Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Neden Kitap

Neden Kitap

• Neden Kitap Kitapları | • Neden Kitap İletişim Bilgileri | • Neden Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Neden Kitap isimli yayınevine ait Toplam 131 kitap bulunuyor.
Biz, neden kitap sorusuyla adım attık kitapların büyülü dünyasına. Amacımızı belirledik ve çıktık yola. Amacımız doğrultusunda saptadığımız ilkelerimiz ve üstlendiğimiz misyonla farklı ve renkli başarılara imzamızı attık peşi sıra... Okur memnuniyetini kazanmak ilkelerimizin temelini oluşturdu. Okurlarımızın yayınevimize yönelteceği her neden'le başlayacak sorunun, yayınevimizi zenginleştireceğine inandık. Bu yüzden okuyucularımızdan gelen övgüler ve hızımıza hız katan eleştiriler, kısa zamanda kurumsallaşmış yayınevleriyle bir anılır olmamıza neden oldu. Profesyonelliğimizden taviz vermeyen amatör ruhumuzla; okurlarımız ve yayınevimize katkı sağlayan, bizimle işbirliğine giren herkesten öğrenecek ve öğrendiklerimizi yansıtacak bir vizyon oluşturma çabamız her daim var olacaktır. Neden Kitap, sevdiğiniz yazarları size ulaştırmaya ve sürprizleriyle sizi şaşırtmaya devam edecektir... Yeter ki kurduğumuz bağın gücünü korumaya devam edebilelim.
Son Yayınlanan Kitapları
Tarık Neslioğlu

Neden Kitap

Grup ve cemaatler niçin kuruldu? Cemaat bilimsel olarak incelenebilir mi? Gülen Cemaati bir proje mi? Grubun hiyerarşik yapısı nasıl? Gülen’in eğitim felsefesi, soru çalmaya indirgenebilir mi? Devletleşme sürecinde ilk yazılı tüzük nedir? 28 Şubat, süreç olarak neleri değiştirdi? Gruptan ayrılmak kolay mı? Emniyet ve orduyu ele geçirmek şart mıydı? Ordu mensupları ..»»
Halim Bahadır

Neden Kitap

"Severken yürekli sevdin; ama, yanlış, korkak yüreklerde yer aradın sevgine. Sahte gülüşlere yer yoktu hayatında ve ne kötülük tohumlarının gizini çözebildin, ne de çiçeklerin bile zehirli olabileceği geldi aklına. Plansız kaçışlardı aslında küçük kız, kanayan kentlerin Ne yaparsan yap; ama, bü..»»
Moony Witcher

Neden Kitap

Narin görünümlü Ve keskin zekalı küçük bir kız İyilik ve kötülük arasında Ebedi bir savaşa atılıyor... Simyanın büyüleyici mirası ve dostlu · Değişik gezegenler, mekanlar, yerler Dünyanın en görkemli şehri Venedik · Okuyucular için hazırlanmış gizli kodlar ve alfabe Yakında büyü..»»
Andy Stern

Neden Kitap

Yakıt olarak kullanılan kömürün yerine geçtiğinden bu yana petrol, insanlık tarihinde görülmüş en kanlı savaşlara neden oldu. Bu kitap, geçtiğimiz yüzyılda meydana gelen milletlerarası çatışmalarda petrolün oynadığı rolü araştırıyor. 1920´lerden günümüze, devletlerin ve çokuluslu şirketlerin bu değerl..»»
Kolektif

Neden Kitap

Mısır ve Tibet'in Ölüler Kitabı, burada insanların, tanrıların ve ölülerin tarihi başlamıştır.»»
Hüseyin Tekinoğlu

Neden Kitap

29 Mayıs 1453 sabahı, bambaşka bir sabahtı. Bu parlak ve eşsiz ilkbahar sabahının dünya tarihindeki yeri, apayrı bir özellik taşıyordu. Zira o mukaddes salı sabahı ile, bir çağın kapanışıyla yepyeni bir çağ başlıyordu. Bu yeni çağa eşsiz dehası, rakipsiz kuvvetiyle, Avrupa barbarları dahil, bütün dünyayı şaşkına çevirip, henüz 21 yaşında gencecik bir padişah olarak Fatih unvanına hak kazanan büyük..»»
Zühal İzmirli

Neden Kitap

Cumhuriyet Kadınıydı Müzeyyen... ...Faytonlar evin önünde durduğunda, amcası hemen atlayarak inebilmeleri için onlara elini uzattı. İşte, bundan sonra yeni eviniz burası dediğinde, Müzeyyen büyülenmiş gibiydi. Aman Allah´ım! Aman Allah´ım! diyordu sürekli. Beylerbeyi´nde güzel bir köşktü burası. Bahçeye hayran hayran bakıp, Ne kadar bakımlı bir bahçe, yerde bir tek kuru ot bile yok dedi. Kabartma ..»»
Yaşar Ateşoğlu

Neden Kitap

"Kimin aşka meyli yoksa; o kanatsız kuş gibidir... Vah ona!" "Oğul, bütün dünyayı testi bil; hem de ağzına dek bilgiyle, güzellikle dopdolu bir testi." "Dikkat et de sahte paranın altın suyuna banılmış olması seni yoldan alıkoymasın; eğri büğrü hayatlar seni kuyuya atmasın!" "İpliğin iğneye bağlantısı var; iğne yordamından geçer. Ama bu iş, devenin harcı değil; deve iğne yordamından geçemez."..»»
Yaşar Ateşoğlu

Neden Kitap

Yaşar Ateşoğlu

Neden Kitap

Bu dünyaya istediğimiz gibi gelemeyiz... Nasıl istediğimiz gibi gidemiyorsak, öyle... Onlar sanat, politika, spor, bilişim ve edebiyat dünyasının en önde gelen isimlerinden. Onlar ya bizlerden farklı doğdular ya da hayat onlara bizlerden farklı bir başlangıç ile geldi... Ama onlar bütün zorlukları aşarak başardılar. Ve onlar gibi başaran binlerce isimsiz kahraman var. Siz neden bu başaranlard..»»
Yaşar Ateşoğlu

Neden Kitap

"Tabiatın insanlara en âdilce dağıttığı nimet akıldır derler: çünkü hiç kimse akıl payından şikâyetçi değildir." -Montaigne- "Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi de ahret için çalış." -Hadis-i Şerif- "Dünyada başarı kazanmanın iki yolu vardır: Ya kendi aklından faydalanmak yahut da başkalarının akılsızlığından faydalanmaktır." -La Bruyere- "Başkası düştü mü, 'Çürük tahtaya ..»»
Kolektif

Neden Kitap

Historia Üniversitesi'nin Tarih Kurumu tarafından kaleme alınmış ve 1783 yılında Paris'te Fransa Kralı'nın onayıyla yayınlanmıştır. Osmanlı İmparatorluğu yüzyıllar boyunca tüm dünyaya hakimiyetini kabul ettirmiş, küçük bir sınır beyliğinden koskoca bir imparatorluk haline gelmiştir. Sayısız savaşlar, galibiyetler elde etmiş, topraklarının üzerine toprak ekleyerek medeniyetini daha da büyüterek s..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.