Aşk cennetin dilinden bize kalan yegane hatıradır. -- Bulor [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Dünyayı Şiir Kurtaracak! 21 Mart Dünya Şiir Günümüz Kutlu Olsun.Kitap Ara:
Kitap Kişi
Kutlu Yayınevi

Kutlu Yayınevi

• Kutlu Yayınevi Kitapları | • Kutlu Yayınevi İletişim Bilgileri | • Kutlu Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Kutlu Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 696 kitap bulunuyor."Kutlu Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
I

Kutlu Yayınevi

Aşka göz yaşı dökerek»»
Salim Şengül

Kutlu Yayınevi

1962 yılında Adana ilinin Kozan ilçesinde doğmuştur. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Kozan’da bitirmiştir.Daha sonra ünüversi- Teye giderek, ünüversiteyi de başarıyla bi- tirmiştir. Salim bey 1979 yılında ailesiyle Hollan- da’ya tatil için gitmiş, 1980 yılında ise işçi olarak gitmiştir. Halâ Hollanda’da yaşa- maktadır. Salim bey elinizde bulunan’’Son Kez Öpeyim Seni Şehit Yavrum’’ isim..»»
Ata Terzibaşı

Kutlu Yayınevi

“Irak’ta Türkmânlar arasında dil, tarih, edebiyat ve folklor araştırmaları sıra kitaplarımızın üçüncüsü teşkil eden bu kitap, Kerkük’te halk arasında kullanılmakta olan atalar sözünden yedi yüz tanesini, gereğine göre izahlı ve mukayeseli olarak içine almaktadır.” - Ata Terzibaşı, 1962 Ata Terzibaşı'nın 1962 yılında Bağdat'ta yayımladığı "Kerkük Eskiler Sözü" adlı çalışması, Türk Dili Derneğini..»»
İrfan Ertav

Kutlu Yayınevi

İyi bir üniversite hayali kuran lise öğrencilerimiz ile üniversitelerimizde öğrenim gören gençlerimiz başta olmak üzere genç kalmayı başarmış bütün güzel yüreklere ilham kaynağı olacak bir çalışmadır. Özellikle, hayata yeniden merhaba diyecek, yeni iş kuracak, yeni hedefler belirleyecek olan herkesin keyifle okuyacağı bir kitaptır. Kaybetmelerin, yıkılmaların hüsranı ile hayata küsen yüreklerin ye..»»
Taylan Yılmaz

Kutlu Yayınevi

Kaç kere öldünüz? Ya da hiç unutamayacağınız kaç farklı ölümü tattınız? Karıştınız mı bütünüyle toprağa? Kendinize dair her şeyin gittikçe soluklaştığını hissettiniz mi? Peki yaşamak için Bir kelime ile ölüp Bir bıçak darbesiyle öldürdünüz mü? Ben hem öldüm hem de öldürdüm. Defalarca yaptım bunu. Defalarca öldüm ve defalarca öldürdüm. Öldükçe yazan, yazdıkça öldüren b..»»
Halit Yılmaz

Kutlu Yayınevi

Öyle bir noktadaydı ki o anda, sanki “dünyadaki sırat” üzerine çıkmış, ne tarafa gideceğini kestiremiyordu adeta. Gözünün önünde sevdiği, arkada bir başka sevdiği. Yıllardır göremediği kardeşine kavuşmanın mutluluğu, kavuşma şeklinin azabı. Kalıp bu yeni hayatını sürdürme isteği, hala gücü yerinde iken kaçıp uzaklaşma tereddüdü. Acaba istese kaçabilir miydi? Arkasındaki kararlı insan buna müsaa..»»
Yazı Yolcusu

Kutlu Yayınevi

Tarihte ilk kez bir şiir kitabı “beş farklı alfabede” kaleme alındı. Latin, Arap, Kiril, Ogham ve Türk (Göktürk) alfabeleri ile yazılan kitap, “beş topraklı” adını da buradan almaktadır. Karşılaştırmalı olarak aynı sayfa üzerinde beş alfabeye de yer verilerek, yazı düzeneklerine ilgi duyanlara kolaylık sağlanmıştır.»»
Nuray Sungur,Gülşah Taşçı

Kutlu Yayınevi

Çocuk resimleri, çocukların yaşanmışlıklarını ortaya çıkardığı kadar onların hayal dünyalarını da yansıtır. Çocuk resimleri sayesinde çocukların hayal dünyalarının kapıları yetişkinlere de aralanır. O dünyada, kötülerden dünyayı kurtaran kahramanlara, kendi kanatları ile uçarak seyahat eden insanlara ya da yeni bir dünyanın keşfedilişine tanık olabilirsiniz. Çocuğun çizgilerinde, yetişkinin sınırl..»»
Hamit Kaya

Kutlu Yayınevi

“Hayat engellerle doludur, tecrübeler ise bu engellerin en gerçekçi çözümleri olmuştur. Bu eserim, beni ben yapan niteliklerimi ve sizlerin yansımalarına ışık tutmuştur. Umarım, yüreğiniz terk etmeden farkına varırsınız, sahip olduklarınızın...”»»
Jale Altunel

Kutlu Yayınevi

Bir yanında Latin harfleri, öbür yanında da Türk damgaları (Göktürk, Orkun - Yenisey alfabesi) ile kaleme alınmış şiirleriyle okuyucu karşısına çıkan şaire, iç dünyasını şu dizelerle özetliyor: Her vatan sevdalısı okurun, bir tulparı var gökyüzünde!Ve her yurt şiirinde, uçarken onunla Turan göklerinde, Yürekler ata topraklarından çağlayan Göksel sözcüklerle buluşacak!Tulpar sürüsü olup haber uç..»»
Raif Çiçek

Kutlu Yayınevi

Bir yeşil deniz gibi gözlerin…Bilmem ki şeker mi zehir mi sözlerin.Almıştır rengini tenin güllerin.Yüreğin kimin için atar ey dilber! Ürkek ceylan gibidir bakışın.Kim ördü söyle güzellik nakışın.Divandandır böyle selvi duruşun.Meylin hangi yanadır ey dilber! Gözlerim sana bakmaktan çekinir.Gülüşün ki bir ömre bedeldir.Bu dertlerin dermanı sendedir.Kimlere derman oldun ey dilber! Baharda e..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.