Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kurgan Edebiyat

Kurgan Edebiyat

• Kurgan Edebiyat Kitapları | • Kurgan Edebiyat İletişim Bilgileri | • Kurgan Edebiyat Hakkında Bilgi
Sitemizde Kurgan Edebiyat isimli yayınevine ait Toplam 203 kitap bulunuyor."Kurgan Edebiyat" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Sefa Yüce

Kurgan Edebiyat

Naim Tirali, ilk hikâyesini Yesil giresun gazetesinde yayimlar. 1950 sonrasi hikâye yazarliginin yani sira gazeteci kimligi ile de Türk kamuoyunun dikkatini çeker.Hikâyelerini realist bir bakis açisiyla yazan Tirali, gözleme önem verir. O,hikâyelerinin konularini çevresinden ve yasadiklarindan seçer. Onun hikâyelerinin birçogu biyografik nitelik tasir. Son dönem hikâyelerinde yaslilik psikolojisi ..»»
Kolektif

Kurgan Edebiyat

Yildiz, 1909 yilinda Kosova vilayetinin merkezi olan Üsküp'te kirk yedi sayi yayimlanmis olan haftalik bir gazetedir. Bu gazete; giderek edebiyata ve özellikle siire daha çok yer vermistir. Dilde sadelesme hareketinin de öncüsü olan Yildiz, ilk sayisindaki "Baslangiç" yazisiyla kendini tanitmaktadir.BASLANGIÇYaradanimizin adi ile baslariz.Bizi yoktan var eden ulu Tanrimizin varligina, büyük sevgil..»»
Vasfi Samim

Kurgan Edebiyat

Elçin Sevgi Suçin

Kurgan Edebiyat

Ömer Seyfettin

Kurgan Edebiyat

Ömer Seyfettin dizisinin sekizinci kitabi olan “Mahcupluk Imtihani”nda, on hikâye bulunmaktadir. Kitaba adini veren Mahcupluk Imtihani, Serif Hulusi tarafindan adlandirilmistir. Yazarin vefatindan kisa bir süre önce Darülbedayi’ye sundugu adi “Ihtiyar Olsam da” idi. Mahcupluk Imtihani sahne teknigine uygun tek perdelik komedidir. Yazarin gündelik hayatin içinde yasattigi iddiasiz, arif, babacan..»»
Ömer Seyfettin

Kurgan Edebiyat

Türk hikâyeciliginin önemli ismi Ömer Seyfettin, kisa hikâye gelenegimizde kendine özgü bir üsluba ve hikâye teknigine sahip bir yazanmizdir. Onun hikâyeleri hem yazildiklari dönemdeki etkileri hem de sonraki nesillere yol göstermesi bakimindan ufuk açici edebî metinlerdir.Kurgan Edebiyat Yayinlarinin Ömer Seyfettin dizisi, yazarin bütün hikâyelerini bugünün okuruna özenli bir hazirlikla sunuyor. ..»»
Engin Emre Çeken

Kurgan Edebiyat

Bir iz var suratimda kimsenin görmedigi Sakli bir keder var sakli kentler gibi Isil isil gözlerimde bir karanlik âlem Ne cehnnem gibi ne gayya gibi…»»
Cemal Kurnaz

Kurgan Edebiyat

Elinizdeki kitap, Osman Yüksel (1917-1983)'in 1947-1962 yılları arasında 33 sayı çıkarabildiği Serdengeçti dergisinde şiirleri yayınlanan şairleri ve şiirlerini konu almaktadır. Serdengeçti dergisinde 61 şairin toplam 160 şiiri yayımlanır. Derginin ilk sayısından son sayısına kadar yazan tek şair Cemal Oğuz Öcal'dır. Ondan sonra en çok şiiri yayınlananlar Osman Yüksel, Abdurrahim Balcıoğlu, M. ..»»
Mehmet S. Fidancı

Kurgan Edebiyat

Bir deniz yavaş yavaş kabarıyor, yürüyelim n'olurElimi tut örneğin, aramızda ölmenin lafı mı olur»»
Nabizade Nazım

Kurgan Edebiyat

Edebiyatımızın bütün klasik değerlerini, okuyucularımızla buluşturmak istiyoruz. Klasik eserler, bir milletin varlık mühürleridir. Silinmesi ya da unutulması, bir vatan toprağının kaybı kadar büyüktür. Kurgan Edebiyat, bu bilinçle hareket etmekte ve Türk edebiyatının definelerini gün yüzüne çıkarmak amacını samimiyetle taşımaktadır.»»
Celalettin Kurt

Kurgan Edebiyat

Sevgiyle Dirilen Hayat Kurgan Edebiyat»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.