Kendisini başkalarının kurtarmasını bekleyen kişiler yalnızca kölelerdir. Voltaire [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Nobel Kitabevi

Nobel Kitabevi

• Nobel Kitabevi Kitapları | • Nobel Kitabevi İletişim Bilgileri | • Nobel Kitabevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Nobel Kitabevi isimli yayınevine ait Toplam 863 kitap bulunuyor."Nobel Kitabevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Sami Güven

Nobel Kitabevi

Altı ana bölümden oluşan kitapta işçilerin toplumsal ve ekonomik profilinin yanında, ana yurda dönüş ve bundan öncesi olarak yurt dışındaki yaşam ve toplumsal ekonomik süreçleri ele alınmıştır. Bununla berber anayurda dönüşleri sonrasında toplumsal ve ekonomik uyum süreçleri de incelenmiş yani konumlarına alışmaları noktasın..»»
Erdal Zorba

Nobel Kitabevi

Sağlık, insanların yaşam biçimiyle doğrudan orantılıdır. O halde, yaşam kalitesini yüksek tutmak, psikolojik olumsuzluklara karşı dirençli olmak, sağlıklı çevrede yaşamak, doğru beslenmek, hareketli olma gibi elinizde olan faktörleri kontrol altına alarak sağlıklı ve uzun yaşamın temel anahtarına sahip olabilirsiniz. 7’den 70’e herkesin yararlanab..»»
Gülten Ülgen

Nobel Kitabevi

Dünyamızdaki obje ve olaylarla etkileşmek, bu etkileşim sürecinde bilgi edinmek ve edinilen bilgilerle karşılaşan problemleri çözmek, insan olmanın temel fonksiyonudur. İletişimin hızla gelişitiği, bilgi yükünün inanılmaz hızla arttığı bugünlerde, bilgiyi seçerek edinmek ve etkili biçimde kullanmak gerekli görülmektedir. Bu ..»»
Yaşare Aktaş Arnas

Nobel Kitabevi

Okul öncesi dönemde matematik eğitimi direk bilgilerin çocuğa aktarılması olmayıp,çocuğun bunları yaparak ve yaşayarak öğrenmesi temeline dayanmaktadır.Ezbere bir matematik bilgisi çocuğun zihinsel gelişimine katkısı olmayacağı gibi aynı zamanda onun matematikten uzaklaşmasına da neden olabilir.Oysa ki ,okul öncesi yıllarda önemli olan çocuğu..»»
Ann Vernon

Nobel Kitabevi

İlk yayınlandığı günden beri "Düşünce, Duygu, Davranış" en çok satanlar listesinde bir klasik olmuştur. Eğitimcişer ve psikolojik danışmanlar öğrencilerin mantık dışı inançları, olumsuz duyguları ve ortaya çıkabilecek olumsuz sonuçlarıyla baş edebilmelerine yardımcı olmada kullandıkları en temel kitaplardan biri olmuştur. Gözden..»»
Turgut İkiz

Nobel Kitabevi

Dilek Özdemir

Nobel Kitabevi

Kentsel dönüşüm olgusu 2000'li yılların başında ülkemizdeki akademisyenler, plancılar, mimarlar, diğer ilgili meslek grupları ile merkezi ve yerel yönetimlerin gündeminde en üst sıralarda yer almaktayken, bugün kentlerimize getireceği fiziksel, sosyal ve ekonomik etkiler nedeniyle çetin eleştirilere hedef olmaktadır. Yıkılan, sosyal dokusu hi&cced..»»
Muhsin Hesapçıoğlu

Nobel Kitabevi

Geliştirilmiş 7. baskısı yayınevimiz tarafından kullanıma sunulan bu kitap, üniversitelerimizde okutulan öğretim ilke ve yöntemleri dersi için temel ders kitabı olacak şekilde hazırlanmıştır. Öğretim ilke ve yöntemleri dersinin ülkemizdeki temelleri 2. Mahmut dönemine kadar gitmektedir. İl önceleri usul-ü tedrisiye adı altında okutulan bu ders cumhuriyet döneminde didaktida, umumi didaktik, genel ..»»
Noreen Wetton

Nobel Kitabevi

Benlik saygısı başka bir deyişle özsaygı ya da kendine saygı, kişinin kendisi ile ilgili düşünceleri, çevresindekilerin o kişi ile ilgili düşünceleri, her iki düşüncenin bileşkesi ve bu üç düşüncenin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Düşük ve yüksek benlik saygısı, insanlar arası ilişkilerde problem oluşturabilecek dur..»»
Kolektif

Nobel Kitabevi

Dünya Çatışmaları, “Dünya Çatışma Bölgeleri” adını taşıyan ilk iki baskıdan çok daha farklı bir kitap olarak ve iki cilt halinde okurlarıyla buluşuyor. Yeni kitap çerçevesinde, Ortadoğu ve Kuzey Afrika, Kafkaslar ve Orta Asya, Avrupa, Amerika, Sahra Altı Afrika ile Doğu ve Güney Asya başlığı altındaki çatışma bölgelerin..»»
Kolektif

Nobel Kitabevi

Dünya Çatışmaları kitabının elinizdeki ikinci cildinde Sahra Altı Afrika ile Doğu ve Güney Asya bölgelerindeki çatışmaların yanında terör, milliyetçi çatışmalar, fundamentalizm, yasadışı göç ve deniz haydutluğu gibi uluslararası sorunlar ile küresel ticaret ve enerji gibi alanlarda yaşanan problemlere dair çatışma konuların..»»
Hasan Altınışık

Nobel Kitabevi

İşletme bilimi, insan ihtiyaçlarını karşılamak için bilgi, insan, teknoloji, finansal kaynak ve bunun gibi günümüzdeki üretim faktörlerini en etkin ve verimli şekilde kullanarak ilk önce uzun dönemde kâr, süreklilik ve sosyal sorumluluk amaçlarını yerine getirmek için ekonomik mal ve hizmet üretmek için kurulmuş ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.