Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kum Saati Yayınları

Kum Saati Yayınları

• Kum Saati Yayınları Kitapları | • Kum Saati Yayınları İletişim Bilgileri | • Kum Saati Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kum Saati Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 37 kitap bulunuyor."Kum Saati Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Rabi Baştürk

Kum Saati Yayınları

Vatanım, Türkiyem... Sessiz bir savaşın gölgesi altında... Günümüzde bilgi savaşları olarak da adlandırılan, siberoloji (bilginin hakimiyeti) devri en şaşalı dönemini yaşıyor. Bu güç, bir tek düğmeye dokunarak bir ülkeyi yok edebilecek kadar önemli. Dış güçler tarafından asırlarca yıkılmak istenen, ama bir şekilde güç yetirilemeyen bu topraklar soluk soluğa savaşların yapıldığı sıcak çarpı..»»
Yaşar Aksan

Kum Saati Yayınları

Bu kitap, "Oğul, bizim buralarda üç şeye kına yakılır: Biri kurbanlık koça, Allah'a kurban olsun diye. Biri gelin olup giden kıza; namusuna, şerefine kurban olsun diye. Biri de askere gönderilen evlada, vatana kurban olsun diye." diyen anaların "Kınalıkuzularının" romanıdır. Bu kitap, vatanın her karış toprağını kutsal bilen, "vatan namusumdur" diyen Kürt'ü Türk'ü, Alevi'si, Sünni'si ile vata..»»
Bilge Orhunlu

Kum Saati Yayınları

30 kasım 1918'de Mondoros Mütakere (ateşkes) Antlaşması imzalandıktan sonra girilen süreçte, Türkiye'de kişiler ve kuruluşlar, dayandıkları ve bulundukları tarafları açıkça tayin etmişlerdir. Bu belirginleşme sonucunda, bir kısım yazar ve düşünürler, Milli Mücadele'yi (Milliyetçileri / Ulusalcıları) tutarken, diğer bir kısım yazarlar ise, Milli Mücadele aleyhine tavır alarak, işgalci emperyalist..»»
Sait Yılmaz

Kum Saati Yayınları

Bu kitap, geçmişinden geleceğine tüm iç ve dış aktörleri ve parametreleri ile Irak'ı bir Türk gibi anlamayı hedeflemektedir. Bu amaçla, bir yandan Irak'a bir bütün olarak diğer yandan Irak'ın kuzeyine ayrı ayrı odaklanarak Türk Dış Politikası'nın devam eden yanlışları ve yanılgıları üzerinde durulmuştur. Son bölümde ülke çıkarlarımız yönünde daha doğru politika ve stratejiler izlenmesi için gere..»»
İsmail Şefik Aydın

Kum Saati Yayınları

Şunu hatırdan çıkarmamalıyız ki, bu devlet hepimizin güvencesidir. Bu ülkede asıl verilmesi gereken mücadelenin amacı, devletin yönetiminde milli şuur sahibi ve ehil kadroların söz sahibi olmaları, milletlerarası güçlerin tahakkümünün kırılarak, her şeyin bu milletin çıkarlarına göre yeniden düzenlenmesidir. Devletin de, bu milletin huzu ve refahi için çalışan, ülkede adaleti sağlayan bir organi..»»
Selahattin Sert

Kum Saati Yayınları

İsmail Şefik Aydın

Kum Saati Yayınları

Demokrasi içinde, adım adım Sevr'e doğru ilerliyoruz. Her şey demokrasiye uygundur! Diyorlar ki: Demokrasi bu; 'halkın seçtiği siyasî iktidar Millî İradenin temsilcisi olarak istediğini yapabilmelidir!' Nitekim yapıyor da! Peki, her şeyimizi ortaya koyarak âdeta bir mucize gerçekleştirerek kurduğumuz bu devlet, bugün temellerinden sarsılırken biz ne yapacağız? Mustafa Kemal Paşa Samsun'a ..»»
J. Von Hammer

Kum Saati Yayınları

"Osmanlı devleti; ancak kuruluşundan yüz elli yıl sonra İstanbul'un fethi ile kendini pekiştirdi. Ve bu tarihten de bir yüzyıldan daha fazla bir zaman (Kıbrıs'ın alınmasına kadar) gücü gittikçe arttı, yüceldi. Osmanlı Devleti büyüklüğünün en yüksek derecesine erişince, yüz elli yıl konumunu korumaya gücü yetti. Ve bundan sonra da XVIII. Yüzyılın ortalarına, yâni Küçük Kaynarca Antlaşmasına kadar..»»
Kenan Esengin

Kum Saati Yayınları

-Şeyh Eşref Ayaklanması -Ali Batı Ayaklanması -Haçin Ayaklanması -Ermeni Cumhuriyeti Hayali -Birinci Bozkır Ayaklanması -İkinci Bozkır Ayaklanması -Anzavur Ayaklanması -Düzce Ayaklanması -Yozgat Ayaklanması -Yıldızeli Olayı -Koçkiri Ayaklanması -Pontus Cumhuriyeti -Tarihte Pontus -Rum Ayaklanması -Demirci Mehmet Efe'nin Başkaldırması -Çerkez Ethem'in İhaneti -Çerke..»»
Teoman Alpaslan

Kum Saati Yayınları

Yıl 1922 aylardan Eylül, günlerden Salı ve takvim yaprağı ayın 5'ini gösteriyor. Bu kutlu günde askerlerimiz Salihliye giriyor. Şimdi, o anda yaşadığı sevinci Balkan göçmeni bir nineden dinleyelim: Ben Üsküptenim. Beş göç gördüm. Ay yıldız nereye giderse, peşinden gittim. Mutlaka onun altında ölmek istiyordum. Balkan Harbinden sonra İstanbuldan çıktım. Anadolunun Kabe toprağı olduğuna inanırdım ..»»
Önder Susoğlu

Kum Saati Yayınları

Tarihleri kan ve katliamla yazılmış, girdikleri her yerde belgeli katliamlar yapmış, çıktıkları her yerde toplu mezarlar bırakmış batı`nın yaptıkları vahşetleri anlatmaktadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Fatih Akın

Kum Saati Yayınları

Amacımız bu topraklar üzerinde yaşayan, dini, ırkı ve mezhebi ne olursa olsun, aynı idealleri paylaşan insanların kardeşçe, barış ve hoşgörü içinde yaşamalarına birazcık da olsa katkıda bulunmaktadır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısına ve milli bütünlüğüne yönelik saldırıların artarak bir "kimlik" sorunu haline getirilmeye çalışıldığı günümüzde nedense her olayın tek sorumlusu Türk Mi..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.