Büyük olma yolundaki ilk adım, dürüst olmaktır. (S. Johnson) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Maya Kitap

Maya Kitap

• Maya Kitap Kitapları | • Maya Kitap İletişim Bilgileri | • Maya Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Maya Kitap isimli yayınevine ait Toplam 97 kitap bulunuyor.
MAYA Basın ve Yayın San. ve Tic. A.Ş. matbaacılık ve yayıncılık alanında faaliyet göstermek üzere 1993 yılında kuruldu. Maya'nın yayınları arasında 1994 yılından beri aylık olarak yayınlanan TAŞIYANLAR ve 2000 yılından beri yayınlanan 3D LOJİSTİK ile 2007 yılında yayın hayatına başlayan ÜSTYAPI adında sektörel dergileri ile çeşitli kurumsal süreli yayınlar ve teknik kitaplar bulunmaktadır. 2009 yılında ilk baskısı yapılan NİĞDE – KAPADOKYA’NIN BAŞKENTİ adlı kitap; tarih boyunca önemli bir geçit noktasında yer almasından dolayı, saldırı, işgal ve savaşları sıkça yaşamış; birden çok kere yıkılmış, yakılmış ama yeniden inşa edilerek var olmuş Niğde’nin bulunduğu bölgenin coğrafyası, tarihi, yerleşenleri, eserleri ile Osmanlı döneminden ilginç detaylarla Milli Mücadele sürecine kadar geçen dönemleri anlatmaktadır. Kitap bir tarihçi kitabı değildir. Yerel anlamda memleketini detayları ile anlatmak isteyen bir gönüllünün çalışması olarak değerlendirilip okunmalıdır. Basılmış eserler, güncel kaynaklar, yaşayan şahitler ile mevcutta var olan tarihi eserlerin tamamına yakını yerinde gidilerek, görülerek, izlenerek okunmuş, bakılmış, bilgi ve belge derlemesi yapılmıştır. Maya Kitap bastığı, Behzat Taş tarafından hazırlanan ANADOLU’NUN ESKİ SAKİNLERİ kitap dizisi ise Anadolu’da yaşamış belli başlı 5 uygarlığın çizgilerle tanıtıldığı bir dizidir. Bu dizide; Anadolu antik çağının uygarlıkları olan Hititler, Urartular ve Frigler; savaşçı bir kavim olan Galatlar ve yeryüzününde Neolitik devrin en önemli topluluklarından olan Çatalhöyüklülerin öyküleri anlatılmaktadır. Bu dizinin Maya Kitap tarafından yapılan baskısı tükenmiş bulunmaktadır
Son Yayınlanan Kitapları
Kerim Kuvetli

Maya Kitap

Modern dünyaya miras kalan pek çok icat, keşif ve yeniliğin ilki, Anadolu topraklarında kurulmuş irili ufaklı medeniyetlerde ortaya çıkmıştır. Bu kitap, Anadolu’nun sırlarla dolu kadim tarihini keşfetme serüvenine çıkmak isteyenlerin, bilgi karmaşasına boğulmadan, doyurucu üstelik keyifli ve anlaşılabilir bilgiler edinmelerini sağlamak amacıyla yazılmıştır. Okurken, üzerinde yaşadığımız Anadol..»»
Francis Espinasse

Maya Kitap

Döneminin en etkili isimlerinden olan Fransız filozof ve yazar Voltaire, Fransız İhtilali ve Aydınlanma hareketinin öncülerinden sayılır. Kilise ve Saray’ın baskılarına rağmen din, ifade özgürlüğü, insan hakları ve felsefe üzerine yazdığı yazılar; Victor Hugo, Friedrich Nietzsche, Karl Marx, Jean-Paul Sartre ve Mustafa   Kemal Atatürk gibi pek çok önemli kişiye ilham olmuştur. F..»»
Jack London

Maya Kitap

Zeki çiftçi Dick Forrest, güzel ve yetenekli karısı Paula’yla Büyük Ev’de mutlu bir yaşam sürmektedir. Forrest’ın arkadaşı Graham, Büyük Ev’e geldiğinde işler karışır. İki arkadaş Paula’ya, Paula ise adamların ikisine birden âşıktır. Bu aşk üçgeni onları nereye götürecektir?   Bu kitaptaki üç karakterim mızmız da değil, ahlakçı da... Hepsi kültürlü ve modern ama ay..»»
Laozi

Maya Kitap

Arka Kapak Yazısı     Yol (Tao) ve Erdem (Te) bundan tam 2.500 yıl önce Laozi (Yaşlı Bilge) adında Çinli bir düşünür tarafından yazılmış, 81 aforizmadan oluşan bir metindir. Tao ve Te olmak üzere iki bölüme ayrılan kitap, bir felsefi akım ve bir din olarak kabul edilen Taoculuğun (Taoizm) temel kaynağıdır. Taoculuğun dışında Budizm, Neo Konfüçyüsçülük ve özellikle so..»»
Nigel Warburton

