Sükutumdan dolayı kendimden başka kimse kabahatli değildir. En büyük düşmanım ben idim. NAPOLEON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Minima Yayıncılık

Minima Yayıncılık

• Minima Yayıncılık Kitapları | • Minima Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Minima Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Minima Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 15 kitap bulunuyor."Minima Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Terri Cheney

Minima Yayıncılık

Kendisinde de bipolar hastalığı olan Terri Cheney, kitabında anı-roman biçimiyle okurların hastalığın bir insanın hayatını nasıl alt üst ettiğine ilk elden tanıklık etmelerini sağlıyor. Manik, özenli ve yetkin çevirisiyle son derece akıcı ve anlaşılır tarzda Bipolar hastalığı anlamak isteyenler için güçlü bir kaynak. Amerikan Ruh Sağlığı sistemi hakkındaki gözlemleri belgesel değeri taşıyan..»»
Joseph DLacey

Minima Yayıncılık

Yaban toprakların dört bir yandan kuşattığı, çürüyen bir kasaba Abyrne. Abyrne`in halkı, hayatta kalmak için kasabanın hemen dışındaki fabrikanın sağladığı ete muhtaç. Abyrne`de et kutsal. Herkesin ibadet edercesine yemekle yükümlü olduğu, paha biçilmez bir şey. Ama bir Avuç insan var ki, onlar kasabanın tepeden tırnağa kokuştuğunu düşünerek et yemeyi reddediyor. Kasabanın dini ve d..»»
Marjane Satrapi

Minima Yayıncılık

Persepolis Yaratıcısından Aşklar, Fallar, Kıskançlıklar, Ayrılıklar, Dedikodular Semaver Başı "Kırmızı Noktalı" Sohbetler»»

Kenan Kalecikli

Minima Yayıncılık

Tuzaklarla dolu sarp bir arazide ilerlerken yüreğinden başka silâh tanımayan korkusuz gerillalardık aşkın ülkesinde. Sevgiliyi inciten kim varsa kartal gibi süzülürdük bulunduğu her yere. Bizi uzak menzillerde yaralayan, yakınlıklarımızdı yine de. Beklenmedik zamanlarda en duyarlı yerimizden vurulup düşerken, gözlerimizi kısarak bakardık geride kalan ne varsa. Mertlik, bizim şanımızdı; yapaylığın ..»»
Marjane Satrapi

Minima Yayıncılık

İran, bu eski ve büyük uygarlık, zamandan beri, bu eski ve büyük uygarlık çoğunlukla fundamentalizim, fanatisim ve terörizm ile birlikte tartışıldı. Hayatının yarısından fazlasını İran’da geçirmiş bir İranlı olarak biliyorum ki bu imaj gerçeklikten çok uzaktır. İşte bu nedenle "Persepolis"i yazmak benim için bu denli önemliydi. Bütün bir ulusun birkaç köktencinin günahlarıyla yargılanmaması gerekt..»»
Aytekin Yılmaz

Minima Yayıncılık

Küreselleşme olgusu hala, karşımızda önemli ölçüde bir bilmece gibi duruyor."Romantizmden Gerçeğe Küreselleşme", bu konuda Türkiye`de yapılmış çalışmalar açısından yeni - derli toplu "küreselleşme nedir?"e oluşturulmuş bir yanıt niteliği taşıyor.Aynı zamanda bu kitap, küresel gelişmelerin bir fotoğrafını çekerken, olası sorunları belirlemeye çalışıyor.Bu çalışma, değişen dünyayı ve toplumumuzu ..»»

Yılmaz Tekin

Minima Yayıncılık

SİMİT çi adlı bu yapıtında yazar, kaleme almış olduğu anılarından geniş bir derleme yapmıştır. Bu kitapta öyküler halinde anlatılan yaşanmışlıkları okudukça, sır perdesi ardında geliştiği sanılan olayların trajikomik yönlerine şahit olacak, hem düşünüp hem gülümseyeceksiniz.

Ayrıca bu mesleği seçmek isteyenlerdenseniz bir kılavuza sahip olmaktan dolayı da avantajlı olacaksınız »»

Tuncay Durmuş

Minima Yayıncılık

"Bir, iki, üç. Yanlış portakalı yedim." "Adı geçen kişi benzer durumları üç yıldır yaşadığını, ilk önceleri evinin bahçesinde yaptığı tahribatla duygularını kontrol edebilir halde iken, zamanla elektrikli testereyle dolabındaki kıyafetleri kesmeye başladığını ve elbise parçalarını yaklaşık iki buçuk metre kare olan mutfaktaki dolap kapaklarına yapıştırarak orayı daha renkli hale getirip ra..»»
Kenan Kalecikli

Minima Yayıncılık

Zaman yine geceye, yokluğunun en ağır vurduğu saatlere doğru ilerliyor. Hayalin olanca netliğiyle sahnedeki yerini alıyor. Her zamanki gibi çok güzelsin. Başkalaşıyorum. Teslim oluyorum sana bir kez daha. Seçeneğim yok aslında; ama olsaydı, böyle bir kaçışı bir an için düşünmeyi bile sana ihanet sayardım. Seninleyim yine, sen oldum. Başkalaştıkça aslıma döndüm... Sana döndüm, kendim oldum. Yok..»»
Anıl Alacaoğlu

Minima Yayıncılık

Üçüncü Sınıf Kadın: Kadın ve Erkeğin Acımasız Doğası Arasına Sıkışan Aşk, Tutku ve Hüzün Artık, çocukların bile masum olmadığı bir dünyada yaşıyoruz. Ben de çocuktum ve masum değildim. Sorsanız bunun için üzgün_değilim. Şimdi her şeyi bir çırpıda anlatıp, içimden çıkmak için, bedenimi içten içe kemiren canavarı salıp kurtulacağım. Her şey çok açık ve net olacak. Ama yine de ..»»
Kenan Kalecikli

Minima Yayıncılık

Yasak bir hayalden mi hükümlüyüm? Hayaller yasaklanabilir mi? Bir köle bile, yaşamı algıladığı boyutta hayal kurarken özgür değil midir? İnanamıyorum. Hiçbir düşünce gücünün onaylatamayacağı bu müthiş trajediyi haketmediğimi bilecek kadar kendimdeyim. Adına umut dediğimiz aldanışlardan birinin daha yaşamın kıyısına vurmasıdır bu. Sayısız husum fırtınasından sonra artık denizde tutunamayan bir gül ..»»
Sadettin Elibol

Minima Yayıncılık

Cumhuriyetçi Demokrasi: Türkiye`nin Özgün Yolu "Türkiye, bugün, yüzyılın başlarında kırdığı emperyalist kuşatmadan farklı yöntemler ve araçlarla yürütülen yeni bir "meydan okuma"yla karşı karşıya bulunuyor. Bu "meydan okuma"nın da -o dönemde olduğu gibi- iç ve dış cephesi derin ittifak halindedir I Malum ittifak, olanca iştahıyla, kuşatmayı, teslim alana kadar sürdürebileceğini düşlüyor! Yaş..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.