İyi bir kitap, başka hiçbir şekilde giremeyeceğimiz bir dünyaya girmemizi sağlayan bir sihirli halıdır. CAROLİNE GORDON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Koridor Yayıncılık

Koridor Yayıncılık

• Koridor Yayıncılık Kitapları | • Koridor Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Koridor Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Koridor Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 218 kitap bulunuyor.
2005 Ocak ayından bu yana aktif olarak kültür yayıncılığını sürdüren yayınevimizin, her ay nitelikli yeni kitaplarla okuyucularımızın okuma zevkine katkıda bulunmasını umuyoruz.
Son Yayınlanan Kitapları
Bryan Stevenson

Koridor Yayıncılık

Merhamet Kısa Özet Cnn Tarafindan Son On Yılın En Etkileyici Kitaplarindan Biri Olarak Gösterildi.New York Times, Washington Post, Boston Globe,Seattle Times, Esquire ve Time onu Yılın En İyi Kitaplarından Biri seçtiBryan Stevenson, en çaresiz durumda olanları ve sesleri umutsuzca kaybolup gidenleri  –yoksulları, haksız hüküm giymişleri, ağır ceza sisteminin en uç saçaklarında kalmış kadın ve ..»»
V. V. Bartold

Koridor Yayıncılık

Hasan Sabbah ve haşhaşiler hakkında merak edilen her şey var. Güzel bir akıcılığa ve açıklığa sahip. Ustaca yazılmış bir tarihi romandır..»»
Sinem Gerger Akınal

Koridor Yayıncılık

Tam kendinizi sıcacık yatağınıza bıraktınız yine bir ağlama sesi… Karnı tok, gazı yok. Altı temiz, pişik yok. Kucakta pışpış, ayakta salla, yatağına yatır, kaldır, yine yatır. Olmadı odada gezdir. En sevdiği oyuncağı eline tutuştur, pencereden baktır. Her gece saatlerce çırpın ve sonunda pes et. Her yöntemi denemenize rağmen sonuç huzursuz, mutsuz bir bebek ve zombiye dönüşmüş bir anne mi?..»»
Tina Payne Bryson

Koridor Yayıncılık

"Daniel J. Siegel ve Tina Payne Bryson'ın bu eşsiz kitabı, çocukların duygusal zekasının gelişimine yardımcı olacak, kolay anlaşılır ve ustalıkla hazırlanmış bir kılavuz niteliğinde. Bu fevkalade yöntem, çocuklarınızla günlük etkileşimlerinizi paha biçilmez bir beyin şekillendirme anına dönüştürüyor. Çocuk büyüten herkes bu kitabı okumalı." -Daniel Goleman, Duygusal Zeka'nın yazarı- Yeni y..»»
Eric Barker

Koridor Yayıncılık

- Sınıf birincilerinden neden milyoner çıkmaz? Zincirin gücü, en zayıf halka kadar mıdır?- İyi çocuklar en son mu bitirir? Çete üyeleri, korsanlar ve seri katiller işbirliği hakkında bize neler öğretebilirler?- Bir donanma askerini bu kadar dayanıklı yapan şey, gizli bir malzeme midir? Felaketlerden sağ kurtulanlar neyi kendi avantajlarına kullanarak devam etme gücü elde ederler?- Cengiz Han’ı..»»
Elif Pınar Çakır

Koridor Yayıncılık

Bebek Manifestosu:Her ağladığımda ilgi görmeye, acıktığımda doyurulmaya, kirlendiğimde temizlenmeye, uykum geldiğinde sakin ve güvenli bir şekilde uyutulmaya, korunmaya ve özen gösterilmeye, bedensel ve zihinsel gelişimim için desteklenmeye ve ne olduğuma ya da ne yaptığıma bakılmaksızın karşılıksız sevilmeye hakkım var. Hayata sağlıklı ve mükemmel bir başlangıç yapabilmem için beni anlamana i..»»
Kolektif

Koridor Yayıncılık

En çok okunan klasikler, Türkiye’nin önde gelen çevirmenlerinin özenli çevirileri ve alanında uzman akademisyenlerin editörlüğünde okuyucularla buluşuyor.   Aşk ve Gurur – İki Şehrin Hikâyesi – Yeraltından Notlar – Bir Kadının Yaşamından 24 Saat – Uğultulu Tepeler – Vadideki Zambak – Milena'ya Mektuplar Kumarbaz – Dava – Beyaz Diş – Kendine Ait Bir Oda – Babalar ve O..»»
Gustave Le Bon

Koridor Yayıncılık

Gustave Le Bon’un Kitlelerin Psikolojisi kitabı, günümüzün en önemli olgularından biri hakkında muhteşem bir inceleme olmasının yanı sıra, bir asır öncesinden gelen bir uyarı niteliğinde. Kolayca manipüle edilebilen, ilkel içgüdüleriyle hareket eden ve saldırganca davranmaya meyilli olan kitleler, modern dünya için tehlike arz ediyor. Kitlenin içinde kaybolmuş bireyler m..»»
Hülya Arslan

Koridor Yayıncılık

  1860’lı yılların Petersburg’unda buhran ve yokluk içerisinde bir hukuk öğrencisi olan Raskolnikov, tabuta benzeyen odasında, geçinmek için eşyalarını rehin verdiği tefeci kadını öldürme planı yapar. Bir “bit” olarak gördüğü bu yaşlı kadını toplumun yararı için adeta “ezmek” istemektedir. Ancak eyleme geçtiği sırada, yanında “iyi bir insan” olan kız kardeşinin olacağın..»»
Tami Hoag

Koridor Yayıncılık

Bir tarih profesörü ve karısı evlerinde kılıçla vahşice öldürülmüş halde bulunur. Paha biçilmez koleksiyonlarından bazı önemli parçaların ortadan kaybolması ve katilin geride hiçbir iz ya da ipucu bırakmamış olması bu çiftin aslında göründükleri kadar 'normal' olup olmadıkları sorusunu akla getirir. Özellikle evinin arka bahçesinde uzak mesafeden öldürülen polisin faili ..»»
Oscar Wilde

Koridor Yayıncılık

Dorian Gray iyi huylu ve saf bir adamdır, ta ki ender görülen güzelliğinin gücünü keşfedinceye kadar. Bencilce zevklerin cazip ve uçarı dünyasında giderek dibe batarken, yozlaşmış hayat tarzının yarattığı streslerden ve yılların yıpratıcılığından uzak kalır. Ancak çatı katında, bir örtünün altında portresi çok daha farklı bir hikâye anlatmaktadır. Edebiyat dünyasının ta..»»
Ursula Poznanski

Koridor Yayıncılık

 Boğularak öldürülmüş genç bir kadın. Çalıntı bir silahla intihar eden asosyal bir adam. Tüm ipuçları bir aşk cinayetine işaret etse de ölmeden yalnızca birkaç hafta önce tanıştıkları ve aralarındaki tek bağlantının gizemli fotoğraflarla birleştirilen ünlü şiirlerin paylaşıldığı bir Facebook grubu olduğu ortaya çıkar. Bir önceki davada neredeyse her şeyini kaybeden Beat..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.