Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kurmay Yayınları

Kurmay Yayınları

• Kurmay Yayınları Kitapları | • Kurmay Yayınları İletişim Bilgileri | • Kurmay Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kurmay Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 48 kitap bulunuyor."Kurmay Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Aslı Bayar

Kurmay Yayınları

İtalyanca, Türkçeye benzememektedir. İtalyanca öğrenmekte olan kişiler bu dili öğrenirken belli zorluklar yaşayabilmektedirler. Bu noktada İtalyanca dilbilgisini Türkçe anlatan yeterli sayıda kitap ve özellikle alıştırma kitabının olmayışı yaşanan büyük bir eksikliktir. Bu eksiklikten yola çıkarak yayımlanan Alıştırmalı İtalyanca Dilb..»»
Doğan Yurdakul

Kurmay Yayınları

Doğan Yurdakul'un yıllar süren bir çalışma sonucu ortaya koyduğu Büyük Fransızca-Türkçe Sözlük, anlam, karşılık ve örneklendirme yönünden Fransızca ve Türkçedeki belli başlı bütün sözlükler taranarak hazırlanmıştır. Sözlük, başvuranı, kelimenin cinsi, dilbilgisel işlevi ve köken di..»»
Arzu Kaptan

Kurmay Yayınları

2450 Soru Yeni Müfredat Programına Uygun Avrupa Ortak Dil Düzeylerine Göre A2/2 Deneme Sınavla»»
S. Müge Özer

Kurmay Yayınları

Step By Step English Practice Book serisinin 8.sınıflar için hazırlanmış İngilizce Soru Bankası kitabıdır. Kitapta 8. sınıf bilgileri temel alınarak, öğrenilen bilgilerin değerlendirilmesi ve bol bol soru çözülmesi sağlanarak öğrenilenlerin pekiştirilmesi amaçlanmıştır. Kitap 16 üniteden oluşmaktadır. Kitabın sonunda 10 deneme sınavı testi bulunmaktadı..»»
Yusuf Polat

Kurmay Yayınları

Fransızcayı yeni öğrenmeye başlayanlar, Fransızca öğretenler, dil kurslarında, üniversitelerin Fransızca bölümlerinde, hazırlık okullarında, liselerde, vb Fransızca öğrenmekte ve öğretmekte olan herkes bu kitaptan yararlanabilir. Kitapta, Avrupa Konseyi Diller İçin Ortak Başvuru Metninde betimlenen A1 düzeyinin gerektirdiği dilsel becerileri gerçekleştirmeye olanak sağlayan dilbilgisi konuları to..»»
Nazlı Gözdem Çınga

Kurmay Yayınları

Toplam 25 üniteden oluşan kitap genel hatlarıyla Avrupa Dil Portfolyosunun A1, A2, B1 VE B2 seviyelerindeki konuları içermektedir. Açıklamalı tablolarla ve yer yer örnek okuma parçalarıyla zenginleştirilmiş konu anlatımlarının sonunda konularla ilgili alıştırmalar yer almaktadır. Kitabın sonunda, tüm konuları içeren bir genel test ve temel kelime bilgisi için faydalı olacak bir kelime listesi bul..»»
Bedrettin Aytaç

Kurmay Yayınları

Prof. Dr. Bedrettin Aytaç'ın hazırlamış olduğu İbranice-Türkçe Sözlük, İbranice öğretimi alanında Türkiye'de yayımlanan ilk kitaptır. Bu kitabın modern İbranice dersi alan üniversite öğrencilerinin ve İbranice öğrenmek isteyenlerin ihtiyaçlarına büyük ölçüde cevap vereceği ve alanındaki büyük bir boşluğu dolduracağı düşünülmektedir. Sözlükte İbranice sözcüklerin Türkçe karşılıklarına ek olarak o..»»
S. Müge Özer

Kurmay Yayınları

Avrupa Ortak Dil Düzeylerine Göre A2/81 »»
S. Müge Özer

Kurmay Yayınları

Avrupa Ortak Dil Düzeylerine Göre A1/A2 »»
Yusuf Polat

Kurmay Yayınları

Söz varlığı Dilbilgisi gözden geçirme Soru türleri ve çözüm önerleri olmak üzere kitap üç bölümden oluşmaktadır. Söz varlığı bölümünde Fransızca metinlerde karşılaşılma olasılığı yüksek olan adlar ve eylemler üzerinde durulmuştur. Soru seçenekleri özellikle sözvarlığını geliştirmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Dilbilgisi bölümünde dilbilgisi konuları gözden geçirilmiş ve özgün metinlerden ö..»»
Cengiz Alyılmaz

Kurmay Yayınları

Bugün büyük bölümü Moğolistan Halk Cumhuriyeti sınırları içinde kalan topraklar, Türk tarihi, Türk dili, Türk kültür ve medeniyeti açısından büyük önem taşımaktadır. Zira bu topraklar, tarihte pek çok Türk boyunun ortaya çıktığı, kader birliği yaptığı, zamanla millet şuuruna erip devletler kurduğu ve gök kadar engin ülkelere sahip olduğu "kutlu geçmiş"in eşsiz mirasını üzerinde barındırmaktadır..»»
Özmen Kara

Kurmay Yayınları

KPDS - ÜDS Almanca »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.