Mütavazi olmalıyız. Çünkü gelip geçiçiyiz ve unutulacağız. Hayat başkalarına muvaffakiyetlerimizi anlatmak için geçirilmeyecek kadar kısadır. -- Carnegie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Mandolin Yayınları

Mandolin Yayınları

• Mandolin Yayınları Kitapları | • Mandolin Yayınları İletişim Bilgileri | • Mandolin Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Mandolin Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 102 kitap bulunuyor.
Ülkemizin köklü yayınevlerinden İnkılâp Kitabevi’nin tescilli markası olarak 2008 başlarında yayın hayatına başlayan MANDOLİN YAYINLARI, 0-18 yaş arası çocuklara yönelik kitaplar yayınlıyor. Ödüllü kitapları, resimli kaynak kitapları, hikaye kitapları ve oyunlu kitaplarıyla çocukların da söz sahibi olduğu Mandolin, çocuk çevirmenleriyle bir ilke imza attı. Öğrenerek büyüyen bir yayınevi olarak en büyük amaçlarımızdan biri de keyif alarak hazırladığımız Mandolin kitaplarının çocuklar tarafından eğlenerek okunması. Mandolin’de 0-18 yaş arası çocuklar için yapılan yayınları değerlendiren bir çocuk yayın kurulu da var. Ayrıca çocuk kitaplarını yine çocuklar çeviriyor. İngilizce ve Fransızca kitaplardan bazılarını, uygun yaşlardaki, dil bilgisine sahip çocuklarla böyle bir proje başlattık ve İTܒden, Boğaziçi Üniversitesi’nden sorumlu danışmanlarla birlikte yürütülen proje sayesinde, Mandolin çocukların gerçek anlamda söz sahibi olduğu bir yayınevi haline geldi. Çocukların da söz sahibi olduğu, çeviriler yaptığı, kitap yazıları yazdığı, kitap seçtiği bir yayınevi olarak çocuklara okumayı sevdirmek ve okuma alışkanlığını arttırmak için iyi kitaplar hazırlamaya çalışan Mandolin’e şimdilik İnkılap Kitapevinin yaramaz ufaklığı diyebiliriz. Raflardaki çocuk kitaplarının en iyilerinin bir kısmını yayımlarken, çocukları sanatçılarla, akademisyenlerle, bilim insanlarıyla, sporcularla, yazarlarla, çizerlerle buluşturmak amacındayız.
Son Yayınlanan Kitapları
Françoise De Guibert

Mandolin Yayınları

Muhteşem Larousse Ansiklopedisi "Korsanlar" İnanılmaz ve heyecan verici bir dünyayı keşfetmeye hazırlan! Korsanlar hakkında merak edilen bütün soruların yanıtlarını bu kitap açıklıyor. Bambaşka bir dünyanın içine hoş geldiniz! Ansiklopedi konusunda dünyaca ünlü Larousse'un hazırladığı bu kitap, bir yandan ..»»
Kolektif

Mandolin Yayınları

Kelimeleri 3 dilde keşfederek öğrenin. Kelimelerin zenginliğini 44 sayfalık bu sözlükte 3 dilde birden keşfedeceksiniz! Çocukların çevresiyle ilgili konular detaylı, renkli çizimler ve keyifli oyunlarla bu kitabın içinde... Discover and learn words in 3 languages In this 44 page dictionary you will discover a wealth of words in th..»»
Penny Clarke

Mandolin Yayınları

Gerçek kahramanlarla birlikte bilinmeyenlere yelken açmaya ne dersiniz? Büyük İskender'in fetihlerine katılın. Amerika'yı keşfeden öncülere eşlik edin. Peki ya Ay'a yolculuğa ne dersiniz? Kim bilir, belki gelecekteki Mars yolculuğunun nasıl olacağını da şimdiden bilmek istersiniz! Teknolojik ilerlemenin kâşiflere bilinmeyenler dünyasının ..»»
Roberto Piumini

Mandolin Yayınları

Sakumat, Malatyalı bir nakkaştır. Varlıklı bir ağa, ondan konağının üç odasının duvarlarını resimlemesini ister, karşılığında vereceklerini gözetmeden. Odalarda ağanın bilinmeyen bir hastalığa tutulmuş küçük oğlu yaşamaktadır. Nakkaş o zaman anlar: Çocuk ve babasıyla kurduğu ilişki sıradan bir ilişki olmayacaktır; tıpkı duvarlarda yer alacak resimle..»»
Emre Saraçoğlu

