Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Litera Yayınları

Litera Yayınları

• Litera Yayınları Kitapları | • Litera Yayınları İletişim Bilgileri | • Litera Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Litera Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 18 kitap bulunuyor."Litera Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mustafa Aksu

Litera Yayınları

Ey kendi zindânına, kendini haps eden kişi. Çıkmak vakti gelmedi mi? Kendini tanıma uğraşı bu kadar mı zor geldi? Kendilerini ateşten zincirlere vuranların haberleri ulaşmadı mı sana? Anahtar ellerinde, kendi kuşandıkları zincirlerin açılmasını bekleyenleri görmedin mi? Yaşadığın yere bu kadar mı yabancısın, bakmaz mısın etrâfına bu oluş ve bozuluş kim için? Kelimelere ne için yüklenmiş mânâlar, h..»»
Savaş S. Barkçin

Litera Yayınları

Yâ ilâhi! Sensin Allâh, ben Senin bir bendenim Bismi Allâh der ve zikreyler Seni rûh u tenim. Abd-i âcizim, düşerim gaflete her bir nefes Mağfiret etmezsen ey Rahmân boğar insânı nefs. (Tanıtım Bülteninden) »»
Muhyiddin İbn Arabi (Ebû Bekir Muhammed b. Ali)

Litera Yayınları

Büyük sûfî düşünür İbn Arabi'nin şaheseri Fütûhât-ı Mekkiyye, kutsal topraklardan tüm insanlığa açılan bilgi ve hikmet fetihleri, ille defa tam olarak başka bir dile çevrilerek yayınlanıyor! Doğu ve batı düşüncesinde derin izler bırakmış, mistik gnostik pek çok akımlara kaynaklık etmiş büyük düşünür İbn Arabi'yi 'Şeyhü'l-Ekber' yani en büyük üstad yapan bu topraklarda bizzat kendisini..»»
Jeffrey E. Young

Litera Yayınları

Bilişsel Terapiden Şema Terapiye Evrim Şema Terapinin Gelişimi Erken Dönem Uyumsuz Şemalar Erken Dönem Uyumsuz Şemaların Karakteristikleri Şemaların Temeli Şema Alanları ve Erken Dönem Uyumsuz Şemalar Erken Dönem Uyumsuz Şemalar için Deneysel Destek Erken Dönem Uyumsuz Şemalar Biyolojisi Şema işlemleri Uyumsuz Baş Etme Biçimleri ve Tepkiler Şema Modları Şema Değerlendirmesi..»»
İbn Sina

Litera Yayınları

Eşsesli (Müttefik), Eşit-anlamlı (Mütevatı), Ayrı (Mütebayin), Türemiş vb. Lafızlar Konuya Söylenen veya Söylenmeyen ile Konuda Bulunan veya Bulunmayanın Anlamının Açıklanması ***Bir Konuda Mevcut Olma*** Şeklindeki Araz Tanımının Açıklanması ***Üzerine Söylenme*** ve ***içinde Var olma*** Arasında Vuku Bulan Karışımlar ve Bunların Hangi Şeylere Götürdüğü ***Tek Bir Şey Bi..»»
Muhyiddin İbn Arabi (Ebû Bekir Muhammed b. Ali)

Litera Yayınları

İbn Arabî'nin şaheseri Fütûhât-ı Mekkiyye projesinin on ikinci kitabı da nihayet Türkçe çevirisiyle okurlarına sunuluyor! Yirmi üç ve yirmi dördüncü sıfırlarden oluşan on ikinci cilt genel olarak; menziller, mertebeler ve bunlara ait sırların nasıl bilenebileceğine dair açıklamaların yer aldığı bölümlerden oluşmakta. Her bir menzile ait sırların yine o menzile ait farklı mertebele..»»
Mark A. Whisman

Litera Yayınları

Bu kitap depresyonun bilişsel terapisini bütün yönleriyle ele alıyor. Kitabın bölümlerinde yazarlar, farklı depresyon tezahürlerine Bilişsel Terapiyi uyarlamada bütüncül bir rehber sunarken klinik, kuramsal ve deneysel gelişmeleri entegre etmektedirler. Kitabın odağını, günlük klinik uygulamalarda yaygın olarak karşılaşılan ve muhtemelen zor ve tedaviyi tehdit edici dahası standart BT..»»
James F. Masterson

Litera Yayınları

Bu kitap Borderline ve narsisistik kendilik bozukluğu olan hastaların psikoterapisine dair teorik yaklaşımlar arasındaki farklılık ve benzerlikleri incelemektedir. Üç öncü psikoterapist tarafından temsil edilen; gelişimsel yaklaşım, kendilik ve nesne ilişkileri yaklaşımı ve kendilik psikolojisi yaklaşımlarının borderline ve narsisistik kendilik bozukluklarının psikoterapisine dair arg..»»
İbn Sina

Litera Yayınları

Büyük Türk-İslam filozofu İbn Sînâ'nın Sema ve Âlem başlığını taşıyan bu eseri, filozofun eş-Şifâ isimli felsefe ve bilimler ansiklopedisinin Doğa Bilimleri alanındaki ikinci kitabıdır. Bu kitabında filozof, dört unsurun (toprak, ateş, hava ve su) dışında beşinci yalın unsura sahip olan semavi cismin hareketini ele almaktadır. Buna göre bu beşinci yalın unsur, yalın olduğundan dolayı,..»»
Robert L. Leahy

Litera Yayınları

Kısım teorik ve kavramsal temeller Direnç modelleri Prosedüre karşı direnç Anlaşılma direnci Öz-Tutarlılık Şematik direnç Ahlaki direnç kompulsif sorumluluk Mağduriyet direnci Riskten kaçınma direnci ve depresif direnç Kendini sabote eme Karşı aktarımın incelenmesi Kısım bilişsel terapi ve karşı aktarım Karşı aktarımın kullanılması Bilişsel terapide direncin aşılması Yat..»»
İbn Arabi

Litera Yayınları

Üç sırrın menzilinin bilinmesi Hayali benzerlik menzilinin ve hakikatler ve imtizaç aleminin Muhammedi mertebeden bilinmesi Hayvanlar ümmetinin menzilin bilinmesi Peygamberin varislerinin ve alimlerin menzillerinin Muhammedi makamından öğrenilmesi Tevhit ve Cem menzilinin bilinmesi Hatemler menzilinin bilinmesi, ilahi gelinlerin sayısı ve yabancı sırların bilinmesi ..»»
Paul L. Wachtel

Litera Yayınları

- Psikoterapide bağlam ve ilişki - Ötekini nasıl anlarız? - Tepkisiz duruş ve 'Epistemolojik Anksiyeteler' - Telkin etkisini ortadan kaldırma amacıyla hastayla kurulan ilişkinin minimize edilmesi - Epistemolojiden sağlam bir kurama - Kişiliğin dinamikleri - İki kişili epitemolojisi tek kişilik kuramı? - Kabul görmüş, muhafazakarlığın çekiciliği - İki-kişiliden bağlamsal olana ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.