Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Nemesis Kitap

Nemesis Kitap

• Nemesis Kitap Kitapları | • Nemesis Kitap İletişim Bilgileri | • Nemesis Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Nemesis Kitap isimli yayınevine ait Toplam 212 kitap bulunuyor.
2008 yılında Çakıltaşı Yayınları markası ile sektöre giren firmamız,bir yılı aşkın bir süre Çocuk Kitapları ile yayın hayatını sürdürmüştür.Dürüst yayıncılık ve kaliteli hizmet anlayışını misyon olarak benimseyerek yaklaşık 1 yıllık bir araştırma ve portföy oluşturma sürecinin ardından yetişkinlere yönelik kitaplar da yayınlamak amacı ile 2009 yılının başında Nemesis Kitap markası kurulmuştur.Genç,dinamik ve sektör deneyimi bulunan bir ekiple çalışmalarını yürüten firmamız 2008-2010 yılları arasında 40'a yakın kitabı okuyucuların beğenisine sunarak,hedefleri doğrultusunda yoluna devam etmektedir.Okuma oranının düşük bir seviyede seyrettiği ülkemizde,geleceği görebilme vizyonumuz ile bu oranın hakettiği seviyelere ulaşabilmesi için üzerimize düşen görevi yerine getirebilmek için burada olmaya devam edeceğiz.
Son Yayınlanan Kitapları
Deniz Şimşek

Nemesis Kitap

Ruhsal sağlığın vücudumuza etkilerini ve gerçek iyileşmenin sırlarını öğrenmeye hazır mısınız? Ruhsal sağlık ile bütüncül iyileşme arasında nasıl bir ilişki var? İnsülin direnci nedir? Kan şekeri dengesizliklerinde kısır döngü nasıl kırılır?Östrojen hormonu dost mudur düşman mıdır? Tekrar eden mide bağırsak problemlerinin asıl kaynağı nedir? Tiroit problemleriyle nasıl baş edilir? Bozuk bir..»»
Vianna Stibal

Nemesis Kitap

Üç küçük çocuk annesi olan Vianna Stibal’a, 1995 yılında, uyluk kemiğini hızla yok eden kanser teşhisi konuldu. Denediği tüm geleneksel ve alternatif tedavi yöntemleri başarısız olmuştu, ta ki daha önce sezgisel okuma seanslarında çalıştığı basit tekniği kendisi üzerinde uygulayana kadar. Kendini anında iyileştirmenin hayreti içerisindeki Vianna, bu yaklaşımı, yaptığı seanslarda başkaları ü..»»
Bobby Dixon

Nemesis Kitap

İnsanı başarıya ulaştıran şey hedefleridir. Her hedef ulaşılabilirdir; yeter ki disiplini, kararlılığı ve istikrarı hayatımızın merkezine koyalım. Vermek zorunda kaldığım mücadeleler ve ailemin bana daha iyi imkânlar sunamıyor oluşu, standart bir Amerikalı siyahi adam hayatı yaşamamı ve bu yaşamı haklı çıkarmamı sağlayacak bahanelerimin olmasını mümkün kılardı aslında.   Hatalar yaptım. Am..»»
Michael Connelly

Nemesis Kitap

Bütün kuralları yıkan, heyecan dolu, özgün bir polisiye! Stephen King’in önsözüyle... Gazeteci Jack McEvoy için ölümün tanımı nettir: Kalp atışı. Ölüm onun kalp atışıdır; onun tutkusu, onun takıntısı, onun haberi, onun hikâyesi… Ancak bu sefer ölüm, asla yazmak istemeyeceği bir hikâye ve çözmeye umutsuzca ihtiyaç duyacağı bir gizemle birlikte gelir. Eşine az rastlanaca..»»
Catherine Bybee

Nemesis Kitap

İnsanların hayatlarını kurtarmak Monica Mann’in hayallerindeki iştir. Bu yüzden hemşire olur ve hatta Sınır Tanımayan Hemşireler’e katılır. Büyük bir deprem ve hemen ardından gelen tsunami Jamaika kıyılarını vurduğunda, yardıma gidecek gönüllü hemşirelerden biri olmaya karar verir. Yaptığı işin planlama ve durum tespiti kısmında epey becerikli olduğundan, karşılaştığı ka..»»
Elif Melissa