Mandolin Yayınları

Sesler renklere, kadınlar erkeklere, gece ayaza karışırken, tüm bu hengâmenin içine sıkışmış bir gece kulübü... Dinmeyen alkış ve kurşun sesleri... Bitmeyen barut ve parfüm kokusu... Kol kola gezen şöhret ve keder... Acılı ve mutlu gözyaşlarının birlikte aktığı, sürükleyici bir roman, Alaturka... Pavyon şarkıcıları Dore ve Lame'nin, divalar ..»»
Tansel Mumcu

Mandolin Yayınları

500'den fazla İngilizce kelime okunuşları ve Türkçeleriyle birlikte...»»
Tim Davis

Mandolin Yayınları

Doğal hayata hiç ilgisi olmadığını düşünenlerin bile güzellikleri, renkleri, ötüşleri, uçuş becerileri ve özgürlükleriyle insanlara daima ilham kaynağı olan kuşlarla mutlaka bir ilişkisi vardır. Kuşların sembolik ve şiirsel anlamları bir yana, bilim insanları aerodinamikleri, yön bulma kabiliyetleri, evrimleri ve nazik evrenim..»»
Fabienne Blanchut

Mandolin Yayınları

Zeynep bazen temizliğine hiç özen göstermez! Güzel kokmak ve şekerlemeye benzemek mi, ah hayır! Ama "mükemmel bir prenses" olduğunda, tertemiz olmak ve güzel görünmek ister. O herkes tarafından beğenilmeye bayılır. 10 kalp oyunu ve Mükemmel Prenses'in "Temizlik Diploması" bu kitabın içinde! Mükemmel Prenses Zeynep Kitapları: Mükemmel Prenses Zeynep karakteri aracılığıyla bu kitaplar dürüst, cesu..»»
Fabienne Blanchut

Mandolin Yayınları

Zeynep eşyalarını başkalarıyla paylaşmayı sevmez! Bu davranışı hiç güzel değildir! Ama "mükemmel bir prenses" olduğunda, çok cömerttir. Hediyeler hazırlamak, eşyalarını diğerleriyle paylaşmak onu çok mutlu eder. 10 kalp oyunu ve Mükemmel Prenses'in "Cömertlik Diploması" bu kitabın içinde! Mükemmel Prenses Zeynep Kitapları: Mükemmel Prenses Zeynep karakteri aracılığıyla bu kitaplar dürüst, cesur,..»»
Fabienne Blanchut

Mandolin Yayınları

Zeynep bazen sokakta insanlara dilini çıkarır, parmağıyla işaret ederek kötü sözler söyler. Ama "mükemmel bir prenses" olduğunda, çok kibar davranır. Örneğin "teşekkürler," en sevdiği sözcüktür! 10 kalp oyunu ve Mükemmel Prenses'in "Kibarlık Diploması" bu kitabın içinde! Mükemmel Prenses Zeynep Kitapları: Mükemmel Prenses Zeynep karakteri aracılığıyla bu kitaplar dürüst, cesur, cömert, uslu, görg..»»
Fabienne Blanchut

Mandolin Yayınları

Zeynep bazen hikâyeler uydurur! Gerçekleri çarpıtarak yalan söylerken çok eğlenir! Ama "mükemmel bir prenses" olduğunda, her gün doğruyu söyler. Hata bile yapsa itiraf etmek, yarı yarıya affedilmektir. 10 kalp oyunu ve Mükemmel Prenses'in "Dürüstlük Diploması" bu kitabın içinde! Mükemmel Prenses Zeynep Kitapları: Mükemmel Prenses Zeynep karakteri aracılığıyla bu kitaplar dürüst, cesur, cömert, u..»»
Fabienne Blanchut

Mandolin Yayınları

Zeynep bir sürü şeyden korkar! Cadılardan, böceklerden, özellikle de kocaman, huysuz kurtlardan... Ama "mükemmel bir prenses" olduğunda, hiçbir şeyden korkmaz. Ne karanlıktan, ne fırtınadan ne de büyük köpek Hırhır'dan... 10 kalp oyunu ve Mükemmel Prenses'in "Cesaret Diploması" bu kitabın içinde! Mükemmel Prenses Zeynep Kitapları: Mükemmel Prenses Zeynep karakteri aracılığıyla bu kitaplar dürüst..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.