Kişinin duyguları, bildikleri ile ters orantılıdır. Ne kadar az bilirsen o kadar çok kafan kızar. B.Russel [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Nergiz Yayınları

Nergiz Yayınları

• Nergiz Yayınları Kitapları | • Nergiz Yayınları İletişim Bilgileri | • Nergiz Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Nergiz Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 29 kitap bulunuyor."Nergiz Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Nuri Bilgin

Nergiz Yayınları

Bu kitap, Ermeni soykırım iddaları konusunda, nispeten soğuk bir akılla bakmak isteyen kişilerin (Kortantamer, Arıkan, İşçi, Bilgin) telif ve çeviri nitelikli yazılarından oluşuyor. Farklı kişiler tarafından ve farklı zamanlarda yazılmış olan bu yazılar, toplumumuzun üstünde ağırlığı giderek artan bir soruna, sağduyulu bir şekilde yaklaşma gibi ortak bir paydada bir..»»
Özden Örnek

Nergiz Yayınları

BALYOZ komplosunun temeli nasıl atıldı? 2007 yılından sonra komplonun içersinde yeşereceği, güvenlik, adli ve medya ortamı nasıl hazır hale getirildi? Olay nasıl başladı? BALYOZ ile ilgili haber medyada yayınlandıktan tam bir ay sonra bütün sahtekarlık ortaya çıkmıştı. Bilirkişi HAKAN ERDOĞAN bütün sahtekarlığı gözler önüne seren bir rapor hazırlamış. Bu rapor Beşiktaş Adliyesine ulaştıktan sonr..»»
Faruk A. Yarman

Nergiz Yayınları

Evdeki hesap çarşıya uymaz bazen. Durumları çözümleyip sorunları önce teşhis, sonra tedavi etmek gerekir. Yeni kararlar alarak yeni yollar tanımlamak… Yenilenmiş planı ile yola devam etmek… İstenen hedefe erişmek gerek ezcümle. Yönetmek başarının nesnel tanımlarını yapmak, nasıl ölçüleceğine karar verip izlemek ..»»
Altay Tokat

Nergiz Yayınları

Türkiye Cumhuriyetinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne ve kuruluş ilkelerine yönelik PKK bölücü terör örgütüyle yapılmakta olan mücadelenin geçmişini özetleyen ve geleceğe dair mücadele strateji ve politikalarına ışık tutması amacıyla birinci elden kaynak bir kitap olarak yayınlanmıştır. Bizler ve bizden sonraki Güvenlik Güçleri bölücü teröristlerle mücadele yaparken binlerce şehit ve..»»
Tevfik Diker

Nergiz Yayınları

Çağdaşlaşmayı amaç edinmiş her ülkenin hayalidir dürüstlük. Bu uğurda halkın istek ve niyetleri, kurulu sisteminse amaçları vardır. Ne var ki, bu isteklerle, sistemin amaçlarının uyuşmadığı noktada, inancımızın düsturu olan helal kazançtan tutun da yalan söylemeye kadar tüm değerlerini hiçe sayan bir toplumun bire..»»
Özden Örnek

Nergiz Yayınları

Toplumun aydın kesimi bu metinlerin doğru ve gerçek olmasına yanlış ve sahte olmasından daha fazla istedi, o günleri hatırlıyorum; bir kaç kişi haricinde bütün köşe yazarları ve toplumda kendilerine ve fikirlerine saygı gösterilen kişiler sanki altın bulmuş gibi sevinç içindeydiler. Kimse sorgulamadı. Haberi sanki kutsal metinler gibi tartışılmaz kabul ettiler. Saygın gazeteciler bile konuyu araş..»»
Mukaddes Deniz

Nergiz Yayınları

Bu böyle devam edemezdi, böyle devam etmemeliydi... Bu rüyanın son bulmasının bir yolu mutlaka olmalıydı... Lâkin o rüyayı sonlandırmanın yolunun ne denli zor olduğunu bilemezdi. Bilseydi eğer o yola girer miydi? Göze alır mıydı yine de o utanç ve acı ile yüzleşmeyi? Rüyanın getirdiği sorulara cevap buluyorken, canlanan kabuslarının sorgulama..»»
Bedrettin Şimşek

Nergiz Yayınları

Türk edebiyatında bugüne kadar hiciv türünde roman yazılmamıştır. Yazılmışsa da bunlar başarılı örnekler değildirler. Aydınlanmacı yazar Bedrettin Şimşek’in siyasi komik romanı bu türün ilk örneği olarak büyük yolsuzlukların etrafa saçıldığı günümüzde, mecliste, Bakanlıklarda, hükümet koridorlarında Atatürk’ün bir hayaletini dolaştırıyor, siyasetçilerin ikiyüzlülüklerini, bu hayaletten kurtulmak ..»»
Yılmaz Dikbaş

Nergiz Yayınları

10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı seçimlerinde, Cumhuriyet karşıtlarının sahneye koyduğu “Karşı Devrimin” son perdesi oynanacaktır. Sahnedeki aktörler: Recep Tayyip Erdoğan: Osmanlı Şeriatçısı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu: Osmanlı Şeriatçısı Selahattin Demirtaş: Bölücü Terör Örgütü PKK’..»»
Kudret Cengiz

Nergiz Yayınları

Sonbahar 2003'te ABD Dışişleri Bakanı Rice: "BOP kapsamında Türkiye dahil olmak üzere Fas'a kadar 24 müslüman ülkenin sınırları ve rejimleri değişecek. Bu projenin ülkenizde bir de eşbaşkanı var! Kim mi? Recep Tayyip Erdoğan!" demişti. Eşbaşkan Ağustos 2005'te Diyarbakır'a gitti: "Kürt sorunu vardır, benim sorunumdur" d..»»
Sedat Şenermen

Nergiz Yayınları

Türkiye’de “DİN KONUSU”NUN KUR’AN’LA sağlaması yapılmadan diğer sorunların hiç biri üzerinde doğru çözümler üretmek olası değildir. Her sorun akıl ve bilimle çözülebilir. Akıl, insanı diğer canlı varlıklardan ayıran ve kendisini yaratılmışların en şereflisi, üstünü kılan güçtür. Bu..»»
Yılmaz Dikbaş

Nergiz Yayınları

"Bir cariye, şehvetin çokluğundan, hırsının fazlalığından bir eşeği kendisine alıştırmıştı. O hilebaz cariyenin bir kabağı vardı. Eşek, kendisine ölçülü yaklaşsın diye kabağı, eşeğin aletine (cinsel organına)takardı. Yakınlaşma zamanında aletin yarısı girsin diye bu işi yapmaktaydı. (Mevlana, Mesnevi, Cilt 5, Beyitler 1330-1395) "Bir oğlancı, evine bir..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.