Nemesis Kitap

Henüz on yedi yaşındaki Hazal, ailesinin İngiltere’den Türkiye’ye dönme kararı alması üzerine arkadaşlarını geride bırakarak yeni bir hayata atılmak zorunda kalır. Güzelliğine dair hikâyeler duyduğu ancak daha önce hiç görmediği İstanbul’da ilk aşkını ve ailesinin kendisinden sakladığı büyük sırrı bulacağını henüz bilmemektedir. Ama hayat karşısına ne engel çıkarırsa çık..»»
Lisa Wingate

Nemesis Kitap

Büyük Buhran Amerikası’nda, Mississippi Nehri üzerindeki yüzer kulübelerinde yaşayan Foss ailesinin mutlu hayatı, bir anda darmadağın edilir. Yozlaşmış kamu görevlileri tarafından anne babalarından koparılan beş kardeş, kendilerini bir anda yürek dağlayan bir insanlık ayıbının ortasında bulurlar. Kardeşlerin en büyüğü olan Rill, bir yandan küçük kardeşlerini bir arada tu..»»
Alan Parks

Nemesis Kitap

Her dedektifin meslek hayatında vardır bu tip vakalardan. Hani, izbe barlarda genç ortaklarına anlattıkları ya da emekliliklerinde hâlâ süren bir dehşet duygusu eşliğinde anımsadıkları türden; hayli kanlı, hayli karmaşık cinayet vakaları olur ya… Yeni yılın ilk günlerinde glasgow şehri de böyle bir vakayla çalkalanıyordu. Ardı ardına parçalanmış cesetler bulunuyordu, da..»»
Vianna Stibal

Nemesis Kitap

ThetaHealing tekniğinin yaratıcısı Vianna Stibal, üçüncü kitabıyla tekniğini daha da ileri boyutlara taşıyor. ThetaHealing RİTİM, sadece kilo verme temelli bir kitap değil; aynı zamanda bedeninizin, ruhunuzun ve bilincinizin ideal ritmini bulmanıza yardımcı olacak, içinizdeki güzelliği keşfetmenizi ve kendinizi sevmenizi sağlayacak türden bir kitap. Bu mucizevi teknik,..»»
Christine Nöstlinger

Nemesis Kitap

Arka Kapak Yazısı     Benim adım Kel Kafa, neden böyle olduğunu sonra anlatacağım. Dişlek, Kene ve Kıvırcık isminde üç arkadaşımla beraber banliyödeki bir sitede oturuyorum ve buranın düzenli, sakin havası canıma tak etti. Bu yetmezmiş gibi, bir de her şeyime karışan annem ve adabımuaşeret nutukları var başımda. Neyse ki bitişik eve taşınan yeni komşularımız ve kızla..»»
Dinah Jefferies

Nemesis Kitap

Arka Kapak Yazısı     Güçlü ve sürükleyici kurgularıyla adından söz ettiren yazarlarımızdan Dinah Jefferies, onunla henüz tanışmamış olan okurlarımızın kalplerini kazanmak için geliyor. “Ayrılık” romanında  bir annenin kızlarına kavuşabilmek için verdiği mücadeleye tanık olacak, “Aşk ve Savaşın Şarkısı” romanında ise büyük bir aşkın, geçmişin pençelerinden kurtulmak uğ..»»
Sandra Anne Taylor

Nemesis Kitap

Arka Kapak Yazısı   Kuantum Seti hem aşk hem de iş yaşamınızda kuantum ilkeleri üzerinden bir düzenleme yapmanız için bir arada. İlişki ve cinsellik uzmanı Laura Berman, ilişkisi olan ya da olmayan herkesin hayallerini kurduğu o sonsuz, derin ve tatmin edici aşkı yaşaması için yol gösterirken; Sandra Anne Taylor da başarı ve mutluğu yakalamanız için zihin açan yönteml..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.