Yaşamında öteki kişilere ulaşabildiğin anlar, bir ormandaki kuş ötüşleri gibi olacak... Uzaklardan gelip geçerken, kısacık bir süre yapraklarda yankılanacaklar o kadar. Orman bütün sessizliğiyle yine yalnız duracak orada... I.KANT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kurtuba Kitap

Kurtuba Kitap

• Kurtuba Kitap Kitapları | • Kurtuba Kitap İletişim Bilgileri | • Kurtuba Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Kurtuba Kitap isimli yayınevine ait Toplam 64 kitap bulunuyor.
Ankara'nın merkezi Kızılay'da alternatif bir kültür merkezi olarak açılan KURTUBA Kitap&Kahve kısa sürede Ankaralıların uğrak mekanı haline geldi. Haziran 2008'de hizmete giren KURTUBA; Ankaralı entelektüellerin, yazarların, öğrencilerin, kitapseverlerin, dostlarıyla bir araya gelmek isteyenlerin ve kahve tiryakilerinin büyük beğenisini kazandı. Doğal bir ortamda, ahşap unsurlarla vitray işlemeli detaylarla dekore edilen KURTUBA Kitap & Kahve; 50 kişilik üst kat salonu, 36 kişilik bahçesi ve Kitapevi bölümüyle, Ankaralılara hizmet etmeye devam ediyor. Kitapseverlerle kahve tiryakilerini buluşturan nezih bir ortam olarak KURTUBA; şimdi de Internet sitesiyle hizmetinizde. KURTUBA olarak kaliteden, farklılıklardan ve ilk olma özelliğimizden taviz vermeyerek, kitapseverlerin ve Anakara'lıların hizmetinde olacağız. En kısa sürede KURTUBA'da buluşmak arzusuyla esen kalın.
Son Yayınlanan Kitapları
Ali Bin Ebu Talib

Kurtuba Kitap

Resulüllah efendimiz Hazret-i Muhammed Mustafa bir gün Hazret-i Ali’nin yanına gitti, şöyle hitab etti; Allah ona salat ve selâm eylesin: — Merhaba Müslümanların efendisi, takva sa­hiplerinin önderi..Sonra şöyle buyurdu: Allah bana emretti ki, seni yaklaştırayım; sana ilim vereyim ki, onunla dolasın.Şu hadis-i şerif de Hazret-i Ali içindir ki, çok önemlidir: Ali, Kur'an’ladır; Kur'an da Ali ile..»»
Ekrem Kutlu,Murat Eyüpoğlu,Mehmet Hakan Aşan

Kurtuba Kitap

Trabzon’un incisi Akçaabad, bu yöresel zenginlik ve tarihsel derinlik elbetteki akçaabad’ın epik ve lirik söz varlığında da kendini göstermektedir. İşte elinizdeki bu kitap Akçaabad’ın söz dağarcığının ve otantik kelimelerinin güzide bir hazinesi olarak sizi çocukluğunuza çağırıyor.»»
Hacı Nûreddîn Efendi

Kurtuba Kitap

Kerbela Vak‘ası Hz. Muhammed (s.a.v.)’in torunu Hz. Hüseyin ve diğer yakınlarının Emeviler tarafından siyasi emeller uğruna şehid edildikleri bir katliamdır. Bu hadise İslam tarihinde büyük bir faciadır. Kerbela Faciası’nı müteakip Müslümanlar arasında asırlarca devam eden iç mücadeleler çıkmıştır. Hz. Hüseyin’in, Hz. Muhammed (s.a.v.)’in kızı Hz. Fatıma ile amcasının oğlu ve damadı Hz. Ali’den..»»
Farabi

Kurtuba Kitap

Farabi bu eserinde yaşadığı dönemde ve toplumda bilinen ilimleri sayar. Yani miladi 10. asır ve 2. Abbasi dönemi. Arap uygarlığı olgunluğunun ve gelişiminin zirvesine ulaştığında, önceki iki asırda göz alıcı ürünlerini vermeye başladığında ilmi ve felsefi eserler Yunancadan, Süryaniceden, Farsçadan ve Hindçeden Arap diline tercüme edildi. Tercüme edilen bu ilimler harici ilimler olarak isimlendiri..»»
Sir George Arthur

Kurtuba Kitap

Yusuf Turan Günaydın

Kurtuba Kitap

Şakir Şevket

Kurtuba Kitap

Tarih öncesinden bugüne değin saltık ve savaşçı halkların şahsiyetini çelikleyen boran boran dağların, soylu gürgen vadilerinin, vakar meşe ormanlarının, salkım salkım çamlık tepelere yaslanan zümrüt yeşili yaylaların, Proto-Türklerin bakiyesi olan Kimmerlerin, Kumanların, Hunların, İskitlerin, Elamların, Drillerin, Peçeneklerin, Akhunların, Sabirlerin, Sakaların, Hazarların, Avarların, Kıpçakları..»»
Cabbarzade Mehmed Arif Bey

Kurtuba Kitap

Kolektif

Kurtuba Kitap

Elinizdeki bu eserin yazarı ve tarihi hakkında kesin bilgi yoktur. Hikayelerdeki coğrafi bilgiler, yer ve hükümranlıklar bir kaç yüzyılı kapsamaktadır. Tutiname klasik şark edebiyatının en seçkin eserlerinden biridir. Belki bazı hikayeler İslami devirden öncede vardı. Bunların yanında hikayelerde çin'den mısır'a kadar geniş bir coğrafya görmekteyiz.Bu da bize ilk derleyicinin bir seyyah olduğu ..»»
Midhat Sertoğlu

Kurtuba Kitap

Osmanlı tarihi ile uğraşanlar için gerek kroniklerde, gerekse başka eski tarihlerde, özellikle Osmanlı tarihi'yle ilgili belgelerde geçen bir çok deyimlerin manasını anlamak çok zor, bazen de imkansız olmakta; böylece tarih metinlerinin eksiksiz değerlendirilmemesi gibi bir durum meydana gelmektedir. Osmanlı tarihi ile uğraşan genç nesiller için ise bu durum daha büyük bir problem oluyor. Ayrıca b..»»
Mehmed Ali Ayni

Kurtuba Kitap

Numan Rakipoğlu

Kurtuba Kitap

Modernizm, gerek sözlü gerek yazılı olsun, bugünü ve büyük ölçüde geleceği ilgilendiren birçok tartışmanın ağırlık merkezinde kendine yer bulmaktadır. Konunun kapsamca geniş olması bu tartışmaların felsefi, dinî, politik veya başka bir zeminde ele alınmasını mümkün kılmaktadır. Bununla birlikte Geleneksel Ekol’ün yaptığı modernizm eleştirisi tam olarak ne felsefî, ne dinî, ne de politiktir; onları..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.