Deneyim başımıza gelen bir şey değildir, başımıza gelenlerle yaptığımız bir şeydir. Aldous Huxley [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Murat Kitabevi

Murat Kitabevi

• Murat Kitabevi Kitapları | • Murat Kitabevi İletişim Bilgileri | • Murat Kitabevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Murat Kitabevi isimli yayınevine ait Toplam 50 kitap bulunuyor."Murat Kitabevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Muhittin Güneri

Murat Kitabevi

"Mezarıma konarsan korkmam belki. Yangından sonra hep annemi özledim. O olmayınca her karanlık bastığında korktum. Onun için odamdaki gaz lambası geceleri hep açık olur. Haydi, gidin sonsuza doğru uçun. Beni yalnız koma şalvarlı."»»
Yücel Maral

Murat Kitabevi

Bir gün, İlham Perisi Demiş ki; “Tanrı bana, öyle güzel bir yetenek verdi ki istediğim bir zaman da, istediğim birinin kalbine girip, onun yaşadıklarını anlatmasına yardım edebilirim.          O, ne kadar basit yaşamış olursa olsun.”       »»
Ali Tabakoğlu

Murat Kitabevi

Çelişki ve ilişki durağındaki sırlar Sanal alemdeki entrikalar Aşk, özlem, ihanet Hayata dair…       »»
Zafer Göksu

Murat Kitabevi

"Eğitimin kendisi bir trans ve eğitim ortamı da bir tür sihir yaratan olgu olduğuna göre Eğitimde Hipnoz muhteşem fark yaratabilir öğretmenin elinde. Öğretmen, eğlendirdiği, konuları zevkli hale getirdiği, öğrencinin temsil sistemlerine göre aktarım yaptığında “büyü” tutacaktır. Aksi takdirde eğitim ve okul, öğrenememe transının yaşandığı bir durum oluşturacaktır ki bu d..»»
Metin Feyyaz Yorulmaz

Murat Kitabevi

Büyüyeceksin bir gün çocuk. Yaraların önce, kabuk bağlayacak sonra iyileşecek. Ruhun bedenine sabit kalacak. Hayallerinin gerçek olmayacağını sende anlayacaksın bir gün. Kırılacak kolun kanadın, acıyacak canın. Bir son bahar yaprağı gibi savuracak rüzgâr düşlerini. Gerçekler bir yağmur gibi yağarken üzerine sen hala hayallerin peşinden koşacaksın. Yalnız bırakacaklar sen..»»
Dilek Şahinci

Murat Kitabevi

Rekabet ve iş hacminde ortaya çıkan artış, firmaların kendi lojistik faaliyetlerini sürdüremez hale gelmelerine ve lojistik faaliyetlerin firmalar için oldukça maliyetli hale gelmesine neden olmuştur. Bu nedenle firmalar hem ana faaliyet konularına odaklanma hem de maliyetlerini düşürmek amacıyla lojistik faaliyetlerde dış kaynak kullanmaya başlamışlardır. Dış kaynak kul..»»
Abdullah Kundakçı

Murat Kitabevi

“Kuyruklu Yıldız Avcıları” “Trappist’e Yolculuk” adlı hikaye ve “Bal Rengi Gözler” “Üç Harf Tek Hece - Haikular” adlı şiir çalışmaları ile edebiyat dünyasında yerini sağlamlaştıran Abdullah KUNDAKÇI şimdi ise “Galaksi Kütüphanesi” adlı üçüncü hikaye kitabıyla okurlarını selamlamaktadır. Kitaptaki öyküleri okurken kocayan bedenlerde genç kalan yüreklerin yakıcı sevdasını..»»
Ayşenur Akçay

Murat Kitabevi

Arka Kapak Yazısı     Çok değerli okuyucularım: Kitabımın başlığında da yazmış olduğum gibi bu dünya bir gurbet hayatıdır. Bu gurbet hayatında ne kadar kalırsak kalalım en sonunda bırakıp gideceğiz. Bazen acı günler yaşayacağız, bazen güzel günler yaşayacağız. Ve unutmamamız gereken en önemli şey yaptığımız yapmadığımız, konuştuğumuz konuşmadığımız, susmamız gereken ..»»
Ayşenur Akçay

Murat Kitabevi

Arka Kapak Yazısı     Herkes kadar benim de hüznün kıyısına vurmuş bir kalbim var. Neşesi kederine karışmış bir kalp. Dalamadığım uykularım, görmeyi arzulayıp göremediğim rüyalarım var. Kitaplarımla kurulmuş bir hayatım ve suladığım pencere önü çiçeklerim var.     Ağlamanın, dövünmenin kime ne faydası var? Kime gelip dokunmuş şefkatli elleriyle vuslat? Her Şeye r..»»
Ferman Güler

Murat Kitabevi

Arka Kapak Yazısı     Çalışmak için kadın kılığına girermiydiniz? 90’lı yıllarda doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesindeki köylerin boşaltılmasıyla büyük şehirler çok göç almış. İşsizlik sorununu 10 kat daha arttırmıştı. Bir arkadaşının tavsiyesi ile İstanbul’a çalışmaya giden Diyarbakırlı Diyar’ın traji komik öyküsünü anlatan yazar gülünecek halimize ağlatıyor, ağlana..»»
Aslan Güneş

Murat Kitabevi

Yazı yazmak; Yazı yazmak yaşamın kesitleridir. Bazen sessiz keder olur, bazen düğün halay, bazen ozan dilinde nağmedir. Yaşanmış her şeyden sonra bir anı olur geriye kalan. Şiirlerimiz bazen bizi tarif eder kendimizi buluruz. Şiir yürekten paylaşımdır, Dilde türküdür, Emeğin, Dağın, Dostun, Düşmanın, Aşkın, Sevdanın Hasretin, Çiçeğin, Nefretin, Direnişin, Dünün ve günü..»»
Osman Çevik

Murat Kitabevi

Ülkelerin başarıya ulaşabilmeleri için ihtiyaç duydukları dinamik kurumların ilk sırasında bünyesinde idealist öğrencileri barındıran üniversiteler gelmektedir. İleride toplumsal statünün değişik katmanlarında yer alacak olan üniversite gençlerinin sosyal ve ekonomik profilleri ile zaman ve para kullanımında ne derece verimli davranabildikleri ülkelerin geleceği açısında..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.