Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon

Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon

• Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon Kitapları | • Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon İletişim Bilgileri | • Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon Hakkında Bilgi
Sitemizde Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon isimli yayınevine ait Toplam 16 kitap bulunuyor."Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hatice Hantal

Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon

Hatice Hantal, Deneme - İnceleme, Din, Din & Mitoloji kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Akşam Voltası,İlimiz Kırşehir,İnsicam, Kişilik Elbisesi,Serencam olarak sayılabilir. Hatice Hantal kitapları; Fosil Yayınları, Kültür Ajans Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Hatice Hantal tarafından yazılan son kitap "İnsicam" Kültür A..»»
Hatice Hantal

Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon

“Kişilik Elbisesi” adlı bu kitapta 15 deneme yazısı ve 17 hikâye bulunuyor. Deneme yazıları her yazarın kişisel üslubunu yansıttığı gibi, daha çok toplumun felsefe, ahlâk, siyaset, sanat, edebiyat ve eğitimle ilgili görüş ve düşüncelerini de ortaya koyar. Hikâyeler de aslında böyledir. Bu kitap; hikâye ve deneme türü alanında başarılı yazılar ortaya koyan Hatice Hantal’ın, Almanya’da yaşayan gurb..»»
Erdoğan Kul

Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon

İzzet Melih Devrim, ***beyanname*** yayımlayan ilk edebî topluluk olmasından dolayı Türk edebiyatı tarihinde özel bir yeri bulunan Fecr-i Âtî'nin önde gelen temsilcilerindendir. Bununla birlikte İzzet Melih; hayatı, edebiyat anlayışı ve eserleri yönünden yeterince üzerinde durulmuş bir yazar değildir. Onun Tezat ve Sermet adlı romanları ile Hüzün ve Tebessüm ve Her Güzelliğe Âşık adlı kitaplarında..»»
Yassıada Cehennemi

Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon

Bugüne kadar hiç bir yerde yayınlanmayan 'Yassıada gerçeklerini okurken gözyaşlarına boğulacak; tüyleriniz diken diken olacak! Menderes heyecanla; ***Benim avukatlarım da geldi mi acaba?*** diye sordu. Bunun üzerine yüzbaşı, Adnan Menderes'e şiddetli bir tokat vurdu ve ardından kolundan kavrayıp hücreye itekledi; ***Kes sesini be!***. Menderes, ne olduğunu bile anlayamadı. Burnundan kan geliyo..»»
Türk Halk Kültürü Araştırmaları

Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon

İçindekiler; A. Halk Bilimi (Genel) Evliya Çelebi Yılı'nda İki Seyahatname/Bosna'ya İki Farklı Bakış Evliya Çelebi'nin 17. Yüzyıl Meşhurnamesi İstanbul'un Turistik Kültürel Donatımı Çerçevesinde Günümüzde Yaşatılması Gereken Bazı İstanbul Halk Kültürü Ürünleri Türkologlarla İlgili Yayınlardaki Sevindirici Gelişmeler ve Balkan Türkologları Doğumunun 100. Yıl Dönümünde Bedri Rahmi Eyuboğlu'n..»»
İbrahim Gösterir

Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon

Kitabın en geniş bölümü-ki I. Bölüm-; fıkralar, fıkramsı anlatılar, gülmece özelliği taşıyan şakalara ayrılmış. Tam 285 fıkra ve fıkramsı anlatım var kitapta. Kitaptaki fıkralar, terimler sözlüğündeki tanımlara uyan anlatılardır. Bilindiği gibi; esasında mizah unsurunun biraz fazla olduğu, nükte, hiciv ve eleştiri unsuru taşıyan, günlük olaylardan hareketle hisse (buna nasihat de diyebiliriz) kapm..»»
Mehmed Vecihi

Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon

19. yüzyıl popüler romancılarından olan Mehmed Vecihî'nin 1893'te kaleme aldığı, 1896'da İkdam gazetesinde tefrika edilen romanı Mihr-i Dil, anne ve babasının ölümü üzerine bir konağa besleme olarak dahil olan Mihr-i Dil ve zengin bir ailenin oğlu olan Adni arasındaki trajik aşktan hareketle toplumdaki önemli meselelerden olan esaret kurumu ve görücü usulü evliliği tenkit eden ve 19. yüzyıl Osmanl..»»
Vedat Fidanboy

Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon

Bir Kaderden Bir De Senden Vazgeçilmez Sevgilim Bir kaderden bir de senden vazgeçilmez sevgilim, Bende aşkın kördüğümdür, hiç çözülmez sevgilim, Her geçen gün âteşinden kor katarsın ruhuma, Bende aşkın kördüğümdür, hiç çözülmez sevgilim... Sen ki durgun bir nehirdin, aşkla coştun çağladın, Derde derman oldu sevdân, dertli sînem dağladın, Sevgilerden sevgi kattın ta gönülden bağladın, Be..»»
Triolojik Bir Çözümleme

Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon

Her ne zaman, icat mucidinin celladına dönüşürse, mucidin yeni bir şeyler icat etmesi ve eski icadının köleliğinden kendisini kurtarması, var olması açısından olmazsa olmaz bir koşuldur. Acı, gözyaşı ve ölümle yoğrulan, çok zahmetli değişim sürecinin altında kıvranan tembel insan doğası, bir yandan değişime karşı kapanarak içindeki ötekileri, farklılıkları ve uyumsuz olanları bir değirmen taşı gib..»»
Aykırı Sözşörler

Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon

2. Dünya savaşının yıkıma uğrattığı, insanın evrendeki konumunun daha önemsizleştiği, silahların yok edici gücü karşısında insanın böceğe dönüşmüş yeni konumlanmasının yarattığı ontolojik sorunsal, doğal olarak İkinci Yeni şiir akımını da etkilemiştir. Bu dönem, artık iç dünyasına dönük, kötümser, gelecek kaygısı doruk noktasında dolaşan, diğer insanlara ve kendine şüpheyle yaklaşan, Tanrı kavramı..»»
Murat Akyol

Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon

Kentlerin; canından-kanından olma ama aradan yüzyıl geçse de unutulmayacak kendisiyle bütünleşmiş insan tipleri vardır… Kendilerine biçilmiş bir hayatı yaşayıp göçtükten sonra bile, ***adları yaşayacaklar*** hanesine adlarını yazdıran? Yegane işleri güçleri, koca bir şehri her Allah'ın günü gülüp eğlendirmek olanları da vardır bunların içerisinde? Onlar ayrı ayrı birer nefes. Ayrı bir sayfa..»»
Tacıser Onuk

Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon

Kitapta Yer Alan Konular A. Genel Kültür V. Türk Kültürü Kongresi Açılış Töreni Konuşması V. Türk Kültürü Kongresi Üzerine Bakü Slavyan Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi Açılış Töreni Konuşması Bakü Slavyan Üniversitesinde Türkiye Araştırmaları Merkezi Türk Kültürünün Dünya Kültürlerine Etki ve Katkıları Konulu VI. Uluslararası Türk Kültürü Kongresi Sonuç Bildirgesi Atatürk ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.