Hatalarımı düzelten kimse uşağım bile olsa efendim olur. -- Goethe [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

• Kurgu Kültür Merkezi Yayınları Kitapları | • Kurgu Kültür Merkezi Yayınları İletişim Bilgileri | • Kurgu Kültür Merkezi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kurgu Kültür Merkezi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 17 kitap bulunuyor."Kurgu Kültür Merkezi Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Fırat Mehmet Eroğlu

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

Gazeteci-yazar Fırat Mehmet Eroğlu’nun yeni romanı, dünyanın herhangi bir yerinde ve zamanında, terör ve devlet arasına sıkışıp kalan toplum bireylerinin hikâyesini anlatıyor. Yazar, Türkiye’de bugüne kadar derinlemesine işlenmemiş ve çoğunlukla göz ardı edilmiş bir konuyu ele alırken politik olmaktan uzak, yalnızca yaşantılara ve duygulara bağlı kalan, doğanın işleyişine ve yaratıcının takd..»»
Sami Başkaya

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

Sami Başkaya, Prangalı Düşler'de, çocukluğunu, ilköğretim, lise ve yirmi beş yıllık askerlik hayatını; sevdasını, kavgasını, hak mücadelesini bir anı sıcaklığıyla, deneme tadıyla, ***şimdi de yaşıyormuş*** gibi capcanlı okura sunuyor. Kah gülecek, kah üzülecek, kah kızacak, ama sonuçta Sami Başkaya'ya hak vereceksiniz; Nerede, nasıl ve hangi koşullarda olursanız olun insan gibi yaşama..»»
Ejder Demir

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

Dikenli teller çekilmişti parmak aralarımıza El ele tutuşunca kanardık El sallayabilirdik ama Tabuta konulan arkadaşlarımızın ardından Defni gecikmiş bir mevta sayılmasın anlattıklarım Ağzıma kürelenen köze sustum ağıtımı Meçhul bir çığlığım artık kapı aralığında (Arka Kapak) »»
Kevan Chemşid

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

Binlerce yıldır acı, sevinç, umut, umutsuzluk Hepsi senin kutsal suyunda yıkandı, Hepsi Hazar'ın derinliğine sessizce akıp gitti. Bu kitabı engin vefana, dostluğuna ve yüce asaletine atfediyorum. -Kevan- Dünyada barış olması için Önce devletlerde barış olmalı, Devletlerde barış olması için şehirlerde, Şehirlerde barış olması için komşularda, Komşularda barış olması için ken..»»
Fuzuli Topal

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

İçimden cümleler geçiyor bitmek tükenmek bilmeyen, sıralı sırasız sessizce. Sustum... Dinledim.. Düşündüm... Sonra.. Bütün bu cümleleri kağıda dökmem gerektiğine inandım ve yazdım. Yazarken, kimi zaman gözlerime söz geçirmekte zorlandığım, kelimelerin kalemimin ucuna gelip de düğümlendiği anlar olsa da, varlığımı anlamlı kılan, usumda iz bırakan yaşadıklarım ve yaşattıklarım. ..»»
Yaser Bereketoğlu

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

Siz güzeldiniz -sonrasız zamanlarda- bakışlarınızda yediveren sevdalar açardı dört mevsim bahar ve biz alsak da yaşamın kekremsi tadını benimsedik rüzgarın ışığın gölgenin eşit dağılımını (arka Kapak) »»
Dara Fete Akpolat

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

Birkaç mahallenin elektrik ihtiyacını karşılayan dağıtım trafosu atık su kanalının kenarında, dört ayaklı bir demir direğin dibine monte edilmişti. Trafo kasası, hiçbir güvenlik önlemi alınmadan o kadar gelişigüzel kurulmuştu ki her yağmurda içini kızartıp dururdu. Derenin pis su akıntısı yarım metrelik bir mesafe ile altından geçiyordu. Yağmur yağmasa dahi farelerle başı dertteydi bu..»»
Yaşamı, Düşünce Dünyası, Sanatçı Kişiliği, Seçme Şiirleri

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

İçindekiler; Uzun Bir Aradan Sonra Yeniden Merhaba! -Alaattin Topçu- My Friend Has A Bridge/ Yoldaşımın Köprüsü (Şiir) -İngilizceden Çev. Şaban Öztürk- -Pablo Armando Fernandez- The Underground River/Yeraltı Nehri -Mahmoud al-Braikan- Şivan Bağlamında Özgen Şiiri Adlı Özel Bölüm İçin Teşekkür ve Bazı Anımsamalar -Özgen Seçkin- Enver Gökçe'yi Anarken -Ahmet Tel..»»
Gökhan Ertekin

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

***Tenimin yorulduğu yerde ağaçlar filizlenir ben daima mayısa saklardım da güz yapraklarını bir harfi yetiştiremezdim- bırak üçle beşi benim su olacak kadar bileşenim yok sen ne kadar bahsetsen de yeşilden nedense sadece bir avuç çarşamba ekerim Latince bir dilde*** (Arka Kapak) »»
Bircan Çelik Gevrekci

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

Sınanıyorum Solgun güz güneşinde Işıklar dökülmüş saçlarına Kirpiklerin uykuya uzak Yüzün dalgın bir deniz Bin öykülük susuş İnsan olan yaşamım Hümanist kimlik aynasında kırıldı Lodos hızıyla gittiğim yolda Masumiyetime tükürüyorum.. (Arka Kapak) »»
Zeynep Ezmen

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

Aynamız... Herkesin kendini seyrettiği bu dünya... Ve çok sağlam bir yerde durur ***ben***imiz... İkinci, üçüncü kişilerin hakikatine yer vermez. Bencil Söyleşi ***ben***le bir yüzleşme... (Arka Kapak) »»
Burhan Günel

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

...Yeni yaralar oluştu. Görünen, görünmeyen bıçak izleri. Ameliyatlardan arta kalan dikiş yolları. Artık gövdemin gizlerini kimselere açamam. Karnı sarkmış o sarışın Çingene'den daha özürlüyüm. (Arka Kapak) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.