Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Minval Yayınevi

Minval Yayınevi

• Minval Yayınevi Kitapları | • Minval Yayınevi İletişim Bilgileri | • Minval Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Minval Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 30 kitap bulunuyor."Minval Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Çağlayan Dikmen

Minval Yayınevi

İnsanlar öldürdükleriyle yaşar.   Bazen yitip giden insanlar geçmişinizde gömülür. Hepsinin başında bir mezar taşı vardır ve siz onları içinizde bir yerlerde öldürürsünüz. Kimi zaman sizinle var olan, sizinle birlikte yaşamaya devam eden insanlar bir tümör gibi içinizde büyür ve sizi de yok eder. Bir de bakmışsınız, yok olmuş ve silinip gitmişsinizdir. İnsanlar sizin h..»»
Vedat Kızlıer

Minval Yayınevi

Bu kitap Beden Dili, İletişim, Çatışma Yöntemi, Duygusal Zekâ, Liderlik, Stres Yönetimi, Motivasyon, İş-Aile-Dostluk çatısında; liderlerin, yazarların, bilgelerin konakladığı bir kitap. Okuyucuyu sıkmadan yönetim konularının özünü anlatan, seçilmiş öykülerle, anılarla, fikirlerle, mektuplarla, vecizelerle insanları yöneten bir kitap. Kitapta kimi zaman Mevlana'nın sevgis..»»
Çetin Korkut

Minval Yayınevi

Gülüşün, daracık sokaklarda Kızıl Irmak gibi coştu da çocuk, koca adamların, koca dünyalarına sığmadı. Önce yalanı öğrettiler oyuncaklara, sonra jiletle kazıdılar gülüşünü. (Tanıtım Bülteninden) »»
Cenkhan Kelkitlioğlu

Minval Yayınevi

Gerçek aşkı arayan bâkir bir kalbin yolculuğu. Dışarıdan bakıldığında herkesin imreneceği bir yaşam sürerken, buzdağının görünmeyen yüzünde hayat tarafından sürekli sınanan, karşısına çıkan yanlış insanların, engellerin, sınırların ve yanılgıların yıldıramadığı, dokuz yaş rüyasının peşinde koşmaktan vazgeçmemiş bir adam. Kırdığı kalplerin ***ah***larının gölgesinde, hırçın rüzgârlarla savrulup dur..»»
İlhami Yıldırım

Minval Yayınevi

***Doğduğum, büyüdüğüm, havasını doyasıya içime çektiğim şehir kadarım ben. Binbir yüz... Onun gösterdiği kadar güzel, onun yansıttığı kadar karamsar, onun kadar karışık, onun kadar çok sesli, onun kadar, onun kadar... İstanbul'un Yüzleri sayesinde o 'yüzlerinden' biriyim artık. Biraz neşeli, çok bilmiş, okuyan, yazan çizen. Çok konuşan, ama çok da dinleyen... Biraz İstanbul gibi sanki, ne dersin..»»
Yağmur Yağmur

Minval Yayınevi

Yağmur Yağmur'dan hayatın ikircikli nüanslarında dans eden çarpıcı denemeler: ***Yaralı Düello*** Girift yazım etkisiyle dikkat çeken ve birbirinden çarpıcı denemelerden oluşan ***Yaralı Düello***, Ocak 2013'te aramızdan ayrılan Türk Edebiyatı'nın en özgün yazarlarından Metin Kaçan'ın eser için yazdığı önsözle ve Jeanette Winterson'ın ***Yara kendi kendisinin merhemidir.*** sözüyle açılıyor. Ka..»»
Filiz Uçar

Minval Yayınevi

Birlikte buğulu bir kare için, bütün netliklerden feragat etmişlere… ***Hiç sevmemiştir o*** dediklerimizin bile bir sevmek hikâyesi var, emin olun. Benimki burada... Hem çok, hem güzel sevdim ben. Gitti sevdim, yoktu sevdim, eksikti sevdim, güldürdü sevdim, acıttı sevdim… Yandım, eridim, azaldım, yine sevdim. Azaldımsa da, severken yine çoğaldım. Beni bana sevdirdiği için, yaşım ilerledikçe..»»
Tolga Aydoğan

Minval Yayınevi

Tolga Aydoğan, Son İstasyon'da yer alan öykülerinde sıradan insanların kalplerinde yaşattıkları o sıcak aşkları, savrulmaları, kaygıları ve kimi zaman kendilerinden bile sakladıkları sevinçleri, korkuları dile getiriyor. Şehrin içinde görmezden gelinen, kaybolan küçük insanların büyük hayallerini, taşra havasını teneffüs edeceğiniz samimi öykülerle karşınıza çıkıyor. Herkesin mutlaka kendinden bir..»»
İlkay Akın

Minval Yayınevi

Herkeste vardır Yaradan, Herkeste vardır aynı ***Yara***dan… Herkes, durma, göğe bakıyor, Çünkü bir şairin sözü dinlenmeliydi Ve her yaralı gönül bir şiirin dizinde dinlenmeliydi… Sana dâhildim Ve kalan her şeyden hariç… Eli kalem tutmayan kalbimin yalancısıyım ben... Sözlerime inananlara, Hayatıma dokunanlara, Okuyanlara tüm sevgimle... (Tanıtım Bülteninden) »»
Murat Şahin

Minval Yayınevi

Murat Şahin yeni kitabı Son Tren'deki öykülerinde bizi hayatın farklı kesitlerine çekiyor. Günlük hayatın içinden çıkan bu öyküler yaşadıklarımızı fark ettiriyor. Aşklar ve ayrılıklardan siyasal hayatlara, oradan çocukluk yıllarına, geniş bir alanda dolaşıyoruz. Edebiyatın anlamı da bu yaklaşımda duruyor. Murat Şahin'in canlı bir anlatımı var. Öyküleri art arda, kendi hızlarına bizi uydurarak okut..»»
Çetin Korkut

Minval Yayınevi

Yayınevimizin yayımladığı çok okunan Sol Yanım Aşk adlı kitabından sonra, Rengi Yok Yalnızlığın adlı kitabıyla Çetin Korkut, okurlarına yine merhaba diyor. Sevdiği her şey ve herkese rağmen, tüm sevilmişliğine umut diyenleri bekliyor kitabımızın satırları. Haydi, acılarınızı arasında saklayıp kurutun diye açın sayfalarını! Paslanmış insanlık. Eskimiş selamlar soğuk merdiven boşluklarında. Acı çeki..»»
Işıl Alagöz Şirin

Minval Yayınevi

En fazla ölümden mi korkuyorsun yoksa yaşayamadığından mı? Ölüme Çeyrek Kala, ölüm hipnozu ve 41 gerçek hayat hikâyesiyle, okurun yaşadıklarını, yaşattıklarını, öğrendiklerini, öğrettiklerini, sevdiklerini, sevenlerini, en çirkin, en güzel anlarını ve en önemlisi hayattan ne anladığını, ölümün ne anlattığını tekrar gözden geçirmesine sebep olacak. Okurken ölmeden önce ölmeyi, böylece ölümü tadan ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.