sonunda bitmiş, en nihayet kankaları Muzo ve Dayıoğluyla Akdeniz sahillerine doğru yola vurmuşlardır kendilerini... ....Oh be Genco nihayet gönül rahatlığıyla cüzdanı, çantayı sahilde bırakıp denize girebilecen... Pansiyondaki cam kenarı yatağı kapıp, Duşa önce girerek Muzo'ya karşı zaferler kazanabilecen... Yalnız başına tatil yöresinde bir tanıdığa yakalanma..»»
Olivia Bennett

O2 Yayıncılık

"Allegra Biscotti," diye yavaş yavaş tekrarladı Paige. "Buralarda mı kendisi?" Bana inanıyor! diye düşündü Emma, gözlerini iri iri açarken. "Ah, hayır, üzgünüm. Şimdi burada değil. Bugün buradan ayrıldığından eminim," dedi Emma, Marjorie'nin ona öğrettiği ofis telefonundan yanıt verirken kullandığı en iyi konuşma..»»
Olivia Bennett

O2 Yayıncılık

Genç kızların büyük bir beğeni ile okudukları "Kim Bu Gizemli Modacı" kitabının devamı çıktı. Yazar; mizah ve heyecanı bir araya getirdiği ikinci kitabında da gizemi sürdürüyor. -O2 Yayınevi.- "Olivia Bennett'in 'Kim Bu Gizemli Modacı'daki kahramanı 14 yaşında bir moda tasarımcısı oluyor; yol ver Coco Chanel! Kitaptaki ana karakterlerin hepsi harika. Özellikle İvana'ya hayran oldum. Okulumuzdaki ..»»
Haldun Açıksözlü

O2 Yayıncılık

O2 Yayınevi olarak Türkiye de yapmış olduğumuz ilk tiyatro DVD'li masal kitabında bir devrim daha gerçekleştirdik. Masalların sahnede oynatılıp, filme çekilip ve DVD'ye yüklenmesi oldukça pahalı olması nedeni ile, siz çocukların ve tabii ailelerin ürünümüzü daha iyi şartlarda alabilmesi için, 8 farklı masal ve 8 oyunu te..»»
Vahit Okumuş

O2 Yayıncılık

400 Sene Sonrasına Mektup. Bir Mimar Sinan eseri olan Şehzade Başı Cami'nin 1990'lı yıllarda devam eden restorasyonunu yapan firma yetkililerinden bir inşaat mühendisi, caminin restorasyonu sırasında yaşadıkları bir olayı Televizyonda şöyle anlatmıştı. Cami bahçesini çevreleyen havale duvarında bulunan kapıların üzerindeki kemerleri oluşturan taşlarda yer, yer çürümeler vardı. Restorasyon progra..»»
Dugald A. Ster

O2 Yayıncılık

"... Olağanüstü ve alışılmadık bir kitap. Çocuklar ve yetişkinler için aynı ölçüde ilgi çekici ve sürükleyici!" -Tony West-Publishing News "... Çarpıcı bir eser... Özenli ayrıntıları ve keyifli yanlarıyla büyük bir zevkle okunuyor" -Sunday Times- "Bir kitaptan beklenenden çok daha fazlas..»»
Haldun Açıksözlü

O2 Yayıncılık

Oyun bahçelerimizde daha çok tiyatro olsun diye bu çalışmayı hazırladık sizlere. Hayata birlikte öğrenerek hazırlanmak isteyenler için özel bir çalışma oldu. Okul çağlarında bir arada olarak birlikte öğreniyorduk hepimiz. Bizlerin geçtiği o sıralarda şimdi binlerce çocuk arkadaşlarıyla birlikte öğrenerek hayata hazırlanıyor. Bu hazırlık tiyatro ile güzelleşsin istiyoruz. Kalıcı ve değerli zamanl..»»
Rıfat Batur

O2 Yayıncılık

Ben Büyüyünce... "Sen büyüyünce ne olmak istiyorsun?" "Ben mi? Şey..." "Hadi söyle bakalım; Doktor mu? Avukat mı? Yoksa ressam mı?" "Ben şey olmaya karar verdim..." "Eveeet! Ne olacaksın?" "Ben büyüyünce, manyak olacağım." Bu beklenmeyen cevabı verdiğim zamanlar daha küçüktüm. Şimdi de çok büyük sayılmam, altıncı sınıfa gidiyorum. O zamanlar, 'manyak' kelimesi hoşuma giderdi. Böyle olunca güçlü..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.