Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Meneviş Yayınları

Meneviş Yayınları

• Meneviş Yayınları Kitapları | • Meneviş Yayınları İletişim Bilgileri | • Meneviş Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Meneviş Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 47 kitap bulunuyor."Meneviş Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Yılmaz Erdoğan

Meneviş Yayınları

Yaklaşık yirmi tane kadar Kızılderili büyük bir ateşin etrafında savaş çığlıkları atarak dans ediyorlardı. Ellerinde baltalar ve oklar, yüzlerinde savaş boyaları vardı. Başlarındaki tavuk tüylerini bile ihmal etmemişlerdi. Dahası, sarı saçlı mavi gözlü bir genç kız, ateşin hemen yanıbaşındaki bir çam ağacına bağlanmıştı. Başka bir ça..»»
Yılmaz Erdoğan

Meneviş Yayınları

Telefon çaldı. Genç bir kız, ağlamaklı bir sesle: Eğer on beş dakikaya kadar büyük postanenin önüne gelmezsen, olacaklardan sorumlu değilim, dedi.»»
Mahir Duman

Meneviş Yayınları

Hiçbir kalbe, kapı kırılarak girilmez. Sevgi, bütün gönül gümrüklerinde geçerli tek pasaporttur. »»
Zehra Yücel

Meneviş Yayınları

Yaşamak ve yaşatmak... Bir bebeğin bedenini saran kundakta kokumun olduğunu bilmek, fırının kızgın taşında ağır ağır kabaran ekmeğin hamurunda dolanmak, hamile bir kadının canının çektiği taze nohutla damarında gezinmek ve oradan bedenindeki varlığa nüfuz etmek... Böylece evrende hiç durmadan dönüp duran halkanın ilk ve son durağı olmakla gururlanmak. Ne güzel ve onur verici olurdu son güne kad..»»
Mehmet Emin Ulu

Meneviş Yayınları

Betül karanlığın ortasında yapayalnız kalmıştı. Ne yapacağını, hangi tarafa gideceğini kestiremiyordu. Biraz bekledi. Ormanın içinde, uzaklarda bir parıltı gördü. Bu bir Işık kümesine benziyordu. Yaklaştıkça büyüyordu. Önce korkar gibi oldu. Bir ağacın arkasına gizlendi. Işık kümesi Yaklaştı... Betül´ün içi rahatladı. Bunlar ateş böcekleriydi.»»
Ahmet Efe

Meneviş Yayınları

Keloğlan ile Kuyudaki Dev Keloğlan ile Ak Güvercin. Keloğlan ile Kılçene Keloğlanın Sihirli Eşyaları»»
Ahmet Efe

Meneviş Yayınları

Akıl Küpü Koca Dev Avcı ile Ayı Yörük Beyi İki Arkadaş Küçük Balıkçı Ahmed'in Baltası Kasırga Cezası»»
Yılmaz Erdoğan

Meneviş Yayınları

Birbirinden ayırma kısmetle tevekkülü, Ateşi yüreğinde saklar sevdanın külü. Testi midir bu dolan yoksa gönlündeki havuz, Çiçekler ne gün açtı, nasıl geldi bu temmuz' ......»»
Yılmaz Erdoğan

Meneviş Yayınları

O, öylesine ulaşılmazdı ki uzakları, çok uzakları seyrederken, İngiliz kızın hayalleri gözlerinin önünden gitmiyordu. Yüreğindeki çağlayanı biraz olsun sakinleştirmek, başını alıp giden dalgalara engel olmak için ne yapmalıydı'.. Çaresizliğin acımasız kollarına sıkışıp kalmak ve yalnızca beklemek Kötü bir gelişme ve acı bir son Eğer Selvinaz'ı seviyorsa Laura'dan hoşlanması ne ile izah edilebilird..»»
Üzeyir Gündüz

Meneviş Yayınları

O zamana kadar iki büklüm oturan Haydar, hemen belini doğrultup: - İsraf Teyze de kim' diye sordu. - İşte bu kadın, diye gösterdim, sen onu tanımazsın. Çok zengin bir kadındır. Kendisi Bursa´da oturur. Sonra başladım anlatmaya. İsraf Teyze´nin kurduğu vakıftan; oğullarından, kızlarından, Bursa´daki öğrenci yurtlarından, kocasından kalan meyve bahçelerinden bahsettim. Haydar´ın gözleri pırıl pırı..»»
Ahmet Efe

Meneviş Yayınları

Bilal okuduğu yatılı okulun ikinci sınıfındayken, bir ders arasında nöbetçi öğrenci gelip, müdürün kendisini çağırdığını söyleyince çok heyecanlandı. Acaba bir hata mı yapmış, bir suç mu işlemişti'... Korku ve telaşla müdürün odasına indi»»
Ahmet Efe

Meneviş Yayınları

Atların Korkunç nal seslerini duyduğunda sofraya oturmak üzereydiler. Safiye, elindeki testiyi fırlatmış ve yavrularını iki kolu arasına sıkıştırmıştı. Tıpkı bir anne kuş gibi ve yüreği yerinden kopacakmış gibi çarparak. Gözleri akşamın alaca karanlığında korkuyla böyümüş, yüzü sapsarı kesilmiş. Büyük oğlu Cerrah ve küçük oğlu Cüneyd, hiç beklemedikleri bu telaşın şaşkınlığı içinde, ovayı bir sel ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.