Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kuzgun Kitap

Kuzgun Kitap

• Kuzgun Kitap Kitapları | • Kuzgun Kitap İletişim Bilgileri | • Kuzgun Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Kuzgun Kitap isimli yayınevine ait Toplam 56 kitap bulunuyor."Kuzgun Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hayri Sarı

Kuzgun Kitap

Gençlik Enerjidir İnsan, doğar, yaşar, ölür. Gençlik kolonlarıdır yaşamın. Suyun kaynağı çocukluksa, vadiden akışı orta yaşlılık, denize ulaşışı yaşlılıktır. Dağlardan, çağlayanlardan dökülüp vadiye iniştir gençlik. Kısaca gençlik coşkudur, enerjidir. Enerji yapar da yıkar da. Toplum enerjiyi üretime dönüştürmek ister. Gençlik değirmeninde un öğütme çabasıdır eğitim. Yeni kuşaklara istendik da..»»
Rafet Şamlı

Kuzgun Kitap

ELVEDA Rafet Şamlı göç edecek dünyadan. Arkadaşlar size olsun elveda. Oğlunu görmedin gelsen yanına. Anneciğim sana olsun elveda. Gidiyorum dünyadan dönülmez yola. Allahım sizlere sabırlar vere. Fotoğrafım sizlere hatıra kala. Eş dostlarım size olsun elveda. Anneme söyleyin başın tarasın. Sevgilim duysun da kara bağlasın. Sonra mezarıma gelip ağlasın. Nazlı y..»»
Mehmet Bedri Gültekin

Kuzgun Kitap

Evet, nerede yaşamak istersiniz? Sizin için mutluluk nedir? Şimdi yukarıda resmettiğimiz iki tablodan hareketle mutluluğun ne olduğu üzerinde biraz fîkir yürütelim: Mutluluk; Evin dış kapısı açık yatabilmenin huzurunu yaşayabilmektir.228 Sokakta rastladığınız her kişinin dostunuz olduğunu bilmektir. Gönül huzuru ile yaşadığınız ülkenin her tarafına gidebilmektir. ..»»
Hakan Yakıcı

Kuzgun Kitap

MÜJGÂNA ŞİİR… Nasılsın MÜJGAN..! Nasılsın Uğurlu yoncamın, dördüncü Yaprağı.. Kırkların duası, Yaradılışın altıncı günü Nasılsın..   Nasılsın Müjgan, Görünmez sevinçlerimin Kızıl ötesi gülücüğü, Sarı sonbaharım, Kuru gazelim. Mor ötesi burukluğum, ve Hep ağlamaklı çocukluğum, nasılsın..   Nasılsın Müjgan ! Bütün hüzzam şarkıların Elle tutulur tek hüz..»»
Funda DağUmut AltınışıkSerdar SolakUğur Yıldız

Kuzgun Kitap

Abidin Yağmur

Kuzgun Kitap

Arka Kapak Yazısı   Her insan masal gibi bir yaşam sürdüğünü düşünür, sonra bir bakar ki yaşamı da, masalı da hikâye olmuş!   Ben de hikâyeden işlerle uğraşacağıma, hikâye yazayım dedim. O günden beri kendime şöyle derim:       Hikâyeci Abidin!     »»
Ebru Ermiş

Kuzgun Kitap

Arka Kapak Yazısı   »»
Cumhur Aksel

Kuzgun Kitap

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ANONİM ŞİRKETİ – Doğum” adlı çalışmanın, “Öteki” altbaşlığı ile devam serisinin 1. kitabıdır. İçindekilerden Bir Beyaz Adam Sendromu: Kan, Gen, Ben, Irk Dil, Din... Tarihöncesinden Gelen İnsanlık Ailesi İnsanoğlunun Tarihöncesindeki Serüveni “Kurt”un köpeğe dönüşüm sürecinde İnsanın Evrimi Tarım.. tarım.. tarım... Irklar-Diller-Genler-K..»»
Olcay Erözden

Kuzgun Kitap

Bendeniz cehaletin neden olduğu olumsuzlukların kısmi önlemlerle giderilebileceğine, toplum üzerindeki yıkıcı etkisinin önlenebileceğine hatta bunun istenildiğine inanmayanlardanım. Aksine cehaletin çeşitli çıkarlara hizmet edebilmesi için yolunun bin yıllar boyunca cehalet seviciler tarafından sistematik bir şekilde  açık tutulduğunu düşünüyorum. O yüzdendir ki cehaleti..»»
Numan Erkurt

Kuzgun Kitap

Sesin söze dönüşmeye zorlandığı o anlarda imdadımıza yetişen yürek okuyucuları bazen bizim söz ustası olmamıza gerek kalmadan düşünce kayığımızı bir çırak edasıyla kolayca açıklara taşıyabilir.Güz taneleri romanı ise bitişlerin doğurduğu başlangıçların gelişim kaynağının yine bu bitişler olduğunu anımsatan geçmişin çıraklığından ustalığa bir dönüşüm hikayesi.Aile bağı, sevgi, nefret, bekleyiş ve i..»»
Taygun Çalışkan

Kuzgun Kitap

‘‘Deniyorum… Başka bir adam olmayı deniyorum. Zor… Ama Onun için deniyorum. Çok acıyor… Deneyeceğim. Korkmuyorum! Başarabileceğimi biliyorum. Aslında tek korktuğum bu.’’   Peki sen? Sen hiç biri ölmesin diye, birinde bin defa öldün mü?   Bilimsel Bir Gerçek; İnsan beyninin Amigdala bölümü, duygularınızı ve uzun vadeli anılarınızı depolar. Korkularınız ve mutlu aşk a..»»
Numan Erkurt

Kuzgun Kitap

Sesin söze dönüşmeye zorlandığı o anlarda imdadımıza yetişen yürek okuyucuları bazen bizim söz ustası olmamıza gerek kalmadan düşünce kayığımızı bir çırak edasıyla kolayca açıklara taşıyabilir. Güz taneleri romanı ise bitişlerin doğurduğu başlangıçların gelişim kaynağının yine bu bitişler olduğunu anımsatan geçmişin çıraklığından ustalığa bir dönüşüm hikayesi. Aile bağı, sevgi, nefret, bekle..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.