Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Nesin Yayınları

Nesin Yayınları

• Nesin Yayınları Kitapları | • Nesin Yayınları İletişim Bilgileri | • Nesin Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Nesin Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 21 kitap bulunuyor."Nesin Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kadriye Bakşi

Nesin Yayınları

Kumpanya Nula, her yaştan çocuklara benzersiz güzellikte bir okuma serüveni sunuyor. Her biri farklı sorunlar yaşayan üç okul arkadaşı, farklılıklarını ve sorunlarını aşmaya çabalarken hayatın temel değerleriyle tanışırlar: Dostluk, paylaşım, sanat gibi değerler, kişiliklerini bulma ve geliştirme yolunda attıkları her adımda onlara eşlik edecektir. Okumaya başlayanların ellerinden bırakamaya..»»
Aziz Nesin

Nesin Yayınları

Bu küçük kitaba Aziz Nesin'in derlediği Nasrettin Hoca gülütlerinden bir bölümünü aldık. Yani dünyaca ünlü iki gülmece ustamız bu kitapta buluştu. Aziz Nesin bir çok anlamı olan ***fıkra*** yerine ***gülüt*** demeyi yeğlerdi, Nasrettin Haca'dan yaptığı bu derlemede Hoca'nın dilimizde atasözü, deyim ve özsöz olmuş gülütleri yer almaktadır. El yazısı ile hazırlanan bu kitapçıkla birlikte 3 masalda..»»
Yücel Feyzioğlu

Nesin Yayınları

Ç. Adında engelli bir öğrencim vardı. Çocuklar onunla alay ediyor, oyuna katmıyor, onu dışlıyorlardı. Bu kitabın içindeki Badi ile Bidielime geçince hemen sınıfta okudum. Hiçbir yorumda bulunmadım. Ertesi gün çocuklar Ç.'yi aralarına almış ve kaynaşmışlardı... Ulviye Aygün, Öğretmen, Pendik-İstanbul ***... Yücel Feyzioğlu renkli bir dille yazıyor. Yazdıkları çocuklar arasında hemen ilgi uy..»»
Yücel Feyzioğlu

Nesin Yayınları

***Adapa*** ilk kez M.Ö. 1750 dolayında Sümer yazarları tarafından çivi yazısıyla tabletlere yazıldı. Dünyada yazıya geçen ilk masaldır. Ne yazık ki yazarının adını bilmiyoruz. Tabletler Büyük Britanya Müzesinde bulunuyor. Bizim topraklarımızdan kaçırılmıs¸. M.S. 1974 yılında Prof. Bruno Bettelheim, ***Kinder brauchen Maerchen*** adl kitabında bu masalın özetini yayımladı. Ben de aslına sadık ka..»»
Yücel Feyzioğlu

Nesin Yayınları

Masallar derledik Anadolu'dan, Mezopotamya'dan, rengârenk, cıvıl cıvıl... İstedik ki, sevgili çocuklar ve gençler ortak kültürümüzle büyüsünler... Çiçek gibi açılıp, dünya renkleri arasında hak ettikleri yere yürüsünler... İstedik ki ortak duygularla savaş ve kabalığa karşı olsunlar, barış ve sevgiden yana... Masallar, öyküler hep vardı, istedik ki var olmaya hep devam etsinler... (Tanıtım Bü..»»
Aziz Nesin

Nesin Yayınları

Min ev roman ne tenê ji bo zarokan, lê ji bo dê û mamostan jî nivîsand. -Aziz Nesin- Di vê romanê de, bi çavên zarokan mezin çawa dîtin tê vegotin. Di vê romanê de zarok, rezne li dê û bavên xwe, mamosteyên û mezinên xwe dikin. Ev roman, di perwerderiya zarokan de çewtîya ku wek pêwist tê gumankirin, nirxdaraziyên ku îro derbazdarin, dedixe holê. Zarık bi vê romanê, ..»»
Caroline Mc Avoy

Nesin Yayınları

Bir sokak var Bu sokakta bir ev Bu evde bir merdiven Bu merdivende bir oda Bu odada bir masa... (Tanıtım Bülteninden) »»
Aziz Nesin

Nesin Yayınları

Çalgılı Şarkılı Oyunlar-1 Yaşar ne yaşar ne yaşamaz Bir zamanlar memleketin birinde Başarılarımı karılarıma borçluyum Sait Hopsayıt (Gol kralı) Bizim çalgılı-şarkılı oyun dediğimiz müzikallerin pek çoğu -elbet hepsi değil- boşalım tiyatrosudur. Çalgılı-şarkılı oyun özelliklerini de bozmadan, tiyatro salonundan çıktığında seyirciyi bırakmayan, ona bir değer artımı ekleye..»»
Zeynep Uzunbay

Nesin Yayınları

Günümüz şairlerinden Zeynep Uzunbay, tatlı dilli anlatımıyla bir kez daha çocukların dünyasına eğiliyor. Yedi yaşındaki Umay, anne ve babasıyla paylaşamadıklarının eksikliğini evin Miya adlı kedisiyle kurduğu dostlukla giderir. Ancak kedilerin de kendilerine özgü bir dünyaları vardır ve iç sesleri onları yeni serüvenlere çağırır. Böylelikle kendimizi çocukların, büyüklerin ve mini..»»
Mehmet Güler

Nesin Yayınları

Bu kitapta, daha okulların açılışının ikinci gününde, kendi başına evden okula gitmek isteyen Çan'ın başına gelenler anlatılıyor. Can, kendine güveniyle, ailesini okula yalnız başına gidebileceğine ikna eder. Ancak evdeki hesap hiç de tutmaz. Birbirine benzer çok sayıda sokak ve yapı arasında Can yolunu yitirir, okulunu bulamaz. Bundan sonra artık onu tanımadığı sokaklarda ye..»»
Aziz Nesin

Nesin Yayınları

Memleketimizin en çok gereksindiği makine, bence ne traktör, ne buzdolabı, ne otomobil, ne de çamaşır makinesi... Bize asıl gerekli olan işte böyle bir makine- adam. Yalnız şarkı söylemeyecek de, şarkı yerine nutuk söyleyecek. Ama yalnız iktidara değil, her partiye böyle bir nutuk makinesi gerekli. Çünkü partilerimizin nutukları eskidi, dinleye dinleye hepsinden bıktık. On yıldan beri..»»
Aziz Nesin

Nesin Yayınları

O günlerde gazetelerin çoğu iki yanlı oynamaktaydılar; hem türlü çıkarları ya da korkuları yüzünden iktidarı okşuyorlar hem de satış sağlamak için muhalefeti elden bırakmak istemiyorlardı. Hatta aynı gazetede aynı gün, imzasız başyazıda inançlarına aykırı olarak iktidarı destekleyip imzalı yazılarında da muhalefet yapan gazeteler vardı. Böylece iktidarı tutmuş görünerek baskıdan korun..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.