Maya Kitap

Arka Kapak Yazısı     Son derece akıcı ve insanı düşünmeye sevk eden bu muhabbetler, çok çeşitli felsefi konular üzerine hayranlık uyandırıcı bir kavrayış sunuyor. -Publishers Weekly        Felsefe Muhabbetlerine Dönüş, günümüz felsefe dünyasının önde gelen filozoflarıyla yapılan görüşmeleri içeriyor. Yirmi yedi eğlenceli, kişisel ve aydınlatıcı muhabbet, yaşamı..»»
Stewart Lee Allen

Maya Kitap

Arka Kapak Yazısı     “Gurmeler, kahve bağımlıları, antropologlar ve eğlenceli macera hikâyelerini seven herkes bu kitabı mutlaka okumalı.”   -Anthony Bourdain Mutfak Sırları’nın yazarı, dünyaca ünlü şef   Kahve, gerçekten de tarihi yönlendiren bir madde mi? Nerede doğdu, hangi yollardan geçerek bize geldi? Batı medeniyeti, aydınlanmasını kahveye mi borçlu? Stewar..»»
Joseph Jacobs

Maya Kitap

Arka Kapak Yazısı     Büyülü ve kadim ülke Hindistan’dan rengârenk masallar… Bazı araştırmacıların masalların doğduğu yer kabul ettiği Hindistan’da yüzyıllardır anlatılagelen bu masallar, Batı’daki pek çok masala kaynaklık etmiştir. Cesareti ve fedakârlığı, aşkı ve macerayı, sihri ve ölümü anlatan bu masallar, aynı zamanda yaşamın temel sorularına da cevap aramaktadır...»»
W. R. S. Ralston

Maya Kitap

Arka Kapak Yazısı     Karlı ve uzun geceler ülkesi Rusya’dan beyaz (!) masallar… Rus insanının eşsiz anlatım yeteneğinin kendini en iyi gösterdiği yer şüphesiz masallardır. Rus masallarının kulağa hoş gelen bir dili, etkileyici bir anlatımı, doğal bir mizahi yanı ve mükemmel tasvirleri vardır. Bu kitap özenle seçilmiş 51 masalı bir araya getirirken Rus masallarının t..»»
Yei Theodora Ozaki

Maya Kitap

Arka Kapak Yazısı     “Güneşin Doğduğu Ülke” Japonya’dan mistik masallar… Masallarda karşımıza çıkan mucizeler, fıkralar, efsaneler ve fabllar, eşsiz Japon kültürünün dünya görüşünü özetliyor. Japonların fantezi dünyasının en iyi örnekleri olan 22 masal, bu kitapta bir araya getirildi. Bu masallar bizleri azizler, sahtekârlar, hortlaklar, şifacılar, cinler, ifritler,..»»
McLeod Kardeşler

Maya Kitap

Arka Kapak Yazısı     Selam, ben Greg. Ben de Myles. Greg: Bu kitabı, parlak fikirler bulmanıza yardım edebilmek için hazırladık. Myles: Amacımız, bu kitabı ileride size ilham verecek sözcük ve resimlerle doldurmanızı sağlamak ve böylelikle muhteşem şeyler yaratmanıza katkıda bulunmak. BAFTA ödüllü McLeod kardeşlerden birbirinden ilginç aktivitelerle dolu interakt..»»
Natsume S?seki

Maya Kitap

Modern Japon romanının en önemli temsilcilerinden Natsume S?seki’nin ince mizah ve sonsuz masumiyetle örülü bu romanı, 23 yaşındaki Sanşiro’nun yaşadığı küçük yerden ayrılıp üniversite için Tokyo’ya gitmesiyle başlıyor. Şehrin kalabalığı, yeni insanlar, akademik çevreler ve hepsinden önemlisi kadınlar arasında Sanşiro, yaşamını zenginleştirmenin yollarını arıyor. Sanşir..»»
Meredith Macardle

Maya Kitap

Dünyanın nasıl işlediğini öğrenme konusunda tutkulu insanlar olmasaydı bilim var olmazdı.   Bu kitapta; 2.500 yıl boyunca yapılan keşifleri Antik çağlardan modern döneme kadar yapılmış bilimsel çalışmaları Aristo, Galilei, Darwin, da Vinci, Curie ve Hawking gibi, tabuları yıkmaya cesaret eden zihinlerin hayatları ve çalışmalarını bulacaksınız.       ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.